9 GESLAAGD NIET GESLAAGD €3,33 per maand NIET GESLAAGD GESLAAGD GESLAAGD/NIET GESLAAGD welke dieetgadgets succesvol kunnen zijn, maar niet zonder disclaimer. ,,Als ik zeg dat een stappenteller niet werkt, zijn er altijd mensen die tegenwerpen: 'ja, maar bij mij werkt het wel!' Ik durf te voorspellen dat dat hoogopgeleide mensen zijn, die goed met data kunnen omgaan en gemotiveerd zijn. Maar voor de grote massa met overgewicht,geldt dat niet.'' €129,95 Zonneschijn geeft mijn leven kleur. Als het eerste lentezonnetje heeft geschenen, krijg ik zin om die kleur in huis te halen. Nou ja, niet met een grootschalig project. Mijn huis ziet er piekfijn uit, zoals je verwacht van een klusvrouw. Ik zocht naar een verande ring in huis waar ik weinig voor hoefde te doen, maar die een groots effect zou hebben. Lange wanden Finish Strakke lijn Schilder de tape Twee lagen Schilder de onderkant in de gewenste kleur, doe dat in twee lagen. Verwijder de tape direct daarna, let op dat je geen verf van de eerste laag meetrekt. Voila, een strakke lijn! GO ZATERDAG 23 MAART 2019 Trilvork 10S Fork €39,90 (pas eind mei weer leverbaar) Hermsen: „Langzamer eten kan in veel gevallen voordelig zijn: je krijgt Lifesum-app ,,Een collega van mij was lyrisch over deze app. Het lijkt ook geniaal: je ziet precies hoeveel calorieën je binnenkrijgt en hoeveel je verbruikt, omdat je Lifesum kunt koppelen aan beweeg- apps als een stappenteller. Wat die collega er niet bij vertelde, is dat het een gedoe is om al die calorieën in te voeren. Bij een sand wich kaas moet je los twee boterhammen en een plak kaas invoeren en sojaboter staat niet in de app. Het is frustrerend rotwerk. Wel goed: de app geeft advies hoe je minder calorieën in kunt nemen, door gezonde recepten te delen.'' Maatbeker het Eetmaatje van het Voedingscentrum Gratis, maar €6,95 aan verzendkosten „Geniaal ding, toegespitst op iets dat iedereen fout doet, namelijk te veel rijst of pasta koken. Dat zorgt voor voedselverspilling, of voor mensen die dat overschot aan rijst of pasta allemaal opeten, de zogenoemde plate cleaners. Door het Eet- 'Kies ik Gezond?' -app van het Voedingscentrum ,,Met deze app kun je producten scannen in de supermarkt. Je ziet dan of dat een gezonde keus is of niet. Op zich een goed initiatief: je krijgt feedback op het moment dat je de spullen koopt en de app geeft advies over een alternatief. Bijvoorbeeld dat je beter die muesli met minder suiker kunt kopen in plaats van het pak dat je in je mandje wil gooien. Een groot minpunt is het gedoe dat het oplevert. Je moet met je telefoon door de supermarkt struinen, de producten scannen en vervolgens op zoek naar een ander product. De massa heeft daar geen tijd voor.'' Sander Hermsen deed de laatste jaren onderzoek naar dieet- apps en -gadgets als de trilvork. FOTO SHODY CAREMAN Slimme weegschaal Fitbit Aria 2 ,,Dit is een weegschaal die naast je gewicht ook je vetpercentage, spier massa en BMI meet. Er hoort een app bij waar door je je slaapgege- vens kunt koppelen. Het is echter geen wonder middel, want geeft het feedback op het mo ment dat ik met een frietje op het station sta? Nee. Geeft het goede alternatieven hoe ik me anders moet gedragen? Ook niet. Het is misschien boeiend om bij te houden, de sla- gingskans om hiermee af te vallen is gering.'' Toen ik even later mijn neefje met de wandelstok van oma zwarte vegen op mijn muren in de hal zag maken, was ik eruit. Met een tweede neefje op komst, is het wel zo prak tisch als ik iets verzin op die wanden. Lambrisering is vooral geschikt voor lange wanden. Het geeft extra bescherming aan je muur. Kies aan de onderkant voor de donkerste kleur. Dat geeft rust en is praktisch, omdat daar vaak de meeste vlekken komen. Je kunt houten lambri sering aflakken met een extra beschermende finish. Bij een vlek hoef je er alleen een vochtig doekje overheen te halen. Je kunt in plaats van hout ook kiezen voor behang op de onderste helft van de muur. Dat is wel wat minder stevig. Hoe krijg je een zeer strakke lijn op de muur geschilderd? Teken met potlood en een lange waterpas een kaars rechte lijn. Je kunt voor de hoogte voor twee derde of de helft van de muur kiezen. Plak de muur net boven de lijn af en schilder het afplaktape in dezelfde kleur als de muur. Verf die onverhoopt toch onder de tape doorloopt is dezelfde kleur, waar door je geen rafelige lijn ziet. eerder een vol gevoel, het kan maagklachten voorko men en het eten wordt beter verteerd. Maar langzamer eten is héél moeilijk. Je kunt het je voornemen als je aan je maaltijd begint, maar na een minuut ben je weer afgeleid. Daarom heeft deze trilvork zin: het houdt je bij de les en zegt duidelijk welk gedrag je moet veranderen.'' maatje krijg je feed back op het juiste moment, namelijk wanneer je de rijst afmeet, en er is een dui delijk advies over hoe je het wél moet doen. Een geslaagd hulpmiddel dus."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 81