'Ze hoeven niet als ik te worden. De mix is leuk. Ik kom uit de stad, maar ik geef toch veel om Aardenburg' 7 ,,Ze hoeven niet als ik te worden. De mix is leuk. Ik kom uit de stad, maar ik geef toch veel om Aardenburg. Als er iets is in het dorpshuis en het gaat over Aardenburg, dan ben ik erbij. En dan staan ze stom te kijken dat ik er bij ben maar luister jongens, Aardenburg moet niet van de kaart verdwijnen. De vergrijzing, dat is heel erg. Dat willen we hier niet." ,,Van de zomer houd ik hier de eerste Aarden- burgse Bikersday. Duizend, vijftienhonderd bi kers verwacht ik hier. Echt heel aardige mensen hoor. Ik heb eerder een rit georganiseerd. Hon derden motors op het plein. Een agent zei toen tegen me 'Marco, ik vind het hartstikke leuk wat je organiseert, ik vind het wel wat hebben', nou dat vind ik echt leuk om te horen." ,,Soms als we in Amsterdam zijn en we dan ho ren van de pleuris enzo, dan denken we we- leens... Maar het komt wel snel weer terug. Als ik met Harry - die komt ook uit Amsterdam - hier achter de bar sta, dan gaan we ook echt op z'n Amsterdams hé? Krijg de pestpleuris, tyfus, achterlijke mongool dit en dat. Dan zie je men sen kijken van 'huh? Ik snap er helemaal niks van'. Maar daar komen de mensen hier ook voor. Het is een beetje theater. We zijn zoals we zijn, we praten zoals we doen. Het is zoals het is. Klaar." maar hij doet toch ook andere dingen' weetje wel? De Joy heb ik twee jaar gedaan. Toen moest ik weg. Niet omdat ik stout was geweest, maar omdat ik gezegd had waar het op stond. Tegen een hoofdagent." ,,In 2010 kwam ik in de Elderschans, dat stond toen leeg. We zaten daar anti-kraak. In Amster dam heb ik gekickboxt en zodoende kende ik Team HTK, een kickboxvereniging in Oost burg. Die had geen ruimte. Dus mochten ze van mij in de Elderschans trainen, ruimte ge noeg. Op een gegeven moment mocht dat niet meer. Niet conform de bestemming, of zoiets. In 2015 ging ik hierin. Later heb ik dat kick boxen weer opgepakt en nu geef ik les in Aar denburg. Daar heb ik het heel erg druk mee. Moet je nagaan, ben je 52 en sta je nog les te ge ven. En het wordt steeds drukker en drukker. Dus we zijn lekker bezig." ,,'Dat je daar kan aarden'. Dat zeggen ze. Nou ja, aarden... dat is een groot woord. Ik vind het ge woon leuk om te zien hoe ze ons uit de stad zien. De een vindt het helemaal geweldig, de ander vindt ons blaaskaken. En dat klopt ook wel, blaaskaken, tuurlijk. Maar dan heb ik nu wel eigenlijk wat ik wil, door mijn blaaskaken- GO ZATERDAG 23 MAART 2019 Marco IJben: ,,We zijn zoals we zijn, we pra ten zoals we doen." foto boaz timmermans gedoe, snap je? Teruggaan doe ik niet. Nee, dat zit niet in me." Ben je de peper die ze nodig hebben? Dat Amsterdams, wordt dat minder? Wat doe je nog meer behalve kroegbaas zijn? Wat zeggen ze in Amsterdam over waar je nu woont?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55