Anouk hoopt op duidelijkheid over haar vermiste vader Waar is Herman Ploegstra? Al meer dan acht jaar worstelt de familie van de kraanmachinist uit IJzendijke met deze vraag. Woensdag houdt het coldcaseteam dat de zaak onderzoekt een tweede bewonersbijeenkomst. Hermans dochter Anouk (16) vertelt wat de verdwijning van haar vader met haar heeft gedaan. ,,Mijn herinneringen aan hem vervagen, dat vind ik zelf wel jammer." In juni vorig jaar ging in IJ zendijke de telefoon bij de familie Ploegstra. De politie vertelde dat het coldcase- team een ultieme poging wilde doen om Herman terug te vinden. Anouk Ploegstra: ,,Of mij dat hoop gaf? Hoop is nogal een groot woord, maar ik denk wel dat we antwoorden krijgen op be paalde vragen die we al lange tijd hebben." Anouk was pas acht jaar toen haar vader Herman voorgoed uit haar leven verdween. In juni wordt ze zeventien. Anouk legt uit waarom ze ja zegt op ons ver zoek om te vertellen wat de ver missing van haar vader en het heropenen van het politieonder zoek voor haar betekenen. ,,Ik merk dat het pakt als ^k iets zeg, omdat ik toch de dochter van Her man ben. Misschien gaan mensen die misschien wat weten iets eer der praten." Ter voorbereiding van het gesprek heeft ze haar ge dachten op papier gezet. ,,Ik wou eerst goed over mijn ant woorden nadenken." Ze denkt terug aan 27 oktober 2010, de ochtend nadat haar vader niet thuis was gekomen van de sportschool. „Ik weet nog dat ik naar be neden kwam. Ik zag oma's schoenen in de gang. Iedereen zat hier in de kamer op de bank. Toen vertelden ze mij het. Papa was vermist." Heel veel kan ze zich niet herin neren uit die tijd. ,,Ik weet nog dat mijn juf het aan de klas vertelde. Ik heb toen nog een tekening ge maakt met de tekst 'voor papa'. Maar op zo'n jonge leeftijd besef je alles nog niet zo." Dat besef kwam met de jaren, vooral toen Anouk naar de mid delbare school in Oostburg ging. Haar achternaam was onlosmake lijk verbonden met de verdwij ning van haar vader, merkte ze. ,,Op het Zwin College was ik 'dat meisje van Ploegstra'. Het werd gemakkelijker toen ik in Brugge naar school ging. Daar kenden ze mijn verhaal nog niet. Ze hebben mij eerst leren kennen als Anouk, zonder het verhaal van de vermis sing van mijn vader erbij." Toen het onderwerp machteloosheid in de klas werd besproken, liet Anouk een filmpje over haar va der zien. „Ze hebben er wel al lemaal respect voor en be grip." Toch is het voor haar gemakkelijker om te pra ten met mensen die haar vader zelf hebben ge kend. „Bijvoorbeeld mijn buurmeisje, die weet hoe hij GO ZATERDAG 23 MAART 2019 IJzendijke: Het coldcaseteam dat de verdwijning van Herman Ploegstra onderzoekt, hoopt dat iedereen uit het dorp woensdag naar de informatiebijeenkomst komt. FOTO BOAZ TIMMERMANS 'Ik was altijd dat meisje van Ploegstra' THEO GIELE Anouk Ploegstra. foto theo giele LEESVERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51