Oude bekende helpt Vlissingen uit de brand Vandenheede houdt al rekening met play-offs BARRY VAN DER HOOFT Trainer van Goes legt de lat hoog ZEELAND 15 Rogier Veenstra durft na twee overwinningen op rij weer omhoog te kijken. „Mensen mogen me knettergek vinden. We spelen echt nog ergens om.'' Goes Na een negatieve reeks van enkele maanden kijkt Goes weer naar bo ven in de derde divisie. Het elftal won drie van haar laatste vier wed strijden. Vorige week werd OJC Rosmalen met 4-1 verslagen. ,,In de tweede helft voelden we dat we gingen winnen'', stelde trainer Ro gier Veenstra. De Middelburgse oefenmeester beschikt morgen tegen Quick'20 over achttien fitte spelers. Daniël Wissel en Rick de Punder ontbre ken vanwege blessureleed. ,,We weten dat we een goede selectie hebben'', sprak Mart de Kroo na de zege tegen OJC Rosmalen. ,,De bank is fit. We staan op dit moment waar we horen. Dat geeft vertrou wen.'' Hoewel Goes uit de laatste vier wedstrijden negen punten verza melde, waren het volgens Veenstra lastige weken. ,,De kracht van een elftal is meestal de fitheid van de groep'', zei de toekomstig trainer van ASWH. ,,Het is ook een valkuil. Het kan voor teleurstellingen zor gen.'' De inmiddels fitte Klaas van Hecke - voorgaande seizoenen ba sisspeler - is steevast reserve. Tegen OJC Rosmalen kregen Jop Dekker, Hiep Nguyen en De Kroo een basis plaats. Dit ging ten koste van Roycel Niemand is op voetbal gegaan om tegen degradatie te voetballen James, Remon de Vlieger en Ray Kroon. Veenstra sprak de afgelopen we ken uitvoerig met zijn spelers. ,,De selectie voor komend seizoen is nog niet rond, de trainer gaat weg en sommige jongens zitten misschien wel vijf wedstrijden achter elkaar op de bank. Dat heeft invloed op een groep.'' De oefenmeester communi ceerde open en eerlijk. ,,Ik kan de si tuatie niet veranderen. We hebben geen tweede elftal in de reserve hoofdklasse. Ook hebben we te weinig spelers om doordeweeks oe fenwedstrijden te spelen.'' Afgelopen weekeinde genoot Veenstra van de reacties op de bank. ,,Alle wisselspelers waren positief. Er werd gejuicht bij de doelpun ten.'' De tussenstand liet toe dat Van Hecke, De Vlieger en Ruben Besuyen invielen. ,,Het is belangrijk dat ook zij minuten maken.'' Stiekem De voetballers van Goes zitten morgen ongeveer zeven uur in de bus. Het elftal reist naar Quick'20 in Oldenzaal (naast Enschede, nabij de Duitse grens). Eerder dit seizoen was de aanstaande opponent in Goes met 2-3 te sterk. Stiekem ho pen de Goesenaren dat een vervolg wordt gegeven aan een reeks over winningen. ,,Na maanden naar be neden gekeken te hebben, zou het eigenlijk gek zijn'', stelde Veenstra. ,,Er zijn te veel goede ploegen in deze competitie.'' Toch legt de trainer de lat hoog. Goes won de eerste twee duels in de derde periode. Waarom zou die niet gepakt kunnen worden? ,,Men- sen mogen me knettergek vinden. Niemand is op voetbal gegaan om tegen degradatie te voetballen. We spelen echt nog ergens om. We treffen bijna alleen nog maar teams uit het rechterrijtje.'' John Karelse begon in juli 2018 aan zijn tweede seizoen op sportpark Irislaan. Na een teleurstellende eer ste seizoenshelft stapte de ex-prof op. Assistent-trainer Thomas Ragut nam de honneurs waar, maar mocht het seizoen niet afmaken van de KNVB. ,,Toen moesten we schakelen en zijn de gesprekken met Johan begonnen'', legt be- stuurslid Peter Snaaijer uit. De link met Schouten was snel gelegd. Hij stond van 2011 tot 2014 aan het roer bij de zaterdagtak van Vlissingen. De afgelopen jaren trainde hij geen club in verband met zijn gezondheid. ,,Hij is bekend met Vlissingen", zegt Snaaijer. ,,Waarom zouden we voor een vreemde gaan, voor een korte peri ode van tweeënhalve maand? Johan kent het probleem en reikt ons de helpende hand toe. Er is voorlopig duidelijkheid.'' Vlissingen houdt echter een slag om de arm. Schouten beschikt na melijk over een Belgische licentie, omdat hij die haalde als jeugdtrai ner van Waasland-Beveren. De 58- jarige oefenmeester heeft geen cross-border, toestemming om de trainerscursus in het buitenland te volgen. ,,Toentertijd was dat niet aan de orde'', beweert Snaaijer. ,,Hij heeft vanuit Waasland-Beveren die cursus gevolgd, dat kon toen ge woon. We hebben wel het idee dat we sterk staan, hoor.'' Op de vraag of Schouten een stroman is voor Ragut, reageert Snaaijer als volgt: ,,Johan is op pa pier gewoon de eindverantwoorde lijke natuurlijk. Dat zal wel moeten. En wat voor naam iedereen daaraan geeft, moeten ze zelf weten.'' Hoessein Bouzambou assisteerde Ragut, maar wordt nu niet naar de achtergrond gedirigeerd. ,,Hij blijft gewoon verbonden aan de staf', al dus Snaaijer. ,,Ze gaan het met el kaar doen. Johan zegt ook: ik kan niet honderd procent het heft in handen nemen. De ploeg is daar te veel voor op orde.'' Column @Barryvdh9 ij VC Vlissingen hebben ze Johan Schouten uit de hoge hoed getoverd om het seizoen (op papier) af te ma ken als trainer. Interim-trainer Thomas Ragut beschikt niet over de vereiste trainerslicentie, Schouten wel. Hij heeft een Bel gische licentie, dus dat kan voor nog wat problemen zorgen. Voorlopig lijkt VCV uit de brand. In het amateurvoetbal kun je als trainer met het diploma TC 1 (en de licentie Uefa A) alle kan ten op. In het verleden mocht je met die licentie tot en met de hoofdklasse hoofdtrainer zijn. Opvallend: de afgelopen jaren is de Nederlandse voetbalpiramide behoorlijk aangepast, maar de pi ramide voor de licenties niet. Nu mag je met Uefa A nog steeds in de hoofd- en eerste klasse trainer zijn én in de tweede en derde di visie. Er is dus een laag bijgeko men, maar op het gebied van de licenties is er niets veranderd. Dat kan behoorlijk wringen, als we bijvoorbeeld naar de titel strijd in de tweede klasse zater dag kijken. Daar hebben Oostka- pelle en Terneuzense Boys de be ste papieren om naar de eerste klasse te promoveren. Ze hebben met respectievelijk Harro Haze laar en Hubert van den Hemel een trainer in dienst met de li centie Uefa B. Zij mogen dus tot en met de tweede klasse trainen. Hoger niet. Bij een promotie krij gen ze wel één jaartje dispensatie van de voetbalbond. Maar dat betekent dat Oostka- pelle of Terneuzense Boys, als ze promoveren, volgend seizoen al vrij snel op zoek moeten naar een trainer met een Uefa A-licentie. Die cursus kostongeveer 13.000 euro In oktober weet je vaak nog niet of je cluppie het volgend seizoen nog steeds in de eerste klasse ac tief is. Toch zul je daar wel vanuit moeten gaan. Anders voldoe je wellicht niet aan de reglementen. Dus moet de succesvolle trainer die je graag langer zou willen binden, na dat jaar in de eerste klasse sowieso plaatsmaken. Even Uefa A halen dan maar? Dat is makkelijker gezegd dan ge daan. Die cursus kost je als trai ner ongeveer 13.000 euro. Je moet daar héél veel tijd en energie in steken. Ook nog een club trainen, is in zo'n jaar best wel lastig. Ze ker als je zoals de meeste mensen ook nog gewoon een baan hebt Wordt het daarom niet eens tijd dat de KNVB met een aan passing komt? Iets als Uefa B Plus - een cursus van bijvoorbeeld een half jaar, waarna je als ge slaagde ook eersteklassers en hoofdklassers mag trainen - zou een uitkomst kunnen zijn. Het zou veel Zeeuwse bestuurders in ieder geval een hoop kopzorgen schelen. En de clubs ook een hoop poen. Want een trainer met Uefa A is vaak ook nog eens een heel stuk duurder. En soms blijkt het, achteraf gezien, vooral weg gegooid geld. HOEK Na twee nederlagen op rij treedt Hoek vanmiddag op eigen veld aan tegen Jong FC Gronin gen. Hugo Vandenheede kan geen beroep doen op verdediger Lionel Fitsch en aanvallende middenvelder Gianni Tiebosch, die beiden een knieblessure heb ben. Fitsch heeft last van zijn patel- lapees, Tiebosch kampt met letsel aan de meniscus. De verwachting is dat het duo drie tot zes weken afwezig zal zijn. Doelman Jordi de Jonghe en Sidy Ceesay zijn ook nog niet inzetbaar. Tegenover het afhaken van Fitsch en Tiebosch staat de terug keer van de verdedigers Kim van den Bergh en Fabian Wilson. Van den Bergh miste het duel met Ajax (3-1-nederlaag) door een blessure, Wilson miste de laatste zes duels van de derdedivisionist. De rechtsback speelde vorige week een uur met het tweede elf tal, maar is nu - min of meer noodgedwongen - de vervanger van Fitsch. Met keeper Rick Ottjes, in de wedstrijdselectie de vervanger van De Jonghe, heeft hij zeventien spelers voor het duel met Jong FC Groningen. ,,Vijftien veldspelers en twee keepers. Er gaat niemand met het tweede team mee, omdat we iedereen nodig hebben. We hebben nu ook zes man die qua kaarten op scherp staan. Daar moeten we ook op kunnen antici peren. We willen geen risico ne men.'' Alles moet vanaf nu in het teken staan van toewerken naar de play offs, die eind mei beginnen. ,,De komende maanden gaan we ie dereen nodig hebben'', weet Van- denheede. zaterdag 23 maart 2019 PM Derde periode, waarom niet? Len Wolters Rogier Veenstra. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN - Rogier Veenstra VC Vlissingen heeft nog negen duels om zich veilig te spelen in de hoofdklasse. Morgen gaat de Zeeuwse ploeg op bezoek bij runner-up Gemert. In Noord Brabant staat er een nieuw ge zicht voor de groep: Johan Schouten (58). Stefan Maas Vlissingen Licenties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43