O O) CD O Smmtorb BRIDGE SW6 12 ZEELAND Dallinga begint aan alles-of-niksperiode Oemoemenoe weet wat het te doen staat Ploeg Van der Lijke loopt de Tour mis Aardenburger Peter de Vrieze presenteert vanmiddag zijn boek. Daarin vertelt hij onder meer over de vele voetbalreizen naar Engeland die hij maakte. VOETBALBOEK PRESENTATIE De driebanders van Dallinga.com beginnen aan de finalefase van de eredivisie in de we tenschap dat vrijwel alles gewonnen moet worden om uiteindelijk de play-offs te kun nen halen. Het team uit Sluiskil staat momenteel zesde met vier punten achterstand op de nummer vier. De top vier plaatst zich voor de play-offs. De laatste vijf wedstrijden van Dallinga.com zijn allemaal tegen tegenstanders die onder de Zeeuwse ploeg staan, te beginnen zondag te gen nummer voorlaatst Aardexpess in Uden. De concurrenten in de strijd om plaats vier spelen de komende weken nog tegen diverse toppers én tegen elkaar. De rugbyers van Oemoemenoe ontwaken vandaag uit hun voorjaarsslaap. Een maand na de laatste wedstrijd wacht in Delft het duel in de Plate-poule met DSR-C. De Zeeuwse ereklasser deelt momenteel de tweede plaats met RC Waterland. Die tweede plaats is in de laatste vijf duels de inzet, want de eerste twee ploegen spelen uiteindelijk de finale van de Plate-poule. Koploper Ascrum is praktisch niet meer in te halen. Oemoemenoe speelt de komende weken te gen alle vijf tegenstanders nog één keer. Het laatste duel (op zaterdag 4 mei) is thuis tegen RC Waterland. Roompot-Charles zal niet te zien zijn in de aankomende editie van de Tour de France. De Nederlandse wielerploeg van onder anderen Nick van der Lijke uit Middelburg heeft naast een wildcard gegrepen. De organisatie van de grootste wielerronde nodigde Direct Energie en Arkea-Samsic wel uit. Voor Direct Energie rijden Niki Terpstra en Pim Ligthart. Helper Bram Welten van sprinter André Greipel staat bij Arkea-Samsic onder contract. De ploeg van Marco Minnaard uit Wemeldinge, Wanty- Groupe Gobert, was al in een eerder stadium beloond met een wildcard. Minnaard deed met Wanty aan de afgelopen twee Tours mee. WHS Mutaties Badminton Peter de Vrieze en voet bal zijn al jaren onlos makelijk aan elkaar verbonden. De 51-ja- rige ondernemer be zocht als kleine jongen met zijn opa wedstrijden van dorpsclub Aarden burg, maar trok op latere leeftijd over de grens. Eerst naar Club Brugge, maar al snel naar Enge land, waar Chelsea telt De Vrieze hoe het voetbal in zijn leven kwam. Met zijn opa (,,de grote boosdoener van dit virus, ik ben hem er eeuwig dankbaar voor'') als jochie van zes naar Aar denburg. Later, als scholier op het voortgezet onderwijs, met vrien den een uur fietsen om Club Brugge te volgen en uiteindelijk een tweede liefde is. Bladzijden vol krab bels van herinne ringen hebben geleid tot een boek, dat vandaag wordt gepresenteerd. Vanmiddag om 14.30 uur over handigt De Vrieze het eerste exemplaar van 'Go West... a Foot ball Life' op de middenstip van Aardenburg. Dat gebeurt in het bijzijn van onder anderen verte genwoordigers van de stichtingen Kinderkanker (KiKa), ALS en voetbalschool All Round Soccer. Die ontvangen een deel van de verkoop van het boek, dat een eer ste druk kent met een oplage van 250 stuks. „Ik heb Angelo Boon man altijd gevolgd", vertelt De Vrieze. „Ik zal nooit vergeten dat hij liep te vlaggen en naast Mou- rinho stond. Angelo, wiens zoon ziek is geweest, vertelt over Kika." Een in 2015 aan de spierziekte ALS overleden achterneef en de eveneens zieke oud-profvoetballer Fernando Ricksen zetten hem aan om die stichting in een deel van de opbrengst te laten delen. „Mijn ach terneef was een voet- baldier tot en met. Pas op de crematie heb ik begrepen hoe hij heeft afgezien. Ik heb zijn va der uitgenodigd om bij de presentatie aanwezig te zijn. Tom van Watermeu- len is een goede vriend van me, voetbalmakelaar en eigenaar van voetbal- school All Round Soccer. Hij doet veel voor wees kinderen. En het boek is opgedragen aan mijn overleden opa", vertelt De Vrieze, die bij Aar denburg talloze func ties heeft verricht en sinds het begin van dit seizoen voorzit ter is. Hij overhan digt het boek boven dien aan een dier bare „Ik geef het aan mijn vader. Hij is al aardig op leeftijd." In 'Go West... a Football Life' ver- met boot, auto of vliegtuig naar Engeland. Nooit alleen, maar altijd met vrienden. Chelsea is zijn club, maar ook op lager niveau („Tot het niveau van de vijfde klasse") werden veel wedstrijden bezocht. Zijn beleve nissen, op papier vastgelegd, zijn uitgewerkt in een boek dat een persoonlijke touch heeft. Met anekdotes, die de lachspieren prik kelen en soms tot kippenvel lei den. Geen ingewikkelde of saaie wedstrijdanalyses, maar voetbalbele ving, historie en cultuur in combinatie met een stukje biogra fie. Losjes geschreven, een mense lijk verhaal, gelardeerd met feiten en humor. Kampioen De Vrieze is een geboren prater, heeft iets met geschiedenis en spit graag in archieven. Hij - -T laat de lezers weten dat AVC Aardenburg in het begin bij de Vlaamsche Voetbal bond speelde, tegen onder meer Een dracht Aalst, FC Gent, Dender leeuw, Zottegem, Oostende en Sint Niklaas en in het eerste jaar kam pioen werd. Hij verhaalt over het grote Club Brugge van Birger Jen sen, Jan Ceulemans en Raoul Lambert, dat in eigen stadion in Europees verband elke tegenstan der angst aanjoeg. Het grootste deel van zijn relaas gaat over Engeland, waar Chelsea zijn club is, maar waar ook talloze kleinere clubs werden bezocht. Hij schrijft over Sou thend on Sea en noemt de rasechte Vlissin- zaterdag 23 maart 2019 DRIEBANDEN RUGBY Oemoemenoe (zwart-wit tenue) in actie. FOTO LEX DE MEESTER WIELRENNEN In Kruiningen wordt vandaag de voorlaatste trainingsrit van van Trimbelangen Midden Zeeland (TMZ) gereden. Om 13.30 uur gaan alle categorieën van start. De laatste weken waren de ritten minder goed bezet door ener zijds het mindere weer en anderzijds de start van het officiële wegseizoen. De atleten uit Zeeland en België kunnen vandaag aan hun trekken komen in de tweede DOW Trimloop van dit seizoen. De aanvang is eveneens traditioneel (15.00 uur) evenals de afstanden die de DOW Joggingclub op het programma heeft staan (parkoers van 5200 meter dat één, twee of drie keer gelopen kan worden). De start is bij de kantine van het DOW PV-gebouw in Terneuzen. GO Arwin de Witte (28) gaat zijn kansen volgend voetbalseizoen beproeven bij Halsteren. De aanvaller van WHS volgt streekgenoot Erwin de Nijs, die trainer wordt bij de hoofdklasser. 15-6 Op zaterdag 15 juni verstrijkt de overschrij vingstermijn in het Zeeuwse amateurvoet bal. Verschil lende clubs roeren zich al op de 'transfer markt'. Kijk voor een over zicht van de mutaties tot nu toe op www.pzc.nl I In Kruiningen wordt vandaag de eerste van vier Grands Prix in het Zeeuwse bad minton ge speeld. De or ganisatie is in handen van Ril- landia Smas hers. In april en mei volgen Vlis- singen, Goes en Hulst. Zeeuwse liefde voor a Peter van Kouteren Aardenburg C H E hS E S FOOTBALL CLUB Zelfs aan de gevel van zijn huis is te zien dat Peter de Vrieze fan van Chelsea is. foto PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40