Pretparken voor een prikkie 21 Bestel nu tickets op pzc.nl/pretparken zaterdag 23 maart 2019 Afgelopen zondag stelde de ploeg van De Boer teleur met een gelijkspel (1-1) tegen het inferieur geachte Phi ladelphia Union. In het eigen Merce des-Benz Stadium oogde de ploeg statisch en vermoeid. Niet vreemd, vindt De Boer. ,,Ik heb in Nederland nog nooit meegemaakt dat ik in 23 dagen zeven wedstrijden moest spe len'', zegt hij twee dagen voor de wedstrijd. Op de persconferentie na het duel met Philadelphia spreekt hij over een gebrek aan frisheid, eerst in het Engels en later in het Spaans. De coach blijft kalm, ondanks de valse start. Hij hoopt dat de interland periode zijn team goed zal doen. ,,Dat nooit, maar ik wist wel dat het begin heel zwaar zou worden. Dit schema was te gek voor woorden. We lopen continu op onze tenen. Grote teams in Europa zetten er even acht nieuwe spelers in. Wij verliezen dan te veel kwaliteit. We wilden voor twee prijzen gaan, maar je moet ook realistisch zijn: Monterrey heeft ge woon een heel sterk team. Die drukke start zie je terug in de compe titie. De laatste jaren hebben de teams die in de Champions League speelden de play-offs van de MLS niet gehaald. Maar goed, deze start is geen reden voor paniek.'' „Natuurlijk wil je presteren, maar ik denk dat het heel moeilijk is om dat succes van vorig jaar te herhalen. Ik ben hier ook niet voor een eenjarig project. Ik wil in vier jaar iets moois opzetten, en hopelijk leidt dat er ook toe dat we prijzen winnen. Het laten doorstromen van jeugd is belangrijk. En hopelijk kunnen we leuk voetbal laten zien.'' Voel je de druk dat dit een succes moet worden, met het oog op je er varingen bij je laatste twee clubs? Na vier landskampioenschappen met Ajax werd je zowel bij Inter als bij Crystal Palace snel ontslagen. ,,Ik wil laten zien dat ik het in een goede omgeving nog altijd kan. Na twee mislukkingen, zeg maar, wil ik het gevoel terug dat ik bij Ajax had.'' ,,Bij Inter heb ik veel te veel hooi op m'n vork genomen. Wilde ik de hele structuur en cultuur veranderen, omdat die club al lang niks meer had gewonnen. Daar heb ik me helemaal in verdiept, terwijl ik eigenlijk ge woon met spelers wil werken. Ik had te maken met een verrotte groep, maar mocht bepaalde spelers er niet uitgooien. Daarin had ik het gaspe daal misschien wat harder moeten indrukken. Als je een kentering wilt veroorzaken, moet je zulke dingen in het begin voor elkaar krijgen. Mis schien wilde ik te veel een allemans vriend zijn.'' En in Engeland? ,,Ik denk nog steeds dat we daar goed bezig waren, dat het met wat meer tijd was goed gekomen. Wat me niet aanstond was dat de voorzitter con tinu op de stoel van de trainer ging zitten. Hij bepaalde wie we haalden. Ik dacht dan: wie is hier nu de kenner van voetbal?'' „Helemaal niet. Ik heb alleen met Ea- les en technisch directeur Carlos Bo- canegra te maken. De lijntjes zijn kort. De eigenaar bemoeit zich er niet mee. Bij Inter moest ik soms met zaakwaarnemers praten. Te belache lijk voor woorden. Een van hen zei zelfs dat ik geen coach bij Inter was geweest als hij had geweten dat ik z'n speler niet zou opstellen. Dat is de in vloed die ze daar hebben. Ik ben blij dat ik daar geen last meer van heb.' Atlanta wil een springplank zijn voor talenten en aankopen. Kan het ook zo werken voor een coach? Je voorganger Tata Mar- tino is nu bondscoach van Mexico. ,,Ik wil niet te veel vooruitdenken. Ik wil hier iets neerzetten, voor de club en voor mezelf. Ik zie het wel. Als het tijd is om terug te keren naar Europa, dan zal ik dat doen. Het belangrijkste is dat ik weer met plezier naar mijn werk ga. Ik heb hier geen hoofdpijn meer.'' ,,Ik heb zeker goede dingen gedaan, maar moet ook in de spiegel kijken. Sommige dingen hadden beter ge kund. Daar heb ik van geleerd.'' cWotiTitfsilrtü'-t jij er dit seizoen als één van de eersten bij op 13 of 14 april! PC Had je dit ingecalculeerd? Atlanta won vorig jaar de titel met aantrekkelijk voetbal. In de historie van de competitie is nog nooit een team twee keer op rij kampioen geworden. Was dit een goed mo ment om in te stappen? Lag het bij Inter en Crystal Palace aan jouw aanpak of aan je keuze voor die clubs? Heb je hier last van zulke politiek? Heb je getwijfeld aan jezelf? DEN HAAG Prijzen zijn inclusief servicekosten en exclusief transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21