jESESSSSESSS! JOL In Zeeland van twee naar acht Wat is er toch aan de hand in dit dorp? Walcheren Hakjes uit den boze bij Oranje Zondag Nederland -Duitsland in de Arena Dat blijkt uit nieuwe cijfers die deze krant bij de politie heeft opge vraagd. In 2017 bleef het aantal lo zingslocaties van chemisch drugs afval in Nederland steken op iets boven de tweehonderd. Vorig jaar steeg dit cijfer naar bijna driehon derd. Een stijging van 42 procent. Vaak gaat het om tientallen vaten met chemisch afval die 's nachts op rustige plekken uit busjes worden gegooid. Maar in oktober staken criminelen in een woonwijk in Nij megen een vrachtwagen vol drugs- afval in brand. Door het verbieden van grondstoffen voor drugs, gaan criminelen zelf chemicaliën men gen om pillen te maken en dat ver oorzaakt meer afval. In 2018 is in bijna alle provincies op meer plekken drugsafval ge dumpt dan het jaar ervoor. In de re gio Den Haag verzesvoudigde het aantal lozingslocaties: van drie naar achttien. De totale provincie Zuid Holland scoorde ook hoog. In 2017 waren er twaalf dumpingslocaties, maar in 2018 trof de politie op bijna veertig plekken chemisch drugsaf- val aan. Alleen in Noord-Holland en Flevoland nam het aantal dum pingslocaties licht af. Het stijgend aantal stortingen van chemisch af val baart de politie zorgen. Max Da niel, drugsexpert van de Nationale Politie: ,,Waar voorheen het pro ductieproces in het zuiden van het land plaatsvond, zie je nu overal in het land productielocaties ont staan.'' Volgens de politie komt dit door dat synthetische drugs zoals xtc en amfetamine 'een ongelofelijk lu cratieve handel' zijn. ,,In Australië kost een pilletje 25 dollar, één pille- Je ziet in het hele land productielocaties van chemische drugs ontstaan tje gaat zeventien keer over de kop.'' Criminelen in Nederland heb ben in 2017 voor minstens 18,9 mil jard euro aan xtc en amfetamine geproduceerd, zo becijferde de Po litieacademie. Het kabinet trok vo rig jaar 100 miljoen euro uit om drugscriminelen te bevechten. In het zuiden zette de politie fors in om de productie van synthetische drugs tegen te gaan. Daniel: ,,We hoopten op een waterbedeffect. Dat zou betekenen dat het aantal dumpingslocaties in Brabant zou afnemen, maar dat is helaas niet het geval.'' P3 Forum voor Democratie is grootste partij in Sluiskil zaterdag 23 maart 2019 Nieuwsmedia Anouk Ploegstra uit I Jzendijke schreef in 2010. kort nadat haar vader vee| mensen weten niet goed hoe te reageren." Sluiskil »P18 Explosieve groei aantal dumpingen drugsafval Ondanks de intensieve strijd tegen de productie van synthe tische drugs in Noord-Brabant, steeg het aantal dumpingsloca ties van drugsafval daar met een derde: van 83 naar 109. Het aantal locaties met lozingen van chemisch afval van xtc-pillen in de rest van Nederland groeit nog veel harder. In Zeeland steeg het aantal van twee naar acht. Marcia Nieuwenhuis Den Haag -Max Daniel, Nationale Politie Boekenweekmagazine Voor één keer verandert uw vertrouwde magazine in een vrolijk tijdschrift over al het moois dat moeders, vrouwen, zonen en dochters de wereld te bieden hebben. ZEELAND2 Columnist Özcan Akyol bezoekt briefschrijvers van deze krant. Vandaag aflevering 7 op de site en in de app. Veel grijstinten en fris pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47" 'Mijn papa is vermist' Utrecht na de aanslag 'Mijn lieve stadje werd bruut grootgeschopt' Marillion Reünie met Engelse band bij Port Zélande achtergronden BIJ HET NIEUWS ZATERDAG 23 MAART 2019 gem. Terneuzen ZONE Met Mobiel erbij krijg je elke maand extra veel extra's! Dubbele data Onbeperkt bellen 5,- korting op je irrtemetfactuur Extra intemetsnelheid thuis Extra tv-pakket AJ vanaf 15,- euro per maand Ga naar delta.nl/mobiel of de winkel Daarom. r/delta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1