II Veere vervijfvoudigt hoogte dwangsom ZEELAND 17 VLISSINGS BABYHUIS CONCURRENTIE VAN INTERNET WERD TE GROOT Het bekende Vlissingse 'babyhuis' Van Belle Baby Kids sluit zijn deuren in de loop van dit jaar. Grote (interneton dernemers kunnen maxi-cosi's en kinderwagens (veel) goedkoper aanbieden. De zaken gaan al langer niet meer zo florissant als een jaar of vijf gele den. Begin dit jaar na men Marco en Simone van Belle nog een nieuw personeelslid aan. Maar nog geen drie maanden later zijn ze tot de conclusie gekomen dat Van Belle Baby Kids op lan gere termijn niet levensvatbaar is. Dus zijn deze week de posters met 'Wij stoppen ermee!' op de ramen van het opvallende pand aan de President Rooseveltlaan geplakt. Meubelhandel Nu het besluit is gevallen, heeft Marco van Belle minder moeite met de sluiting dan hij eerst dacht. Sommige oudere inwoners van Walcheren hebben last van een wat melancholiek, nostalgisch ge voel, omdat voor hen met Baby Kids de naam Van Belle na negen tig jaar uit het Vlissings winkelbe stand verdwijnt. Maar voor Marco was de meubelhandel, die tot 2003 op dezelfde plek was gevestigd, be gin deze eeuw al verleden tijd. ,,Dat ik toen begon met Baby Marco van Belle bij drie 'paspoppen' die laten zien hoe een baby er uit ziet in modieuze nieuwe kleren. foto lex de meester Kids was puur omdat er geen grote speciaalzaak met spullen voor ba by's en kleine kinderen was in de verre omtrek. Niet om de naam Van Belle voor Vlissingen te be houden." Van Belle verheelt niet dat het ondanks zijn haalbaarheidsonder zoek en het ontbreken van directe concurrenten nog niet direct storm liep. ,,De crisis was net zo'n beetje begonnen en het geboorte cijfer liep terug. Daarnaast was het net in om bijvoorbeeld ouder wetse, eerder gebruikte kinderwa gens aan te schaffen." Na een paar jaar draaide de zaak goed en de Van Belles stapten ook op tijd de internetmarkt op. ,,Mensen van Walcheren en de Bevelanden ko men naar de winkel, maar voor de rest hebben we klanten in heel Nederland." Dat aantal klanten loopt de laat ste tijd hard terug. De aantrekke- Als je vertelt dat iets niet kan, word je nog voor rotte vis uitgescholden ook lijke website levert wel aandacht op, maar dat hebben grote web winkels als bol.com ook ontdekt. ,,Als je op een gegeven moment ziet dat een concurrent kinderwa- gens aanbiedt tegen een prijs waarvoor ik hem nog niet kan in kopen, weet je dat het niet vol te houden is", zegt Marco nuchter. Vrolijkere klanten Zowel hij als Simone heeft veel zin om bij een ander bedrijf aan de slag te gaan. Marco ziet onder meer mogelijkheden in een baan bij nieuwe ondernemingen op be drijfsterreinen of in de havens, Si- mone zou graag bij bijvoorbeeld een kledingzaak aan de slag gaan. Ze hopen er vrolijkere klanten te gen te komen dan een aantal dat ze zelf de laatste tijd aan de balie krijgen. ,,Er komen steeds meer mensen met kapotte spullen, die ze elders hebben gekocht. Maar omdat wij het merk ook verkopen, moeten wij het maar even in orde maken, ook als het tweedehands of ouder is. Als je vertelt dat iets niet kan, word je nog voor rotte vis uitgescholden ook", onthult Simone. Het echtpaar Van Belle ziet niet in om in wrok. ,,We hebben na tuurlijk vooral leuke klanten ge holpen. En we zijn er ook nog een tijdje", benadrukt Marco. De hui dige voorraad wordt tegen aan trekkelijke prijzen uitverkocht. Hoe lang de opheffingsuitverkoop duurt, is nog niet te voorspellen. Maar voor het eind van het jaar gaat de sleutel definitief in het slot. Tot die tijd kunnen klanten nog voor al hun baby- en kinder aankopen terecht. ,,Als we het niet hebben, bestellen we het." Emile Calon Biggekerke Als controleurs nogmaals vaststel len dat die groepswoning wordt verhuurd, moeten de drie eigena ren elk 5000 euro betalen. Daarmee verhoogt het college de dwangsom met 500 procent. ,,En als het nodig is, gaan we nog hoger", aldus de wethouder. Tot nu toe stelden ambtenaren vast dat sinds 1 februari die woning al vijf maal illegaal werd verhuurd aan groepen die daar een of meer dere dagen vakantie vierden. Het college legde vervolgens elke keer een dwangsom van 1000 euro op aan alle drie de familieleden die sa men eigenaar zijn van de woning. Volgens de regels van de gemeente mogen alleen de eigenaren daar wonen. Ook mogen ze het pand permanent verhuren. Formeel kan de gemeente niet nogmaal eens dwangsom van 1000 euro opleggen, omdat die al vijf maal is geheven. Deze week besliste Als het nodig is, gaan we nog hoger het college dat om die reden er nieuwe dwangsommen op worden gelegd bij elke nieuwe overtreding tot een maximum van 25.000 euro per eigenaar. ,,Dat doen we omdat we willen laten zien dat het ons se rieus is", aldus Steketee. ,,Omdat de verhuur tot nu toe onverminderd wordt voortgezet, concluderen we dat die dwangsommen van 1000 euro per keer niet werken. Daarom gaan we nu een stap hoger zitten." Rechtbanken De eigenaren proberen al maanden via meerdere juridische procedures aan te tonen dat zij in hun recht staan met de verhuur van die wo ning en andere die ook aan de Val- kenisseweg staat. Tot nu toe boek ten ze geen succes. Noch bij de rechtbank, noch bij de bezwaren- commissie van de gemeente. Des- ondanks hopen ze dat wel te krij gen, want ze hebben nog meerdere procedures bij de rechtbanken in Middelburg en Breda lopen. Tijdens de zitting van de bezwa- rencommissie voerde een van de ei genaar ook aan dat het voor zijn fa milieleden niet mogelijk was per direct de verhuur te staken, omdat ze gebonden zijn aan contracten met verhuurbedrijven. Inmiddels kunnen belangstellenden die wo ningen niet meer via sites van die bedrijven huren. Maar de advocaat van de eigenaren heeft wel een overzicht aan de gemeente gegeven van de boekingen die al zijn vastge legd. Die gaan tot november dit jaar. De gemeente verwacht dat de eigenaren die boekingen niet zul len afzeggen. zaterdag 23 maart 2019 Van Belle Baby Kids gaat sluiten René Hoonhorst Vlissingen -Simone van Belle De gemeente Veere legt fors ho gere dwangsommen op om ille gale verhuur te stoppen. 'We pakken door. Deze illegale ver huur moet stoppen'. Met die woorden geeft wethouder Mar cel Steketee (DTV, handhaving) aan dat het dagelijks bestuur van de gemeente Veere hoe dan ook de recreatieve verhuur van een grote vakantiewoning aan de Valkenisseweg bij Biggekerke wil stoppen. -Marcel Steketee, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 153