Bij Goes willen ze nog echt ergens om spelen B Oude bekende helpt Vlissingen uit de brand BARRY VAN DER HOOFT Jong FC Groningen is volgende opponent ZEELAND 15 Trainer Hugo Vandenheede kan de komende tijd geen beroep doen op Lionel Fitsch en Gianni Tiebosch. Het duo kampt met knieblessures. Hoek Dat hij vorige week met zijn ploeg onderuit ging bij Ajax (3-1), daar baalde Hugo Vandenheede natuur lijk stevig van. In de dagen na de wedstrijd in Amsterdam viel echter wel het een en ander op zijn plaats voor de trainer van Hoek. ,,Ik denk dat het een beetje een optelsom van allerlei zaken was'', zei Vanden- heede aan de vooravond van het thuisduel met Jong FC Groningen. De voorbereiding was vorige week bijvoorbeeld niet optimaal, omdat de bus van Hoek later dan gepland in Amsterdam arriveerde. ,,En dan speel je daarna een wed strijd die er in een seizoen altijd wel een keer tussen zit'', zegt Vanden- heede. ,,De instelling was niet goed genoeg, het was anders dan in voor gaande weken.'' Dat kwam mede doordat twee spelers niet honderd procent wa ren. Gianni Tiebosch en Lionel Fitsch kampten allebei met een knieblessure. Afgelopen week werd duidelijk dat ze er zo'n drie tot zes weken uit zullen liggen. Vandenheede: ,,Ze hadden alle bei al last van hun knie. Lionel kon zondag, de dag na de wedstrijd, geen stap meer zetten. Andere jon gens zaten tegen Ajax niet in de wedstrijd, waardoor een groot deel Iedereen moet eind mei fit, scherp en beschikbaar zijn van je elftal niet het niveau haalt dat je moet halen. Er waren dus ver schillende aanwijsbare redenen waarom wij een slechte dag had den.'' Met de instelling van zijn groep was afgelopen week tijdens de trainingen weinig mis. ,,We heb ben goed getraind. Dinsdag was het redelijk pittig, ook om de boel een beetje op te schudden.'' Jong FC Groningen, dat eerder dit seizoen door Hoek op 2-2 werd ge houden, is een bijzonder lastige te genstander. De beloften van de ere- divisionist zijn dit kalenderjaar nog ongeslagen en wonnen de laatste vier duels. De formatie van Alfons Arts heeft slechts zes punten min der dan Hoek, 48 om 42. ,,Onze scout Jaap Goossen was onder de indruk van het voetbal van Gronin gen'', aldus Vandenheede. ,,Het is een ploeg met jonge gasten, die vol ambitie zitten. Ze zijn vol vertrou wen en zullen tegen ons de vijfde overwinning op rij willen boeken. Wij moeten zorgen dat we er klaar voor zijn.'' Geen pijn meer Tegenover de blessures van Fitsch en Tiebosch staat vandaag de terug keer van de verdedigers Kim van den Bergh en Fabian Wilson. De rechtsback start in de basis, na zes weken afwezigheid. Vorige week speelde Wilson een uur met het tweede elftal. ,,Het belangrijkste is dat hij geen pijn meer heeft'', zegt Vandenheede. ,,Aan zijn conditie kunnen we werken. We gaan zien hoe lang Fabian het volhoudt.'' Alles moet vanaf nu in het teken staan van toewerken naar de play offs, die eind mei beginnen. ,,De komende maanden gaan we ieder een nodig hebben'', weet Vanden- heede. ,,We moeten in de volgende wedstrijden verstandig met de groep omgaan, ook omdat we zes spelers hebben die qua gele kaarten op scherp staan. Iedereen moet eind mei fit, scherp en beschikbaar zijn, zodat we in de nacompetitie kunnen pieken.'' De Middelburgse oefenmeester be schikt morgen tegen Quick'20 over achttien fitte spelers. Daniël Wissel en Rick de Punder nog ontbreken vanwege blessureleed. Hoewel Goes uit de laatste vier wedstrijden negen punten verzamelde, waren het volgens Veenstra lastige weken. ,,De kracht van een elftal is meestal de fitheid van de groep'', zei de toe komstig trainer van ASWH. ,,Het is ook een valkuil. Het kan voor te leurstellingen zorgen. De selectie voor komend seizoen is nog niet rond, de trainer gaat weg en som mige jongens zitten misschien wel vijf duels achter elkaar op de bank. Dat heeft invloed op een groep.'' Minuten maken De oefenmeester communi ceerde open en eerlijk. ,,Ik kan de si tuatie niet veranderen. We hebben geen tweede elftal in de reserve hoofdklasse. Ook hebben we te weinig spelers om doordeweeks oe fenwedstrijden te spelen.'' De tus senstand liet toe dat Klaas van Hecke, De Vlieger en Ruben Be- suyen vorige week invielen. ,,Het is belangrijk dat zij minuten maken.'' De selectie zit morgen ongeveer zeven uur in de bus. Het elftal reist naar Quick'20 in Oldenzaal, bij En schede. Eerder dit seizoen was Quick'20 in Goes met 2-3 te sterk. Stiekem hopen de Goesenaren dat dit weekend de aanzet wordt gege ven voor een nieuwe reeks over winningen. ,,Na maanden naar beneden ge keken te hebben, zou het eigenlijk gek zijn'', aldus Veenstra. ,,Er zijn te veel goede ploegen in deze compe titie.'' Toch legt de trainer de lat hoog. Goes won haar eerste twee duels in de derde periode. ,,Mensen mogen me knettergek vinden. Nie mand is op voetbal gegaan om te gen degradatie te voetballen. We spelen echt nog ergens om. We treffen bijna alleen nog maar teams uit het rechterrijtje.'' Column @Barryvdh9 ij VC Vlissingen hebben ze Johan Schouten uit de hoge hoed getoverd om het seizoen (op papier) af te ma ken als trainer. Interim-trainer Thomas Ragut beschikt niet over de vereiste trainerslicentie, Schouten wel. Hij heeft een Bel gische licentie, dus dat kan voor nog wat problemen zorgen. Voorlopig lijkt VCV uit de brand. In het amateurvoetbal kun je als trainer met het diploma TC 1 (en de licentie Uefa A) alle kan ten op. In het verleden mocht je met die licentie tot en met de hoofdklasse hoofdtrainer zijn. Opvallend: de afgelopen jaren is de Nederlandse voetbalpiramide behoorlijk aangepast, maar de pi ramide voor de licenties niet. Nu mag je met Uefa A nog steeds in de hoofd- en eerste klasse trainer zijn én in de tweede en derde di visie. Er is dus een laag bijgeko men, maar op het gebied van de licenties is er niets veranderd. Dat kan behoorlijk wringen, als we bijvoorbeeld naar de titel strijd in de tweede klasse zater dag kijken. Daar hebben Oostka- pelle en Terneuzense Boys de be ste papieren om naar de eerste klasse te promoveren. Ze hebben met respectievelijk Harro Haze laar en Hubert van den Hemel een trainer in dienst met de li centie Uefa B. Zij mogen dus tot en met de tweede klasse trainen. Hoger niet. Bij een promotie krij gen ze wel één jaartje dispensatie van de voetbalbond. Maar dat betekent dat Oostka- pelle of Terneuzense Boys, als ze promoveren, volgend seizoen al vrij snel op zoek moeten naar een trainer met een Uefa A-licentie. Die cursus kostongeveer 13.000 euro In oktober weet je vaak nog niet of je cluppie het volgend seizoen nog steeds in de eerste klasse ac tief is. Toch zul je daar wel vanuit moeten gaan. Anders voldoe je wellicht niet aan de reglementen. Dus moet de succesvolle trainer die je graag langer zou willen binden, na dat jaar in de eerste klasse sowieso plaatsmaken. Even Uefa A halen dan maar? Dat is makkelijker gezegd dan ge daan. Die cursus kost je als trai ner ongeveer 13.000 euro. Je moet daar héél veel tijd en energie in steken. Ook nog een club trainen, is in zo'n jaar best wel lastig. Ze ker als je zoals de meeste mensen ook nog gewoon een baan hebt Wordt het daarom niet eens tijd dat de KNVB met een aan passing komt? Iets als Uefa B Plus - een cursus van bijvoorbeeld een half jaar, waarna je als ge slaagde ook eersteklassers en hoofdklassers mag trainen - zou een uitkomst kunnen zijn. Het zou veel Zeeuwse bestuurders in ieder geval een hoop kopzorgen schelen. En de clubs ook een hoop poen. Want een trainer met Uefa A is vaak ook nog eens een heel stuk duurder. En soms blijkt het, achteraf gezien, vooral weg gegooid geld. VLISSINGEN VC Vlissingen heeft nog negen duels om zich veilig te spelen. Morgen gaat de hoofdklasser op bezoek bij run ner-up Gemert. In Noord-Bra bant staat een nieuw gezicht voor de groep: Johan Schouten. John Karelse begon in juli 2018 aan zijn tweede seizoen op sportpark Irislaan. Na een teleur stellende eerste seizoenshelft stapte de ex-prof op. Assistent trainer Thomas Ragut nam de honneurs waar, maar mocht het seizoen niet afmaken van de KNVB. ,,Toen moesten we scha kelen en zijn de gesprekken met Johan begonnen'', legt bestuurs lid Peter Snaaijer uit. De link met Schouten was snel gelegd. Hij stond van 2011 tot 2014 aan het roer bij de zaterdag- tak van Vlissingen. De afgelopen jaren trainde hij geen club in ver- band met zijn gezondheid. ,,Hij is bekend met Vlissingen", zegt Snaaijer. ,,Waarom zouden we voor een vreemde gaan, voor een korte periode van tweeënhalve maand? Johan kent het probleem en reikt ons de helpende hand toe. Er is voorlopig duidelijk heid.'' Vlissingen houdt echter een slag om de arm. Schouten be schikt namelijk over een Belgi sche licentie, omdat hij die haalde als jeugdtrainer van Waasland-Beveren. De 58-jarige oefenmeester heeft geen cross border, toestemming om de trai nerscursus in het buitenland te volgen,,Toentertijd was dat niet aan de orde'', beweert Snaaijer. De voetbalbond KNVB moet dat nog akkorderen ,,We hebben wel het idee dat we sterk staan, hoor.'' zaterdag 23 maart 2019 VL Hoek kijkt nu al naar de play-offs Barry van der Hooft Fabian Wilson maakt vandaag zijn rentree. -Hugo Vandenheede Na enkele mindere maanden kijkt Goes weer naar boven in de derde divisie. Het elftal won drie van haar laatste vier wedstrij den. Vorige week werd OJC Rosmalen met 4-1 verslagen. ,,In de tweede helft voelden we dat we gingen winnen'', stelde trai ner Rogier Veenstra na afloop. Len Wolters Goes Licenties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 152