Miljardair loog alles bij elkaar boldErmBn.nl Voor fantastische reizen! bolderman.nl NIEUWS 13 Frans Andriessen 1929-2019 In Nederland zal Frans Andriessen vooral herinnerd worden als de laatste minister van Financiën die opstapte omdat hij vond dat er te weinig werd bezuinigd. Voor hemzelf was het ministerschap, dat in 1980 eindigde, de opstap naar een geslaagde Europese carrière. Het scheelde een haar of Frans An driessen had tegelijkertijd in de Tweede Kamer gezeten met zijn va der Jan, een selfmade man die alleen de lagere school had afgemaakt, maar zich desondanks opwerkte tot partij voorzitter en vicefractieleider van de Katholieke Volkspartij (KVP). Zoon Frans, afgestudeerd in de rechten, kwam in 1967 in de Tweede Kamer als woordvoerder volkshuis vesting, waarna hij snel steeg in de pikorde. Als parlementariër deed Andriessen in 1970 een vergeefse poging de kiesdrempel te verhogen om kleine splinterpartijen met een a twee zetels te verhinderen in de Tweede Kamer te komen. Een jaar la ter werd hij gekozen als fractievoor zitter en later ook als lijsttrekker, de laatste in de geschiedenis van de later in het CDA opgegane KVP. Bezuinigingen Hoewel Andriessen als fractievoor zitter loyaal steun had gegeven aan het kabinet-Den Uyl wilde de PvdA hem pertinent niet als minister in een volgend kabinet. De poppetjes perikelen deden de vorming van het tweede kabinet van de PvdA'er Den Uyl definitief de das om, waarna Andriessen in 1977 alsnog op de trap pen van Paleis Soestdijk stond als mi nister van Financiën in het kabinet Van Agt-Wiegel. Na iets meer dan twee jaar gooide Andriessen al de handdoek in de ring. Het begrotingstekort was opgelopen tot 6 procent en noopte het kabinet tot extra bezuinigingen, maar de an dere ministers van CDA en VVD wil den het mes niet zo diep zetten als Andriessen, waarop die zijn ontslag aanbood. Aan zijn politieke carrière leek een abrupt einde te zijn geko men, al bezorgde het CDA hem nog wel een zetel in de Eerste Kamer. ,,Een uitermate onverkwikkelijke af faire die me veel hartzeer heeft ge kost'', zei hij later over zijn ontslag. Zijn politieke loopbaan nam een jaar later alsnog een onverwachte wending, door zijn voordracht als lid van de Europese Commissie. In totaal zou hij twaalf jaar in Brussel blijven, waarmee hij na Sicco Mansholt de langstzittende Nederlandse Euro commissaris werd. Andriessen be kleedde de posten Mededinging, Landbouw en Externe betrekkingen en Handel. In de Europese hoofdstad werd hij wat hij in Nederland nooit echt geweest was: een alom geziene en gewaardeerde figuur. Hij bleef er ook na zijn pensioen wonen en dat had niet alleen met aanwezigheid van zijn kinderen en kleinkinderen te maken, verklaarde hij na zijn 80ste verjaardag, in 2009: ,,Zo gezellig is het op dit moment niet in Nederland.'' Oud-minister en voormalig Eurocommissaris Frans Andriessen (89) is gisteren overleden. Zijn vertrek als minister bezorgde hem 'veel hartzeer'. Tot voor kort was Elizabeth Hol mes (35) een ware held in Silicon Valley, ze werd zelfs de nieuwe Steve Jobs genoemd. Ze stond aan de basis van de start-up Theranos, een bedrijf dat revolutionaire bloedtesten ontwikkelde waarbij maar één druppel bloed nodig was om het op veel afwijkingen te kunnen de medische sec tor gaan zorgen, lij^. gens de HBO- Elizabeth documentaire Holmes. The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley loog Holmes alles bij elkaar. De tech nologie van haar tests werkt niet. Tegen haar loopt nu ook een strafzaak van de Amerikaanse beurswaakhond SEC wegens misleiding. Het bedrijf is geen euro meer waard. De rise and fall van Holmes houdt de wereld sinds de uitzen ding van de documentaire en kele dagen geleden in de ban. Op Twitter was ze al snel trending. Haar gewiekste methode wordt in The Inventor haarfijn blootge legd. Van stiekeme romances op de werkvloer om daar voordeel uit te halen, eindeloos liegen en bedriegen, tot zelfs het verlagen van haar eigen stem om zo be trouwbaarder over te komen. Holmes was amper 19 jaar toen ze de universiteit van Stanford verliet om haar bedrijf op te rich ten. Onder meer oud-president Bill Clinton en de huidige minis ter van Onderwijs investeerden in haar bedrijf. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 dagen Van der Valk Landhotel Spornitz 8 dagen Harrachov en het Reuzengebergte 10 dagen De mooiste eilanden van Istrië en Kroatië 10 dagen Geilo, in het hart van Noorwegen 12 dagen Rondreis Kroatië 13 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust zaterdag 23 maart 2019 Laurens Kok Frans Andriessen bij zijn vertrek van Paleis Soestdijk, waar hij op 22 februari 1980 zijn ontslag als minister van Financiën had aan geboden. FOTO COR MULDER/ANP Geliefd in Europa, maar miskend in eigen land Elizabeth Holmes werd be roemd met Theranos, een be drijf in bloedtesten. Vier jaar geleden was het 10 miljard waard. Nu blijkt dat de testen helemaal niet werken. Holmes zoog alles uit haar duim. William van Houte Rotterdam/San Francisco Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. AN VR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 6,20 mei 17 juni 15 juli/5 aug 79,30 sept/21 okt Vertrekdata: 4,18 mei 1,15,29 juni 13,27 juli/10,24 aug 17,21 sept Vertrekdata: 15,29 apr/13,27 mei 710,24 juni/8,22 juli75,19 aug etc. Vertrekdata: 6,20 mei 710,24 juni/8juli/5 aug/16,23sept. Vertrekdata: 15,29 apr/13,27 mei/ 10,24juni/8 juli/19 aug/2 sept etc Vertrekdata: 15 apr/6,27 mei 17 juni78,29juli/19 aug/9 sept etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13