I 'De muziek van je zinnen vond ik bedwelmend' Lieve Moon, Als ik dit schrijf zit je nog in het vliegtuig uit Hongkong waar je voor je studie een week lang met je medestudenten hebt ge discussieerd over schrijven. Ik snak naar je verhalen, want tijdens elk telefoongesprek dat we deze week voerden was je te uitge put om echt te praten - alleen flink klagen over de nadruk van je docent op gender en identity politics lukte aardig. Je vertelde ook dat je zo moe was door al die mensen om je heen. Dat laatste was geen nieuws voor me. Je stuurde foto's en een filmpje waarin je op een barkruk zittend op een podium een van je onnavolgbare gedichten voorlas in dat voor mij, je moeder, zo geestige mengsel van lastige verlegenheid en kolossaal zelf bewustzijn dat je altijd toont in het open baar. 'After all this time I still have not found my way home...'Zo begon het. De melancho lie erin trof me en ook de muziek van je zinnen vond ik meteen bedwelmend. We schrijven allebei, maar de oorsprong van jouw bronnen is me een schitterend raadsel. Al vanaf je vroegste jeugd delf je onvermoeibaar in je fantasiewereld die je benijdenswaardig serieus neemt, en dat delven is voor jou een levensvoorwaarde. Je neemt er dag na dag de tijd voor, en het feit dat je in je overgave eraan volkomen autonoom durft te zijn en je niets aantrekt van wat geijkt is en van wat anderen van je verwachten, bewonder ik intens. Soms probeer ik een van die anderen te zijn, en je te bewegen wat minder solitair te leven. Niet om je te veranderen, maar omdat ik weet hoeveel je van anderen kunt leren, niet alleen over hen, maar ook over jezelf, omdat ik denk dat je daarmee geluk kiger wordt en een betere schrijver. Zoals ik trouwens ook van jou veel leer en heb ge leerd. Ik denk aan vertrouwen en een mate van bewondering, geduld, vertedering en aandacht waarvan ik vóór jou niet eens wist dat ik ze in me had. Ik had je het liefst heel dicht bij huis ge houden, maar toch hoefde ik niet lang te aarzelen om je alle ruimte te geven die je nodig had. En net als Tel Aviv vind ik Rome bij je passen. Gelukkig bellen we elke dag. Ben benieuwd naar je verhalen. XXXX h. 'Mi -"élk 36 Jessica Durlacher (57) debuteerde in 1997 met de roman Het Geweten. Daarna volgden onder andere De dochter, Emoticon en De held. Die laatste titel leverde haar de Opzij Lite ratuurprijs op. Solomonica de Winter (21) is de dochter van Jes sica en Leon de Winter. Ze debu teerde op haar 16de met Achter de regenboog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 124