l 'Opeens zag ik twee naakte mannen staan' EUWS 11 minister) faliekant tegenstander van zijn promotie. ,,Het was een schots chrift, op geen enkele wijze op feiten gebaseerd'', zegt Eijsbouts. ,,Hij zei dat de EU een samenzwering was tegen natiestaten. Tijdens zijn verde diging vroeg ik ergens nadere uitleg over. Hij zei: 'Dat zal wel een of ander EU-verdragsartikel zijn, daarin schrijven ze van alles'. Ik dacht: hier houdt het op. Hij had nooit mogen promoveren." Brinkhorst: ,,Er stemde zelfs iemand tegen, vrij uniek. Er schortte er van alles aan, het was niet gemotiveerd, hij had gebrek aan kennis, maar met zijn bekende flair deed hij dat af als detailkritiek. Maar goed, ik ben te ver in mijn leven om me daar zorgen over te maken.'' Vluchtheuvel Promotor Cliteur moet van zulk commentaar niks weten. ,,Zijn werk is uitgegeven, getoetst, het is vertaald in het Frans, Duits, het is een voor treffelijk boek. Ik had hem graag in de universiteit gezien, als hoogleraar." Dat liep anders, de ongeduldige Baudet ging door, schreef boeken, had in 2011 en 2012 een column in NRC Handelsblad, werd landelijk be kend in 2013 met zijn strijd voor een referendum over Oekraïne en richtte in 2015 de denktank Forum voor De mocratie op. Forum groeide in 2016 uit tot een politieke partij; sinds 2017 bezet ze twee zetels in de Tweede Ka mer, al is die sprong naar het Binnen hof noodgedwongen. Vriend van Baudet Geerten Waling: ,,Hij heeft vaker gezegd dat hij geen politicus wil worden, maar hij was onrustig. En een denktank krijgt geen subsidie en amper giften - die traditie hebben we in Nederland niet." Roos: ,,Hij werd verguisd vanwege zijn ideeën, kon niet als wetenschap per of tv-maker aan de bak, hij moest ook gewoon geld verdienen." Een eigen partij is dan een vluchtheuvel. Subsidie voor ledenpartijen kunnen flink oplopen, politieke partijen trek ken makkelijker donateurs. Omstreden nationalisten De kritiek uit zijn Leidse tijd over Baudets al te makkelijke omgang met de feiten echoot door in zijn nieuwe carrière, bijvoorbeeld als Forum voor Democratie claimt dat de Neder landse klimaatmaatregelen '1000 miljard kosten' (factcheckers zeggen: klopt niet). Afgelopen maandag nog oogste Baudet kritiek toen hij 'laks immi gratiebeleid' als oorzaak aanwees voor incidenten als de dodelijke schietpartij in Utrecht. Daarbij verwijten critici hem geflirt met foute extreemrechtse denkers en seksisme en racisme, na uitspraken over massa-immigratie, Baudet heeft sturing nodig; anders citeert hij de hele dag filosofen oikofobie (zelfhaat) en vrouwen. Neem deze quote uit 2015, op radio zender Amsterdam FM: ,,Ik wil graag dat Europa dominant blank en cultu reel blijft zoals het is.'' Ook spreekt Baudet met verschil lende omstreden nationalisten, ook uit de VS en België. Volgens Cliteur is dat alles louter uit 'intellectuele inte resse' en zegt dat niks over inhoude lijke steun. Al is diezelfde 'academische nieuwsgierigheid' ook meteen Bau dets politieke achilleshiel. Coalitie discipline, formaties en akkoorden laten zich lastig verenigen met de academicus die door nieuwe wijs heid van mening verandert. Vriend Waling is mede daarom benieuwd naar de toekomst van Forum. ,,Het is de vraag of hij ook coalities kan vor men in plaats van alleen oppositie voeren. Maar wie weet schuilt er wel een trumpiaanse dealmaker in hem.'' De eerste keer dat Duin de man nen zag, geloofde ze haar ogen bijna niet. ,,Ik stond in de kamer van mijn kleinste. Opeens zag ik daar twee naakte mannen die el kaar aan het afwerken waren. Op klaarlichte dag! Ik stond perplex.'' De moeder hoopte dat het een incident was, maar de mannen komen dagelijks naar de bosjes naast de parkeerplaats. ,,Er zijn vaste gasten, maar er komen ook eenmalige bezoekers. Vanuit het raam van de kinderkamers is alles te zien.'' Duin belt bijna elke dag met de politie, want de plek is geen offici ële homo-ontmoetingsplaats. Maar als de agenten arriveren, zijn de mannen alweer verdwenen. ,,Een paar keer heb ik ze zelf ge vraagd of ze willen ophouden, maar ze komen de volgende dag gewoon terug.'' De vrouw deed haar beklag ook bij de gemeente Medemblik. Die kon in eerste instantie niets kun- nen doen, omdat het terrein niet onder haar beheer valt. Nu heeft de politie beloofd meer te contro leren. ,,Ik weet gewoon niet wat ik tegen mijn kinderen moet zeggen. Mijn middelste vraagt: Waarom heeft die meneer zijn broek uit?'' Volgens buren van het gezin worden de bosjes al 32 jaar door mannen gebruikt als cruiseplek voor anonieme seks. Ook zij heb ben vaak met de politie gebeld, maar worden naar eigen zeggen niet serieus genomen. Duin: ,,Als ik wist dat dit het uitzicht zou zijn, had ik het huis natuurlijk niet gekocht, maar de makelaar heeft er niks over gezegd. Ik word er enorm verdrietig van.'' zaterdag 23 maart 2019 GO I «f r 2017 Fractievoorzitter. In zijn werkkamer, achter zijn zojuist afgeleverde vleugel foto anp 2017 Debat over de militaire missie in Mali. i - Jan Roos, medeorganisator Oekraïnereferedum Toen Kim Duin-Oosterman en haar man een woning kochten in Benningbroek, hadden ze geen idee dat de kinderkamers uitke ken op een homo-ontmoetings plek. „Soms zijn ze met z'n zes sen bezig.'' Naz Taha Benningbroek Uitzicht op de ontmoetingsplek vanuit een van de kinderkamers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11