Pastoor Doensstraat te krap Surrender op concert voor Swamp Rock in De PIT 7 A HARDRIJDEN UIT DE BOCHT Tom Tuijl voerde met buurtbewoners zondag nog actie tegen hardrijden. Drie dagen later zag hij alweereen laagvlieger uit de bocht vliegen. B Ik liet mijn hond uit aan de Hoofdplaatseweg toen ik al van ver die auto aan hoorde komen. Echt met een enorme snelheid, ik denk wel een getal met drie cijfers. 'Dat gaat mis! Dat gaat mis!', dacht ik nog. Ze gingen de bocht in, net buiten mijn zicht, maar ik hoorde het piepen van banden, een klap en daarna stilte." Engeltje De kleine blauwe auto met drie jonge inzittenden belandde op zijn kop in de brede sloot langs de weg. ,,Ik ben zelf ambulancever pleger geweest, dus ik liep er heen, maar anderen waren al be zig ruiten in te slaan en de inzit tenden er uit te halen. Als er niet zo snel hulp was gekomen, waren ze misschien verdronken. Het is een diepe sloot, vanaf de weg zag je de auto niet liggen.'' ,,Ze hebben echt een engeltje op hun schouder gehad. Ik vroeg een van die jongens nog waarom ze ook zo idioot hard hadden gereden. 'Nee hoor, we reden gewoon vijf tig', zei hij." Tuijl zucht moedeloos. ,,Ja, dan ben je ook uitgepraat." Ambulance Afgelopen zondag stond Tuijl sa men met buurtbewoners met een bord 'Het is hier geen racebaan' nog flyers uit te delen aan auto- bank en kon er niet zelf uitko men. Of de jongens te hard hebben ge reden, kan Lippens niet bevestigen. Misschien was het een stuurfout. Het is een zestigkilometerweg en met die snelheid is die bocht ook goed te nemen. Een paar jaar gele den is het hier aangepast. De bocht xmrn mobilisten. Enkele dagen later zag hij het weer misgaan. Twee van de drie inzittenden werden voor controle per ambu lance afgevoerd. ,,Nu is het nog re delijk goed afgelopen, maar je moet er toch niet aan denken dat daar iemand had gelopen of ge fietst. Ze brengen er ook anderen mee in gevaar. Daar zit ik wel mee. En natuurlijk de overlast die de buurt er van heeft. Dit was geen incident. Bij een meting bleek dat 63 procent hier te hard rijdt." Kletsnat Ronald Lippens, CDA-fractie- voorzitter in de Terneuzense ge meenteraad, was als een van de al- lereersten ter plaatse. ,,Een van de jongens belde bij ons aan. Klets nat, dat ze uit de bocht gevlogen waren en dat er nog een in de auto zat. We hebben de achterruit in getrapt en ze eruit gehaald. Een van de jongens zat op de achter- Dit was geen incident. Bij een meting bleek dat 63 procent hier te hard rijdt is veranderd, er zijn fietspaden aan gelegd. Daarvoor was het echt elke week wel raak, nu is het een stuk verbeterd. Uiteindelijk gaat het ook om het gedrag van mensen." TERNEUZEN Surrender, de bekendste Zeeuwse dialect band, komt morgen naar pop podium De PIT in Terneuzen voor een benefietconcert. Het goede doel is Swamp Rock Walsoorden waarvan het on derkomen vorig jaar juni is ge troffen door brand. Niet alleen Surrender is van de partij. Ook De Weidetulp- jes (Heideroosjes-tribute- band), Worst Case Scenario (met partypunk-covers) én de Achterhoekse boerenrock- groep De Boetners treden op. Voorzitter Niels van Houten van het Swamp Rock-festival is hartstikke blij. ,,We kennen de mannen van Surrender goed", vertelt hij. „Gitarist J o- han van de Swaluw bood di rect na de brand al hulp aan. Het benefietconcert is ook zijn idee." Zeker zo content is hij met de komst van De Boet- ners. ,,Zie ze maar als de opvol gers van Normaal." Het onderkomen van Swamp Rock aan de Wester- schelde is deels weer op orde. ,,Maar er moet nog veel gebeu ren. We kunnen veel zelf, maar materialen kosten geld." Het benefietconcert begint om 19.30 uur, de entree is vijf euro. De straat is een jaar of vijftig gele den aangelegd en bestaat vooral uit bejaardenwoningen en huurhui zen. De straat is breed genoeg om er jaarlijks de Heikantse kermis te la ten plaatsvinden. Volgens raadslid Karel Martinet is er wel ruimte voor autoscooters, maar niet voor auto's van bewoners. Hij meent dat men er tijdens de aanleg vanuit ging, dat bejaarden geen auto hebben. Daarom zijn er nauwelijks parkeer plaatsen. 'In de bejaardenwoningen wonen nu veelal gewone gezinnen', aldus Martinet. En die hebben vaak wel Zodra er een plekje voor de deur vrijkomt, rennen de mensen meteen naar buiten een auto. Ook de bewoners van de huurhuizen hebben volgens hem allemaal een wagen, waardoor par keren in de eigen straat haast onmo gelijk is. Als dan ook nog eens be zoek of mantelzorgers in de straat moeten parkeren, ontstaat er on rust, weet Martinet. 'Zodra er een plekje voor de deur vrijkomt, ren nen de mensen meteen naar buiten om zelf hun wagen dichtbij te kun nen parkeren'. Julianastraat Hij vindt het onbegrijpelijk dat de Pastoor Doensstraat niet is meege nomen in de aanpak van de vlakbij gelegen Julianastraat, die een op pepper krijgt. Terwijl daar wel de hoop op was gevestigd, net zoals een paar jaar eerder toen het Stui- kersplein opgeknapt werd. 'Maar tot op heden wacht men tevergeefs. Er is in een halve eeuw heel veel ver anderd in de Pastoor Doensstraat. Helaas is de inrichting van de open bare ruimte al die jaren stil blijven staan.' vrijdag 22 maart 2019 VL 'Ik dacht nog, dat gaat mis!' Guido van der Heijden Driewegen De auto met drie jonge inzittenden belandde ondersteboven in de sloot. FOTO HV ZEELAND - Tom Tuijl, omwonende Tom Tuijl tijdens een actie tegen hardrijders in Driewegen r zondag. foto peter nicolai& -T S=v-- Bewoners van de Pastoor Doens straat in Heikant ondervinden het gebrek aan parkeerplaatsen in hun straat als een handicap. Het CDA in Hulst wil dat het college van burgemeester en wethou ders zo snel mogelijk de parkeer problemen aanpakt. Bob Maes Heikant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 78