Hoe sneller een minibos, hoe liever mmÊÊËmC:-:. Reimerswaal bekijkt verkeersveiligheid 6 De gemeente wil de onveiligste plekken onder de loep nemen en de snelheid omlaagbrengen. Maar dat kost miljoenen, aldus de wethouder. Het kost miljoenen om de door gaande wegen in alle Reimerswaalse dorpen zo aan te passen dat auto's niet veel harder dan 30 kilometer per uur kunnen rijden. Dat stelt wet houder Jaap Sinke (SGP, verkeer). Het lijkt er niet op dat de gemeente dat geld snel gaat uitgeven. ,,Je moet dan drempels en plateaus aanleggen. Dat roept ook weer weerstand op." Deze week stelde de gemeente raad de prioriteiten op het gebied van veiligheid voor de komende ja ren vast. Verkeersveiligheid wordt één van de vier speerpunten. Dat is niet zo'n vreemde keuze. Te hard rijdende au to's staan volgens uitgebreid onder zoek uit 2017 met stip op nummer één van de grootste buurtproble men in Reimerswaal. Uit een analyse daarvan blijkt dat de beleving van de mensen flink af wijkt van de feiten. De gemeente wil de komende tijd de onveiligste plek ken onder de loep nemen. ,,Het is niet alleen een kwestie van inrich ting van de weg, maar ook van ge- dragsverandering. Daar gaan we op inzetten. Het zijn vaak de mensen uit de wijk zelf die te hard rijden", zei veiligheidsdeskundige Evelyn Lambert tegen de raadsleden. Onder andere Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal drong aan op snelheidscontroles. De aan wezige politieagenten lieten weten dat dat geen zin heeft wanneer de weg niet zó is ingericht dat de maxi- mumsnelheid van dertig wordt af gedwongen. ,,Als wij daar gaan con troleren, worden de boetes door het OM terzijde geschoven, tenzij ie mand bijvoorbeeld zeventig rijdt." Asocialen Volgens wethouder Sinke zijn met name Hansweert en Rilland wel 're delijk goed ingericht'. ,,Daar laat je het wel om harder dan dertig te rij den." Op de doorgaande route door Yerseke is dat volgens hem niet het geval. De Molenlaan, Marijkelaan en Damstraat kennen geen drempels of versmallingen. Bovendien is het een voorrangsweg. Daardoor is het een voudig om vijftig te rijden. Andries Jumelet (CU) denkt dat wel 98 pro cent te hard rijdt. Sinke stelt dat er best nog wat te winnen is. ,,Maar we moeten niet iedere straat vol leggen met drempels. Voor wie doe je het dan? Voor die tien procent asocialen? Als de raad hier milj oenen voor over heeft, kan het natuurlijk wel." Thea Laban (VVD) vroeg zich af wat zonder verdere maatregelen het nut is van de 30 kilometer-zone. ,,Als er niet beboet kan worden, is dat al leen maar frustrerend." SGP-raadslid Daniël van Iwaar- den suggereerde dat er goedkopere opties zijn om de snelheid omlaag te brengen, zoals het plaatsen van bloembakken. Met welke maatrege len het college de verkeersveilig heid wil verbeteren zal later dit jaar blijken, wanneer het Integraal Vei ligheidsplan 2019-2022 klaar is. In Goes worden de komende twee jaar vier zogeheten tiny forests aan gelegd. De gemeente krijgt daar subsidie voor, maar doet zelf ook een flinke duit in het zakje. De bos jes, die onder meer kunnen worden ingezet voor educatieve doelein den, komen in de buurt van vier ba sisscholen. Behalve de Kohn- stammschool in Goes-Oost zijn dat De Wingerd in Mannee, De Kring aan de Tiendendreef en de Holt- kampschool in de Goese Polder. Een delegatie met vertegenwoor digers van de gemeente en natuur organisatie IVN (die de bosjes aan legt) maakte gisteren een rondje langs de scholen. Op de Kohns- tammschool werden ze ontvangen door een enthousiaste directeur. Hij ziet het toekomstige minibos - dat overigens ook voor de buurt be doeld is - als een soort buitenlokaal waar praktijklessen kunnen wor den gegeven. Maar spelen kan ook. ,,De leerlingen zitten al vol met ideeën'', vertelde Boddaert. ,,Ze hebben het al over klimtouwen en loopbruggen.'' Zonneschermen De schooldirecteur heeft een rela tief smal stuk grond aan de achter kant van de school op het oog voor het minibos. Vincent van Veen van IVN stelde vast dat het geschikt is, ondanks dat rekening moet worden gehouden met de zonneschermen van de school die soms omlaag moeten. ,,Het zal een lang en smal bosje worden, maar het kan zeker.'' Volgende maand worden nog bij eenkomsten voor omwonenden ge houden. ,,Daarna bekijken we op welke twee plekken we dit jaar nog een minibos kunnen aanleggen'', zei wethouder André van der Reest. ,,De andere twee komen volgend jaar.'' IN DE REGIO Laatse zwemdisco Concert Concordia Musical Peppa Pig Cursus digisterker mmm MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 22 maart 2019 BE 'Lagere snelheid kost miljoenen' Joeri Wisse Kruiningen Wethouder Jaap Sinke: „Maar we moeten niet ie dere straat vol leggen met drempels." Laat dat minibos maar komen! Als het aan directeur Wim Bod- daert van de Kohnstammschool in Goes ligt, gaan de bomen lie ver nog vandaag dan morgen de grond in. Rob Paardekam Goes KAPELLE In Sportcentrum Groene Woud houdt Optisport vanavond de laatste Zwemdisco van het seizoen. Vanaf 19.00 uur wordt het zwembad omgeto verd tot een disco en geeft Magic Light Events een lichtshow. THOLEN Koninklijke Muziek vereniging Concor- dia laat zich zater dag van haar beste kant zien tijdens het Concordia Concert. Alle onderdelen tre den op, van het klein orkest, Blaas kapel De Klienkers en Percussivity tot de harmonie en Kin derkoor Eigenwijs! Het programma begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te koop aan de deur of bij Hage Textiel. GOES Peppa Pig, bekend van Nickelodeon, komt zaterdag naar Theater De Mythe met de familiemusi cal 'Verrassings- feest'. De musical wordt opgevoerd om 14.00 uur en om 16.00 uur. Kaarten zijn te koop via zee- landtheater.nl of via 0113 213213. 'S-GRAVENPOLDER In de bibliotheek begint vandaag, in samenwerking met de Seniorenraad Borsele, de cursus Digisterker. Deelne mers leren onder meer hoe zij ge bruik kunnen maken van digitale (overheids)diensten van gemeente, UWV en Belasting dienst. De cursus bestaat uit vier gra tis lessen. 's-HEERENHOEK De nieuwe boompjes zijn geplant, maar de paden en hekken moeten nog worden aangepakt. Met de komst van de nieuwe aannemer BTL krijgt het Sloebos bij 's- Heerenhoek, Nieuwdorp, Borsele en Lewedorp een impuls. ,,Het Sloebos krijgt een meer duurzaam karakter", zegt Arno Witkam, wethouder van Borsele. Waar tot 2017 nog rijen po pulieren stonden staan nu jonge eiken, linden en andere soorten bomen. Omdat het bos nu veel gevarieerder wordt en geen functie meer heeft als productiebos, wordt groot schalige kap in de toekomst voorkomen. foto johan van der heijden COLIJNSPLAAT GalleryMari- time, 12.00-17.00 uur: Tentoon stelling 'Tussen water en wind' GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvra gen, luisterend oor en koffie en thee; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur: Optreden Het Zeeuws Orkest 'S-GRAVENPOLDER Biblio theek, 09.30-11.30 uur: Start gratis cursus 'Leer omgaan met de digitale overheid' HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00-20.30 uur: Expositie Marius van Nieuw- kerk en Lies van Strijdhoven KAMPERLAND Dorpshuis Casembroot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE Bibliotheek, 15.30- 17.00 uur: Kinderworkshop 'bewegend object maken'; Sportcentrum Groene Woud, 19.00-20.30 uur: Zwemdisco KLOETINGE Dorpshuis Amici- tia, 10.00 uur: Wandelproject Elke Stap Telt MIDDELBURG Schouwburg, 20.00 uur: Optreden Vrijdag Sandifort met 'Voorlopig voor altijd'; De Spot, 20.30 uur: Optreden 'Montis, Goudsmit Directie' SCHERPENISSE Brasserie De Zeester, 20.00 uur: Bingo THOLEN Atrium gemeente huis, Hof van Tholen 2, 13.00 15.00 uur: Taalcafé VLISSINGEN CCXL Theater, Spuikomweg 1, 20.15 uur: Optreden Arjen Lubach; De Piek, 20.30 uur: Optreden Britse band Jo Carley The Old Dry Skulls YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag met koersbal en sjoelen. ▲Schooldirecteur Wim Boddaert (zwarte jas) laat het gezelschap de plek zien waar het tiny forest moet komen. foto xxxxxx

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 75