II Noordgouwe krijgt eigen boomgaard Schouwen beperkt bebouwing kustzone 7 ONTBIJT, LUNCH, TEAROOM WIJNBAR GOES Wie in de Goese binnenstad iets wil eten of drinken, heeft steeds meer keuze. De nieuwe horecazaken schieten als paddenstoelen uit de grond. Open dag vernieuwde Stadsboerderij Met name in de hoek van de Grote Markt en de Opril is er momenteel veel reuring op horeca- gebied. Zo werd Marktzicht nieuw leven ingeblazen en zag ontbijt en lunchroom Jardin het levens licht. Later volgen nog een wijnbar en een tearoom. Opvallend is dat het vrijwel uitsluitend om kleine horecagelegenheden gaat. „Per soonlijk contact met de klanten vinden we heel belangrijk", zeg gen Pieter Heslenfeld (27) en Laura den Ouden (22), die afgelopen za terdag de deuren van Jardin, op de hoek van de Opril en de Konings traat, openden. „Klanten waarde ren dat. We hebben al heel leuke gesprekken gevoerd.'' Het tweetal stuitte op het pand aan de Opril tijdens de zoektocht naar hun eerste eigen huis. Wonen doen ze nu boven, terwijl de be gane grond is omgevormd tot een knusse eetgelegenheid, waar zes dagen per week ontbijt en lunch wordt geserveerd. ,,Ook op zon dag'', vertelt Pieter. ,,Want we hoorden dat er op die dag nog wei nig plekken zijn waar je terecht kunt voor een ontbijt.'' Het koppel heeft voor ieder wat wils. ,,Maar we neigen wel naar het hippe en gezonde'', vertelt Laura, die eerder in de keuken werkte bij Taart Tafel aan de Vlasmarkt. Met name de pokébowls (sushisalade in een kommetje) vinden al gretig aftrek. ,,Maar wie gewoon een croissant wil, kan ook bij ons terecht, hoor'', benadrukt Pieter. Het even verderop gelegen Marktzicht aan de Grote Markt is ook al zo klein. Sabina Schoema- kers spreekt zelfs over 'het kleinste restaurant van Goes'. „Binnen kunnen we veertien mensen kwijt, op het terras ongeveer der tig.'' Sabina en haar partner Geo van Boven zijn bekend van kook- studio De Witte Lelie aan de Op ril, waar kookworkshops worden gegeven. ,,Dat blijven we gewoon We neigen naar het hippe en gezonde, maar je kunt bij ons ook croissants krijgen doen'', zegt Sabina. ,,Maar we zochten er iets bij voor de zomer.'' Marktzicht (in het pand waar vroeger een kebabzaak zat) werd ongeveer anderhalf jaar geleden opricht, maar de vorige eigenaar besloot er al snel weer mee te stoppen. Onder dezelfde naam, maar met gerechten die wat ver fijnder zijn, zetten Sabina en Geo het etablissement nu voort. De verbouwde zaak is nu drie weken open en volgens Sabina loopt het al storm. ,,We zitten natuurlijk op een prachtig plekje. Al is het grap pige dat veel mensen dat nu pas ontdekken.'' Het blijft niet bij het ver nieuwde Marktzicht en Jardin. Bij de gemeente is een vergunning aangevraagd voor een tearoom aan de Magdalenastraat. Wie liever een glas wijn drinkt, kan binnen kort terecht bij Vini. Dat is de naam van de wijnbar die Gert-Jan van Meggelen wil openen aan de Grote Markt. De 53-jarige onder nemer uit 's-Heer Hendrikskinde ren krijgt eind maart de sleutel. Hij wil het voormalige onderko men van uitzendbureau Adecco in een paar weken tijd omtoveren van kantoorpand naar wijnbar. ,,Het is misschien té ambitieus, maar ik streef ernaar om 18 april voor het eerst open te gaan." Op de kaart komt natuurlijk vooral wijn te staan. ,,We gaan slechts één blonde biersoort schenken", verklapt Van Megge- len. „Uiteraard kunnen mensen bij ons terecht voor een kop koffie of thee." Ook over hapjes heeft de ondernemer nagedacht, maar daarover houdt hij de lippen nog even op elkaar. ZIERIKZEE Kinderboerderij De Punt in Zierikzee gaat vanaf 3 april officieel verder als Stads- boerderij. De nieuwe naam en opzet worden die woensdag in geluid door burgemeester Gerard Rabelink. Aansluitend zijn er vanaf 10 uur rondleidingen over het ter rein, met toelichting over het project 'Groen Verbindt'. De Stadsboerderij moet uit groeien tot een ontmoetingsplek. Het Gors, natuur- en milieuorga nisatie NME, de wijkraad Hart van Poortambacht, welzijnsorga nisatie SMWO en woningcorpo ratie Zeeuwland werken nauw samen in het project. NOORDGOUWE Bewoonster Connie Alblas moest even geduld hebben voor de dorpsboomgaard achter haar huis aan de Ring van Noordgouwe. Samen met Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) en gemeente wordt er nu toch ge werkt aan een paddenpoel en tak- kenrillen. Het veldje achter haar huis om turnen tot een kleine boomgaard leek Connie Alblas een leuk idee. Goed voor de leefbaarheid van het dorp ook. ,,Samen met dorpsbewo ners de natuur een impuls geven door een bijensnoeptuintje aan het einde van de Pauwstraat aan te leg gen." Alblas kreeg de buren mee en legde het idee neer bij de dorpsraad. Die pakten het samen met SLZ ver der op. Het veldje is van de ge meente. ,,Het duurde allemaal erg lang voordat er daar uitsluitsel kwam. Op het moment dat niemand er meer in geloofde, kregen we toch toestemming. De gemeente werkt zelfs mee aan het voorbereiden van de grond en het graven van een paddenpoel. Hoe mooi is dat?", re ageert Alblas verheugd. Vorige week is begonnen met de eerste ge zamenlijke werkzaamheden, waar onder het bouwen van takkenril- len, ofwel, heggen met paaltjes in de grond waartussen dood hout en takken kunnen worden opgesta peld en gevlochten. ZIERIKZEE ,,De aanval op de Zeeuwse Kustvisie is afgeslagen." Zo typeert consulent Margo van der Meulen van de Stichting Duinbehoud de beleidswijziging van de gemeente Schouwen-Dui- veland voor uitbreiding van re creatie-eenheden. Op basis van de Zeeuwse Kust- visie is bij herstructurering en verduurzaming van een recreatie- bedrijf een uitbreiding van maxi maal 15 procent toegestaan. De raad van Schouwen-Duiveland nam in oktober een motie aan die uitging van het dubbele percen tage voor het hele eiland, inclusief de kustzone. Dat is in strijd met de eerdere afspraken, claimde Duin- behoud. Het bezwaar van de orga nisatie vond bodem bij de provin cie en de gemeente. De raad be sloot gisteravond tot aanpassing van het beleid. De toegestane uit breiding van 30 procent gaat al leen voor het achterland gelden. Voor de kustzone is het maxi mum bepaald op 15 procent en dus weer gelijkgetrokken met het uit gangspunt in de Kustvisie. De Kustvisie is voortgekomen uit de brede maatschappelijke on rust over verdere aantasting van het landschap door bebouwing. Het document is ondertekend door de provincie, de Zeeuwse kustgemeenten, natuur- en mi lieu-organisaties en de Recron. vrijdag 22 maart 2019 Keus te over aan hippe horeca Rob Paardekam Ellen Smaardijk-Jobse Goes Pieter Heslenfeld en Laura den Ouden voor hun onlangs geopende zaak Jardin. foto marcelle davidse -Pieter Heslenfeld, Jardin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 74