Él k' Thierry Baudet trok in zijn overwinningsspeech 1T? alle registers open. Hij refereerde aan de oudheid, evolutie en de renaissance. Voor wie het niet helemaal kon volgen: hier een nadere uitleg. PROVINCIALE VERKIEZINGEN 2019 1 8 11 3 4 vrijdag 22 maart 2019 GO De Uil van Minerva spreidt zijn vleu gels bij het vallen van de avond. En dat geldt niet alleen voor deze avond, beste vrienden, beste campagnegenoten, be ste partijgenoten, beste kompanen. Nu pas in deze laatste uren van de dag na melijk komen de polls binnen, komen de nieuwtjes binnen, weten we hoe we er voorstaan, hebben we kennis over wat er vandaag gebeurd is. Maar die Uil van Minerva die slaat niet alleen op deze avond pas zij n vleu gels op. Het is breder, vaak duurt het tot het moment dat het bijna voorbij is, voordat we ons realiseren wat we heb ben, en wat we hadden moeten koeste- Als het bijna te laat is. En zo staan we hier. Vanavond, te elfder ure, letterlijk. Te midden van de brokstukken van wat ooit de mooiste, grootste beschaving was die de wereld ooit heeft gekend. Een beschaving die alle uithoeken van de wereld bestreek, die vol zelfvertrouwen was. En die de mooiste architectuur, de mooiste muziek en de mooiste schilder kunst heeft voortgebracht die ooit onder de sterrenhemel heeft bestaan. Ons land maakt onder deel uit van die bescha vingsfamilie. Maar net als die andere landen van die boreale wereld, worden 2 we kapotgemaakt door mensen die ons i juist zouden moeten beschermen. We worden ondermijnd door onze universi teiten, onze journalisten, door de men sen die onze kunstsubsidies ontvangen, en die onze gebouwen ontwerpen. En bovenal worden we ondermijnd door onze bestuurders. Een kliekje, een kliekje omhooggevallen netwerkers, be roepsvergaderaars, mensen die nog nooit een boek hebben gelezen in hun leven, en geen idee hebben wat op de langere termijn de belangrijke issues zijn. Zij beheersen helaas de besluitvor mingsorganen van ons land en maken in een merkwaardige mengeling van on kunde en cynisch eigenbelang keer op keer de verkeerde keuzes. Niet lang meer! Economische onbenul Mark Rutte verhoogt de belastingen op het diepte punt van de crisis, waardoor de koop- 1 kracht ernstig afneemt, de pensioenen niet kunnen worden geïndexeerd en nu, vandaag, in totaal 2,5 miljoen mensen langs de kant staan in onze samenle ving. Onder de armoedegrens, werkloos of quasi-werkloos. Vervolgens lieten achtereenvolgende kabinetten Rutte de grenzen wagenwijd open staan en bra ken die kabinetten immigratierecord na immigratierecord. Met alle immigratie- en integratieproblemen die we al heb ben, werden opnieuw honderdduizen den mensen uit totaal andere culturen dan de onze binnengelaten en stemde de coalitie ook nog eens tegen onze mo tie om de Syriërs die terugkunnen ook te helpen terug te keren. Vervolgens te kenden zij het Marrakech immigratie pact met alle gevolgen die dat de ko mende jaren ook weer zal hebben. Een absolute crisis bij de politie dreigt, waardoor onze veiligheid op straat, die al nauwelijks meer kan wor den gewaarborgd nog verder onder druk zal komen te staan en we natuurlijk ook afgelopen maandag in Utrecht zagen dat verkrachters, roofovervallers, levensge vaarlijke mensen gewoon vrij rondlo pen. Het is een schande. En er is een kaalslag gaande in ons onderwijs. Er is een bureaucratische woeker in de gezondheidszorg. En beide moeten worden aangepakt. Maar dat zijn niet alle fouten van Rutte. Hij liet bijvoorbeeld ook alle plannen van die verschrikkelijke Europese Unie om de baas over ons te spelen gewoon door gang vinden. Hij offerde de pulsvissers op. Liet de boeren met hun fosfaatrech ten stikken en accepteerde dat ook onze pensioenen nu geleidelijk onder EU- toezicht worden gebracht. Wat is hier aan de hand? Waarom gebeurde dit allemaal? Men gelooft niet meer in Nederland, dat is zeker. Niet meer in de Westerse beschaving ook. Niet meer in onze taal, die inmiddels is afgeschaft op onze universiteiten. Men gelooft niet meer in onze kunsten, in ons verleden. Men gelooft niet meer in onze feestdagen. Onze helden, onze tra ditionele stedenbouw. Maar in al dat on geloof, dat immense vacuüm, dat cultu rele en spirituele vacuum is tegelijker tijd haast ongemerkt een grandioze ket terij binnengedrongen, een nieuwe im- manente religie. Een politieke theologie. De leden van het kartel. Ze geloven in niets, maar vereren tegelijk één afgod, genaamd transitie. Honderden miljar den, wij denken zelfs duizend miljard, als je alle kosten bij elkaar optelt, willen zij offeren op het altaar van deze afgod, in de vorm van windmolens, warmte pompen, zonnepanelen en andere vol komen onrendabele projecten die ons niets brengen, die de planeet niets ver der helpen, maar die ons wel heel veel geld kosten en dus heel erg straffen. Het is een masochistische ketterij, dit gese culariseerde zondvloedgeloof dat zich in onze tijd heeft meester gemaakt van de harten en geesten van onze bestuurders. Een manie vergelijkbaar met de doods- 9 cultus die ooit Paaseiland teisterde. En deze duurzaamheidsafgoderij stort niet alleen onze economie in de to tale ondergang. Hij is ook bedoeld om onze geest, ons zelfbewustzijn, nog ver der te krenken. Inderdaad: schuldgevoel is hetgeen waarmee deze klimaatheks erij zich mee voedt. Wij moeten boeten, zo papegaaien de machtszoekende be stuurders van dit land de ecologische hogepriesters na. Het is pure oikofobie, 10 pure zelfhaat. Het is een schuldcomplex, dat blijkbaar een uitweg nodig heeft. En als u er iets van wil zeggen. Als de bevol king zich keert tegen de algehele capitu latie van dit land, als de mensen protes teren. Weet u wat ze dan doen? Dan schaffen ze het referendum af. Dat is de toestand van ons land vandaag. Die arrogantie, dames en heren, vrienden, die stupiditeit, die is vandaag afgestraft. Want op deze dag, nu we in deze cri sis verkeren, deze schemer, deze zons ondergang. Op deze dag is de Uil van Minerva dan toch opgestegen. Vandaag is Forum van Democratie ofwel de grootste, ofwel de gedeeld grootste, of wel de een-na-grootste partij van Ne derland geworden. De kiezers in Neder land hebben net als de Uil van Minerva hun vleugels uitgespreid, hebben hun ware macht getoond, de uil der wijzen is gaan vliegen en heeft de hele aardkring in beweging gebracht. Want deze vleu gels zijn niet alleen vleugels om mee te i vliegen. Het zijn ook wieken om lucht mee te slaan. Om een veranderingswind in gang te zetten. Om ons land weer van ons te maken en een einde te maken aan het tijdperk van culturele, economische en politieke capitulatie. Vrienden, vrienden. Wij hebben niet stilgestaan de afgelopen tijd. We hebben meer dan 2000 cv' s doorgespit, we heb ben meer dan 1300 mensen gesproken, we hebben meer dan 600 diepte-inter views afgenomen, we hebben honder den mensen getraind. We hebben fan tastische lijsten samengesteld en met die mensen een hoopvolle, optimisti sche en serieuze campagne gevoerd. Heel Nederland hebben we bezocht in zalen, op straten, in winkelcentra, bij bedrijven zijn we geweest. Scholen, zie kenhuizen, overal. We hebben het land in beweging gekregen. En het resultaat, dames en heren, het resultaat, vanavond, het resultaat. De zon was mij nooit opgevallen zegt A Menno Wigman als hij niet steeds was ondergegaan. De schoonheid van Ne derland was mij niet zo duidelijk op het netvlies gekomen als ons mooie land niet zo was verkwanseld door de be stuurders van het kartel. Sterker, als dit alles niet was gebeurd, deze ongecontro leerde immigratie die ons straatbeeld zo vertekent, al die linkse indoctrinatie in het onderwijs, al die lelijke architectuur. En die machtsuitbreiding van de EU, al die klimaatketterij. Als al die gekte niet was gebeurd dan was ik nooit de politiek ingegaan. Maar... maar wij zijn naar het front geroepen. Omdat het moet. Omdat ons land ons nodig heeft. En wij, beste vrienden, wij zijn het product van 12 300.000 jaar evolutie. Wij hebben meer dere ijstijden overleefd, wij hebben mammoeten gevloerd. Wij zijn dragers, wij zijn erfgenamen van de grootste be schaving die ooit heeft bestaan. Wij dra gen een unieke kracht. En, enkele tien tallen jaren van indoctrinatie door de media en het onderwijs kunnen dat Sander van Mersbergen 1 Minerva komt uit de Romeinse mythologie. Ze is de godin van verstand, vindingrijkheid en wijs heid. De uil was toen al het symbool hiervoor. Baudet laat de uil zwe ven boven een Neder land dat duister is, in crisis verkeert. Daar mee grijpt hij duidelijk terug naar de Duitse filosoof Hegel. 'Die Eule der Minerva be gin nt erst mit der ein- brechenden Damme- rung ihren Flug, schreef die in 1821. Vertaald: De uil van Mi nerva begint haar vlucht pas bij het aan breken van de avond schemering. Wat hij bedoelde: het inzicht komt pas als de con sequenties echt duide lijk worden. 3 Een Trumpiaanse rede nering. Er is een 'elite', en die is de vijand van het volk. Ook de wetenschap en de journalistiek zouden onder deel zijn van dat 'kliekje'. 4 Strookt niet helemaal met de feiten. Hij had dichter bij de waarheid geze ten als hij gezegd had dat de groei van de koopkracht sinds 2008 stagneert. Werkenden gaan er op vooruit, mensen die aan de zijlijn staan niet echt. 6 Eén universiteit, de VU in Amsterdam, besloot on langs de bacheloropleiding Nederlands te schrappen. De UvA biedt de studie nog wel aan, in dezelfde stad, en ook op andere universiteiten kan men Nederlands studeren. Wel taant de belangstelling voor de studie. Ook zijn er zorgen over de opkomst van Engels in de collegebanken. Sommige opleidingen worden compleet in het Engels aan geboden. Dat Nederlands af geschaft is, klopt echter niet. 2 Boreaal betekent letterlijk 'noordelijk' of 'noordenwind'. Het woord wordt ook ge bruikt om een geologisch tijdvak uit het verleden te beschrijven, ongeveer 9000 jaar voor Chris tus. In extreemrechtse kringen dient het woord ook als een soort eufemisme voor raszuiver heidstheorieën. Baudet ontkent dat het bij hem die betekenis heeft. 5 Een bekend stokpaardje van Baudet. Immigratie cijfers zijn vaak erg ingewikkeld, en voor vele interpretaties vatbaar. Als we kij- ken naar de kale asielaanvragen, ge publiceerd door het CBS, is de stelling niet overeind te hou den. Die nemen na 2015 juist af. Sinds 2013 komen er per jaar iets meer dan 30.000 asielzoekers deze kant uit. Dat is omgerekend 0,17 procent van de Ne derlandse bevolking. 7 Een (iets) makkelij ker woord voor imma nent is bin- nenwereldlijk. Bij een imma nente religie is God aan wezig in zijn schepping, overal. Wel licht bedoelt Baudet dat klimaatpoli- tiek van be staande par tijen door drenkt is van hun 'geloof' in de opwar ming van de aarde en de rol van de mens daarin. 8 We doen onszelf expres pijn door af te wijken van ons geloof. Het geloof dat we volgens Baudet zijn verloren, is het geloof in de Westerse beschaving en in Neder land. 9 Dit is er eentje voor de kenners. De bevol king van Paaseiland, in de Grote Oceaan, zou in de 16de of 17de eeuw bijna ten onder zijn gegaan aan een cultus rond giganti sche voorouderbeelden. Om de beelden te vervoe ren en oprichten was veel hout nodig. Dat zou hebben geleid tot ontbossing, hongersnood en conflicten. De theorie is niet onom streden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6