De grenzen aan de groei oprekken FLEXIBELE FACTORING VOOR VEEL ONDERNEMERS DE OPLOSSING 'Loop je vast in liquiditeit? Start met factoring' Maar liefst vijf restaurantketens zijn straks samen te vinden langs de A58 bij de nieuwe afslag Goes-Zuid. Na McDonald's opent daar in april de eerste Zeeuwse Burger King haar deuren, gevolgd door De Beren, Kentucky Fried Chicken en New York Pizza. Hoe heeft Paul Fermont, eigenaar van Faasse Fermont en hier met de 'laarzen in de modder', dit unieke foodcourt kunnen realiseren? Paul Fermont ziet de restaurants om zich heen verrijzen: "Foodcourt Goes wordt een mix van slow food en fast food. 2000 m2 horeca met terrassen, ruim 200 parkeer plaatsen en vier drive-thru's. Voor New York Pizza is dat de eerste in Nederland. Gemiddeld telt dit knooppunt 50.000 pas santen per dag. Het is dan ook niet verras send dat McDonald's tevreden is over de eerste bezoekersaantallen." Het was de ge meente Goes die Faasse Fermont bena- derde om mee te denken over de invulling van de kavels. "Toen duidelijk werd dat de nieuwe afslag er zou komen, ontstond het idee van een concept zoals je dat wel vaker ziet: een tankstation gecombineerd met fastfood. We zijn toen namens een inves teerder de mogelijkheden gaan onderzoe ken. Daarna was het een kwestie van af spraken maken, ondernemers overtuigen, plannen aanpassen en wéér overleggen." Zeeland lijkt niet de meest voor de hand liggende locatie voor zo'n experimenteel concept. Toen bleek dat er geen concurren tiebeding in de contracten mocht worden opgenomen, moest Fermont wel even slik ken. Regie Fermont: "De grootste uitdaging was de terreinindeling: hoe lopen de verkeers stromen, waar komen de parkeerplaatsen en zijn er voldoende? Verder moest op de valreep nog de reclamemast worden geregeld. In de plannen was daarvoor geen ruimte voorzien. Er bleek een mast nodig van 35 meter hoog. Rekening houdend met de Zeeuwse wind betekende dat een onder- heide fundering van tien bij tien meter, met 10.000 kuub beton. Dat alleen al vergde een investering van ruim drie ton. Zo was het voortdurend schakelen, plannen aanpassen en opnieuw alles door rekenen. Gelukkig gaat het om langeter- mijninvesteringen en dito huurovereen komsten." Het hele project stond onder flinke tijdsdruk. Faasse Fermont heeft in het hele proces de regie gevoerd: de verbintenissen tot stand gebracht, alles financieel onderbouwd, gezorgd dat het juridisch klopte en architect RoosRos Architecten aangestuurd. Fermont: "Van wege de hoge investeringswaarde, stond er veel op het spel. Ondanks alle hobbels in de opstartfase, is het ons toch gelukt. De aanhouder wint! We zijn erg trots op onze mensen en we worden nu al gepolst voor soortgelijke projecten elders in het land."o O Zonder werkkapitaal geen onderneming. Maar wat doe je als je krap komt te zitten omdat jij je rekeningen vandaag moet voldoen en je grote klant pas over 60 dagen betaalt? Flexibele factoring is de oplossing. The Blue Factor maakt het gemakkelijk, voor MKB-ers én ZZP-ers. The Blue Factor uit Goes groeit als kool. Vier jaar gele den begonnen als eenmanszaak draait het bedrijf nu met zeven mensen een omzet van 25 miljoen. "De vraag is enorm," zegt oprichter Arjan Moens. "Er is heel veel behoefte aan flexibele debiteurenfinanciering, vooral in het MKB." Moens heeft dat zelf ondervonden toen hij als eigenaar van een uitzend- en detacheringsbureau merkte dat het werkkapitaal grenzen aan de groei stelde. "De uitzendkrachten willen aan het eind van de week hun loon, maar je klanten betalen pas na 30 dagen of langer. Met een paar uitzendkrachten gaat dat nog wel, maar daarna loop je vast." Moens heeft factoring ingezet voor de voorfinanciering van zijn debiteuren. Hij merkte ook hoe dat beter kon. "De grote factoringbedrijven willen je hele debiteuren portefeuille overnemen, terwijl jij als ondernemer misschien maar een paar facturen wilt onderbrengen, of een enkele klant. Met the Blue Factor voorzien wij in die behoefte." The Blue Factor werkt eigenlijk heel eenvoudig. Als ondernemer meld je je aan met de debiteurenportefeuille die je wilt onderbrengen en The Blue Factor voert binnen een werkdag een aantal checks uit op jouw onderneming en op de debiteuren. Als dat allemaal goed verloopt, krijg je een offerte. "Wij nemen de vordering over. Als je 's ochtends je rekenin gen indient, staat 's middags het geld al op je rekening. Afhankelijk van de relatie, eventuele risico's en omvang van de vorderingen houden wij tussen de 2,5 en 4 procent in voor onze diensten. Het is ideaal voor MKB'ers met een goed klantenpakket die snel geld nodig hebben, bijvoorbeeld bij de uitbetaling van vakantiegeld en loonbelasting. Elke ondernemer heeft zijn eigen knelpunten." De klanten krijgen toegang tot een portal, waarin ze facturen kunnen uploaden en precies kunnen zien hoe de incassering van hun reke ningen verloopt. In het najaar wordt het portal ook opengesteld voor ZZP-ers. Debiteurenbeheer Moens heeft ambitieuze plannen. "We willen tussen nu en vijf jaar met een factor zes groeien, naar 150 miljoen omzet." Dat vraagt om verdere professionalisering. Om die reden heeft hij Ad de Korte bij The Blue Factor betrokken. De Korte heeft een belang van 50 procent genomen in het bedrijf en voert samen met Moens de directie. De Korte was hiervoor directievoorzitter bij Rabobank Oosterschelde en is een vertrouwd gezicht in zakelijk Zuid-West Nederland. "Wij helpen onder nemers te groeien. Het liefst gaan we een langdurige relatie met de ondernemer aan en helpen hem zijn debiteurenbeheer op een hoger plan te brengen," zegt De Korte. "Wij voorzien niet alleen in liquiditeit, we helpen ook de ondernemingsrisico's te verkleinen, bijvoorbeeld door in een offertetraject onze krediet verzekeraar een check te laten doen op de uitvragende partij. Het kan de ondernemer veel tijd en energie sche len als blijkt dat die partij niet zo goed van betalen is. Dat gaat verder dan alleen liquiditeitsverschaffing." o O Unieke mix van slow en fast food ifl Dit artikel kwam tot stand i.s.m. Faasse Fermont: faasse-fermont.nl Dit artikel kwam tot stand i.s.m. thebluefactor.nl 4 DE ONDERNEMER VRIJDAG 22 MAART 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60