Van den Velde gaat weer met Van Marwijk mee ZEELAND 15 JUBILEUM 'T LEEUWTJE Badmintonvereniging 't Leeuwtje viert morgen feest. De club uit Lewedorp, die maar elf leden telt, bestaat een halve eeuw en speelde daarin nooit competitie. ,,Maar we zijn echt wel fanatiek hoor.'' Het jaar 2019 is het jaar waarin Lewedorp haar negentigste verjaardag viert. Het is ook het jaar waarin een van haar verenigingen een jubileum mag vieren. Badmintonclub 't Leeuwtje is zeker niet de grootste sportclub van Zeeland en heeft een aantal erg magere jaren gekend. Desondanks bestaat de club alweer vijftig jaar, tot grote trots en plezier van voorzitter Max Joosse. De preses heeft bijne de hele ge schiedenis van 't Leeuwtje meege maakt. ,,Bij een groot deel van die vijftig jaar ben ik betrokken ge weest. Mijn vrouw en ik zijn in 1977 in Lewedorp komen wonen. Ik had nog nooit gebadmintond, maar ben er via-via ingerold'', vertelt Joosse. „Vanaf de eerste shuttle die ik raakte, was ik gelijk verkocht. Het racket heb ik in al die jaren nooit meer neergelegd en ben dat ook nog lang niet van plan. Badminton heeft bij veel mensen het imago van een campingsport. Het zal je niet verbazen dat ik me daar totaal niet in kan vinden. Je moet echt een goede conditie hebben, wil je goed kunnen badmintonnen. Het is in tensiever dan veel mensen ver wachten." Elf leden Sinds een jaar of twintig is Joosse voorzitter van de vereniging. Op dit moment telt 't Leeuwtje elf leden. Niet bepaald een royaal aantal, maar de club heeft nog magerder jaren gekend. ,,Voor de duidelijk heid: we zijn een recreatieve ver eniging. We hebben in ons vijftig jarig bestaan dan ook nooit een competitieteam gehad.'' Dat bete kent niet dat het alleen maar lang leve de lol is in Lewedorp. ,,We zijn echt wel fanatiek hoor, maar de be hoefte tot competitie spelen heb ben we nooit gehad. Wel hebben we lang een jaarlijks toernooi geor ganiseerd. Dat was in de periode dat zo ongeveer ieder dorp in de buurt nog een vereniging en toernooi had.'' Een hele grote vereniging was 't Leeuwtje nooit, ook niet in de tijd van het jaarlijkste toernooi. Maar de club was ooit wel een stuk groter dan hij nu is, vertelt Joosse. ,,Op onze top hebben we denk ik een lid of vijftig gehad. We zijn dus nooit heel groot geweest, maar dat kan ook niet met maar één speelveld. Een paar jaar geleden hadden we nog maar zeven leden, maar geluk kig zijn we weer wat gegroeid." Honderd procent Het brengt ook voordelen met zich mee, een kleine club. Maar weinig verenigingen kunnen bijvoorbeeld spreken van een honderd procent opkomst bij trainingsavonden. Bij 't Leeuwtje komt het bijna wekelijks voor. „Gelukkig maar ook. We zijn klein, maar ontzettend trouw. Zelf mis ik in principe dan ook nooit een trainingsavond. Ik laat er bijna alles voor schieten, want de vereniging gaat me echt aan het hart'', zegt Joosse. ,,Het doet me dan ook veel plezier dat we morgen ons jubileum op een mooie manier gaan vieren'', ver volgt de trotse voorzitter. ,,In de ochtend organiseren we een toer- nooitje voor de jeugd. Ik geef zelfles op een basisschool, dus ik heb de kinderen al een beetje enthousiast gemaakt. Het zou mooi zijn als er wat j eugdleden bij komen, want die hebben we momenteel niet. In de middag zijn er demonstraties van verschillende badmintontoppers uit Brabant en Zeeland en is er een bewonerstoernooi voor de inwo ners van ons mooie dorp." Deze week werd Van Marwijk ge presenteerd als de nieuwe bonds coach van de Verenigde Arabische Emiraten. Zijn doel: kwalificatie voor het WK van 2022 in Qatar af dwingen. Tot nu toe plaatste het land zich alleen in 1990 voor een mondiale eindronde en daar moet nu dus een tweede keer bij komen, mét Zeeuwse inbreng. Journalist Hoewel het voor Van de Velde niet zijn eerste functie bij een voetbal bond is - hij plaatste zich als assis tent van Van Marwijk met Saoedi- Arabië voor het WK van vorig jaar en ging uiteindelijk aan diens zijde met Australië mee naar dat toer nooi - is de Middelburger vooral be kend als (sport)journalist. Hij werkte in het verleden voor de PZC en verkaste daarna naar Voetbal In ternational. Bij dat weekblad was hij 23 jaar in dienst en maakte hij sinds 2017 deel uit van de hoofdredactie. Zijn derde functie bij een voetbalbond gaat hij echter niet combineren met zijn werkzaamheden bij VI. Tijdens de eerdere buitenlandse avonturen deed hij dat wel. ,,Taco is jarenlang een van de toonaangevende gezichten van VI geweest en leverde de afgelopen pe riode een belangrijke bijdrage in het toekomstbestendig maken van ons mediamerk'', aldus hoofdre dacteur Peter Wekking op de web site van het weekblad. ,,Wij betreu ren zijn vertrek, maar begrijpen waarom hij kiest voor deze carriè remove en wensen hem daarbij alle succes. We hopen hem en Bert van Marwijk terug te zien op het WK van 2022.'' vrijdag 22 maart 2019 Al vijftig jaar zonder competitie Bas Dingenouts Lewedorp Max Joosse, voorzitter van badmintonvereniging 't Leeuwtje. foto johan van der heijden De uit Middelburg afkomstige Taco van den Velde krijgt een plek in de technische staf van Bert van Marwijk bij het natio nale team van de Verenigde Ara bische Emiraten. Eerder werkte de Zeeuw al samen met de oud- bondscoach van het Nederlands elftal bij de bonden van Saoedi- Arabië en Australië. Daniel Vervelde Vlissingen Bert van Marwijk, hier met Australië op het WK. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51