I Italiaanse topclub naar Zeeland 14 ZEELAND Yaaqobi vertrekt bij Groene Ster Zeeuws NAC-duo wint bij debuut Zussen Van Anrooij gaan samen rijden Atlete kampt met scheurtje in pees Yersekse hoeft door blessure voorlopig niet aan hardlopen te denken. Ze heeft een streep moeten zetten door drie NK's en een marathon. Zaalvoetbalclub Groene Ster Vlissingen moet op zoek naar een nieuwe trainer. Samir Yaaq obi, nu nog aan het roer, vertrekt na het sei zoen bij de Zeeuwse eredivisionist. Groene Ster beleeft een historisch seizoen on der Yaaqobi. Voor het eerst in de clubhistorie plaatste het zich voor de finale van het toer nooi om de KNVB-beker. Op 20 april is FC Eindhoven, koploper in de eredivisie, de te genstander. In de competitie heeft Yaaqobi nog drie duels te gaan, waarvan vanavond de eerste. Volen- dam op bezoek in de Baskensburg (aftrap 20.30 uur). Een verslag is vanavond te lezen op pzc.nl/sport. De Zeeuwse voetballers Jan Paul van Hecke en Yassine Azzagari hebben gisteren hun offici euze debuut gemaakt in de hoofdmacht van NAC Breda tijdens een oefenduel met Royal Antwerp FC. De eredivisionist won met 0-2. Het duel werd in aangepaste vorm afgewerkt. Er werd niet twee keer 45 minuten gespeeld - zoals gebruikelijk - maar vier keer een halfuur. Van Hecke mocht het eerste uur spelen, cen traal achterin naast provinciegenoot Daan Klomp. Middenvelder Azzagari kwam de laat ste zestig minuten in actie. Dankzij late tref fers van Giovanni Korte en Robert Mühren werd het 0-2. Eenling m i Onderonsje Masters Monique Verschuure had mooie plannen voor 2019, maar de atlete uit Yerseke kan ze niet uitvoeren. Vanwege een enkelblessure zit ze al zeven weken aan de kant. ,,Ik mag nog zeker drie maanden niet hard lopen en hooguit wat oefeningen doen", vertelt ze. ,,Heel frustrerend. Maar ik moet proberen optimis tisch te blijven." Fysiotherapeut Voor de nu 39-jarige Verschuure was 2018 een prachtig jaar. Ze liep tal van persoonlijke records, waar bij die op de marathon (2.57 uur in Rotterdam) eruit sprong. Met Jan de Wilde, haar trainer bij AV'56, had ze het idee dat er nog meer uit te halen was. Maar een kwetsuur speelt haar nu al lange tijd parten. ,,Aanvankelijk liet het zich niet zo ernstig aanzien", vertelt ze. ,,Ik liep wel bij de fysiotherapeut, maar dacht: het gaat wel weer weg. Dat gebeurde helaas niet. Bij een echo Ik mag nog zeker drie maanden niet hardlopen. Heel frustrerend werd er niets gevonden, maar bij een mri-scan, nu twee weken gele den, wel. Ik blijk een scheurtje in mijn pees te hebben." Al sinds de Midwinter Halve ma rathon van Cadzand-Bad, die ze eind januari ook al met pijn liep, heeft ze niets kunnen doen. Ver- schuure: ,,Ik heb een streep moeten halen door het NK 10 kilometer, het NK cross en het NK halve mara thon. En ik zou in april een mara thon lopen, in Rotterdam of in Zeeuws-Vlaanderen. Maar dat gaat allemaal niet gebeuren. Tot in de zomer zal ik niets mogen doen." Sleutelbeen Omdat de Bevelandse atlete het moeilijk vindt om stil te zitten, be sloot ze haar conditie op peil te houden met andere activiteiten. Ze ging zwemmen (,,Soms vier keer in de week''), fietsen (,,Op den duur werd ik zelfs fanatiek") en yoga be oefenen. Maar dat heeft ze nu ook moeten staken. ,,Ik ben bij het fiet sen gevallen", legt ze uit. ,,Ik heb een scheurtje in mijn sleutelbeen. Daar ben ik nu helaas ook nog wel een aantal weken zoet mee." Volgens Verschuure, de nummer twee van de laatste Kustmarathon, moet ze nu ,,ongelooflijk afkicken" van het sporten. ,,Maar ik zal het moeten accepteren. Ik kan niet an ders dan erop vertrouwen dat het weer goed komt." ,,Het moet vooral een leuke erva ring worden, de kinderen moeten kunnen proeven van Inter'', zegt Salim Ben Sellam. ,,De club wil zich echt onderscheiden van andere kampen.'' De Vlissinger, sinds dit seizoen trainer van zondag-twee deklasser Zeelandia Middelburg, onderhoudt de contacten met Inter en werkt nauw met de club samen. Aldo Montinaro, bij Inter werk zaam als manager voor alle mon diale jeugdprojecten, bracht drie weken geleden een bezoek aan Ne derland om onder meer alle accom modaties te inspecteren. Salim Ben Sellam was zelf in de cember met kompaan Mo Alhajaji op bezoek bij Inter. De contacten zijn tot stand gekomen via voetbal makelaar Youssif Hamzaoui, die te vens voorzitter van Groene Ster Vlissingen is. ,,We zijn twee dagen in Milaan geweest'', vertelt Ben Sel- lam. ,,We kregen op de eerste dag een kijkje achter de schermen en hebben veel mensen ontmoet. Zo als Francesco Toldo, de oud-doel man van Inter, die we de hand heb ben geschud. 's Avonds zaten we op de tribune bij Inter-PSV.'' De kinderen moeten kunnen proeven van Inter De volgende dag kregen de twee Vlissingers een workshop. Ben Sel lam: ,,De club is over heel de wereld actief. Wij werken straks onder de naam van Inter en dan moet je je aan strenge richtlijnen houden. Het is niet zo dat ze alleen hun naam aan een kamp verbinden, zoals veel andere clubs doen. Nee, ze staan echt voor kwaliteit en hechten veel waarde aan een goede samenwer king. Het was heel interessant.'' Inter, dat in de nabije toekomst graag een vaste voetbalacademie in Nederland zou willen opzetten, is tijdens de weken in Nederland echt de baas tijdens de kampen. Vanuit Italië komen één jeugdcoördinator en drie jeugdtrainers naar de voet balkampen. Het eerste Inter Aca demy Camp in Zeeland wordt geor ganiseerd bij JVOZ. Daarnaast zijn er komende zomer ook voetbal kampen van Inter bij Kruisland, DRL in Rotterdam en Baronie (Breda). ,,Er komen gecertificeerde trainers naar Nederland'', weet Ben Sellam. ,,In Vlissingen worden zij ondersteund door trainers van JVOZ. De kinderen zijn van negen uur 's ochtends tot drie uur 's mid dags met voetbal bezig.'' Op woensdag 31 juli wordt in Vlissingen ook een Coach Clinic georganiseerd, met een theoretisch en een praktijkgedeelte. ,,Daar ben ik ook heel benieuwd naar'', zegt Ben Sellam. Het Inter Academy Camp is deze zomer niet het enige in Zeeland. In Vlissingen worden in juli ook voetbalkampen van Feyen- oord en Valencia georganiseerd. Feyenoord Soccer School is op 8 en 9 juli bij SV Walcheren, het Valen cia Voetbalkamp vindt van 11 tot en met 13 juli plaats bij GPC. Quote van de dag 'Ineens zie je jezelf tegenover spelers staan die je alleen op TV zag of waarmee je op Fifa speelde' Veldrijdster Lindy van Anrooij uit Kapelle maakt de overstap naar de ploeg waar haar zus Shirin afgelopen winter al voor reed: Cécémel Aveve. Van september tot en met februari was Shirin van Anrooij (17) de enige pupil van de Belg Marc Herremans, die met haar vooral toe werkt naar het wereldkampioenschap van 2020. Nu krijgt ze gezelschap van haar vijf jaar oudere zus Lindy. Die kende een moeilijk vel- drittenseizoen, onder meer door een hersen schudding. Daar is ze nog altijd niet volledig van hersteld. vrijdag 22 maart 2019 ZAALVOETBAL VOETBAL Jan Paul van Hecke. foto pzc VELDRIJDEN Wielrenner Brian van Goe- them rijdt van daag de Bre- dene Koksijde Classic (199.5 km). Net als bij de Nokere Koerse, afgelo pen woensdag, is hij de enige Zeeuw aan het vertrek. In de Keuken Kampioen Divi sie staat van avond een Zeeuws onder onsje op het programma. Siebe Schets gaat met FC Dordrecht op bezoek bij het FC Eindhoven van Augustine Loof. De aftrap is om 20.00 uur. De wedstrijd voor de Dutch Masters of Mo tocross in Axel, die eerder deze maand werd af gelast vanwege de overvloe dige regenval, is opnieuw in gepland. De race wordt op zondag 5 mei alsnog verre den. Verschuure moet tijdje toekijken Roeland van Vliet Yerseke Monique Verschuure. foto MARCELLE DAVIDSE -Monique Verschuure (39) FC Internazionale komt naar Zeeland. Niet met de eerste se lectie en de topspelers Stefan de Vrij, Mauro Icardi en Ivan Pe- risic, maar met het Inter Aca demy Camp. Van maandag 29 juli tot en met vrijdag 2 augustus kunnen spelers tussen 5 en 17 jaar oud vijf dagen lang trainen in Vlissingen, in het zwart en blauw van de Italiaanse topclub uit Milaan. Barry van der Hooft Vlissingen - Salim Ben Sellam Meer info is te vinden op www.interacademycamp.nl - Rick van Drongelen in gesprek met VTBL over duels met clubs als Bayern München en Borussia Dortmund

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50