Verschil van inzicht over huisvesting arbeidsmigranten Mannen dumpen afval in watergang 6 'Ontvlechtingsplan' voor einde zorgloket De zorg aan ouderen en gezinnen gaat door en de vragen om hulp ook. De 51 medewerkers krijgen een nieuwe baan, aldus de Walcherse gemeenten. Het einde van zorgloket Porthos komt in zicht. Maar, benadrukken de Walcherse gemeenten, de zorg voor mensen die hulp nodig heb ben gaat door en de medewerkers krijgen allemaal een nieuwe baan. De samenwerking waarmee ze in 2015 begonnen om mensen de juiste ouderen- en jeugdzorg te bieden, werd twee jaar geleden op geblazen door de gemeenteraad van Middelburg. Sinds februari 2017 is geruzied over hoe het ver der moet. Inmiddels is duidelijk dat Middelburg, Veere en Vlissin- gen vanaf 1 januari 2020 elk hun ei gen weg gaan. Eén belofte klonk al vrij snel: mensen moeten en zullen de zorg krijgen die ze nodig hebben. Na 1 januari maar ook tot die tijd. De cliënten mogen niks merken van de bestuurlijke en organisatori sche veranderingen. Intussen zaten de 51 vaste mede werkers van Porthos nog wel in grote onzekerheid. Wat staat hen te wachten? Ontslag? En wanneer dan? Of mogen ze hun werk blij- ven doen? En is dat dan bij Port- hos? Of bij één van de drie ge meenten? En welke dan? En wat voor soort werk? De onzekerheid is niet voorbij maar de drie gemeenten zijn het er wel over eens geworden hoe ze Porthos willen beëindigen en wat er met de medewerkers gebeurt. Deze week is een 'ontvlechtings plan' vastgesteld. De belangrijkste boodschap voor het personeel van Porthos luidt: ie dereen kan aan het werk blijven. Middelburg, Veere en Vlissingen geven de garantie dat de 51 mede werkers een baan krijgen bij de drie gemeenten. Mensen die al in dienst zijn van Veere - waar Port- hos nu formeel bij hoort - blijven daar werken. De anderen kunnen in Middelburg ofVlissingen aan de slag. De gemeenten verdelen ook de kosten. Aanvankelijk was de woede bij Veere en Vlissingen zo groot dat zij vonden dat Middel burg moest boeten voor het breken met de samenwerking. Inmiddels zijn ze het erover eens dat elk zijn deel betaalt: Middelburg 1,5 mil joen, Vlissingen 1,3 miljoen en Veere bijna een half miljoen euro. Zwartste scenario Of ze dat geld ook echt moeten be talen, is nog maar de vraag. Als ze samen alle medewerkers een an dere baan bieden, heeft het ophef fen van Porthos financieel geen ge volgen. In het zwartste scenario is de schade 3,2 miljoen euro in 2020 en daarna 2,5 miljoen euro per jaar. Dat doembeeld wordt vrijwel ze ker geen werkelijkheid. De zorg aan ouderen en gezinnen gaat door en de vragen om hulp ook. De drie gemeenten moeten daar nu zelf voor gaan zorgen en hebben daar personeel voor nodig. De mede werkers van Porthos hebben de kennis en ervaring en zijn dus snel inzetbaar. Het idee van burgemeester en wet houders om grotere wooncom plexen te laten bouwen voor bui tenlandse werknemers werd gister avond slechts door weinig fracties omarmd tijdens de vergadering van de commissie Ruimte. Diverse fracties uit de oppositie en coalitie partij PSR vreesden nog meer over last dan nu in verschillende wijken wordt ervaren. Pim Kraan (POV) vroeg het col lege alle verhuurders te onderwer pen aan de wet Bevordering Inte- griteitsbeoordeling door het Open baar Bestuur (BIBOB). Wethouder Sem Stroosnijder gaf aan dat dat bij nieuwe bouwaanvragen al gebeurt. B en W hebben de visie Huisves ting internationale medewerkers 2019 opgesteld om een eind te ma ken aan wildgroei van (illegale) ka merhuur. Als er te veel bewoners in een woning worden gehuisvest, leidt dat niet alleen tot overlast, maar ook tot vervelende en gevaar lijke situaties voor de bewoners. De grotere complexen waarin meer mensen kunnen wonen, moeten voldoen aan strenge eisen. Zo moeten kamers een minimum aantal vierkante meters hebben, zijn gemeenschappelijke ruimten verplicht en zal een huismeester 24 uur toezicht houden. Kraan juicht zulke ontwikkelingen toe, ook al omdat hotels en andere accommo daties dan voor toeristen beschik baar blijven. Het pleidooi van PSR om werk eerst aan cliënten van sociaal werk voorzieningsschap Orionis te gun nen, biedt vaak geen uitkomst voor het invullen van specifiek techni sche banen, betoogde Stroosnijder nogmaals. IN DE REGIO Demonstraties in Terra Maris Soul Jazz in de Spot Britse en Zeeuwse band in de Piek MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 22 maart 2019 WA Baangarantie voor personeel Porthos Maurits Sep Middelburg i I ft Het kantoor van Porthos in Middelburg. Het einde van het zorgloket is nabij. GOES De politie onder zoekt een afvaldumpings- zaak in Goes. Enkele getui gen zagen woensdagavond tussen 22.00 en 23.00 uur twee mannen Ji grote plastic zakken in de watergang langs de Elvis Presleylaan gooien. Op het moment dat zij op de man nen afliepen, kwam een busje het parkeerterrein voor de Prinses Beatrix- school op. Het gaat om een donker gekleurde Merce des Vito (nieuw model). De twee dumpers stapten snel in en het busje reed weg richting de Van Hertum- weg/Beukenlaan. Weet u meer? 0900 8844 of WhatsApp 06 12007006 De fracties in de Vlissingse ge meenteraad verschillen sterk van mening over de meest ideale manier om het groeiend aantal arbeidsmigranten in Vlis- singen te huisvesten. René Hoonhorst Vlissingen OOSTKAPELLE In Terra Maris vindt komend weekend het jaarlijkse prepa reerweekend plaats. Prepara teurs geven demon straties van de ver schillende technie ken die gebruikt worden bij de con servering van biolo gisch materiaal en het opzetten van dieren. De demon straties beginnen zowel zaterdag als zondag om 12.00 uur. Ook de 'Knuf- fel-opstopdokter' is deze dagen aanwe zig. Tussen 13.00 en 15.00 uur kun- nen kinderen hun knuffel opnieuw laten opstoppen. Deelname is gratis, deelnemers betalen de entreeprijs voor het museum. MIDDELBURG Het trio Frank Mon tis, Anton Goudsmit en Cyril Directie treedt vanavond op in De Spot. De heren delen een liefde voor dans bare Soul Jazz waardoor de passie ervan af spat. Frank Montis, tot voor kort zanger van Gare du Nord, be grijpt de muziek als geen ander en heeft zich onlangs bij de gitarist en drummer gevoegd. Aanvang 20.30 uur, entree 15,00 euro. VLISSINGEN In Podium de Piek treedt vanavond de Britse band Jo Car- ley The Old Dry Skulls op. Het wordt een gevari eerde avond, met de Zeeuwse soul- band The Shoals Connection in het voorprogramma. Toegang 7,50 euro. Deuren gaan open om 20.00 uur. ZONNEPARK Wlib—„fleB,aanweg Cotip. Energien «OUlHHrWOalMl» Coóp.Iwuw KOUDEKERKE De aanleg van het Zonnepark Koudekerke is begonnen. Dat gebeurde met het graven van de netaanslui- ting van het park op de oude stortplaats aan de Braamweg. Daar komen 10.000 zonnepanelen die zo'n duizend huishou dens van stroom gaan voorzien. Om daar meer ruchtbaarheid aan te geven is gisterochtend bij de ingang van Koudekerke aan de Middelburgseweg een bord onthuld met informatie over het park dat een initiatief is van de dorpsraad in samen werking met Zeeuwind. foto dirk-jan gjeltema ARNEMUIDEN Centrum, 12.00 17.00 uur: Weekmarkt GRIJPSKERKE Poppendams- eweg 3a, 10.00-17.00 uur: Voorjaarsfeest bij Brocante- schuur Goedt KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00 12.00 uur: Tafeltennis voor se nioren (50+); Het koffiehuis, Oosterscheldestraat 1, 09.30 11.30 uur: Inloopmoment met koffie en thee; Foyer ZB, 10.15 11.30 uur: Taalcafé; Ruimte Caesuur, 14.00-17.00 uur: Ten toonstelling Ko de Jonge; Ci nema Middelburg, 15.00 uur: Cinema Filmcollege over film genres en filmstromingen; Kruitmolenlaan 125, 19.00 22.00 uur: Jeugdcafé voor jongeren van 12-18 jaar; Wijk- gebouw De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 42, 20.00 uur: Toneelvereniging Veere brengt de klucht 'Alweer vals alarm'; Middelburgs Minitheater, Ver- werijstraat 53, 20.00 uur: Voorstelling Winterbloemen; Schouwburg, 20.00 uur: Op treden Vrijdag Sandifort met 'Voorlopig voor altijd'; De Spot, 20.30 uur: Optreden 'Montis, Goudsmit Directie' OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+; Schoolstraat 4, 10.00-12.00 uur: Gratis cursus Digisterker RITTHEM Klein Theater de Verwachting, 20.15 uur: Optre den Roos Blufpand VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur: Peutergym; CCXL Theater, Spuikomweg 1, 20.15 uur: Optreden Arjan Lubach; De Piek, 20.30 uur: Optreden Britse band Jo Carley The Old Dry Skulls WESTKAPELLE Polderhuis, 11.00-17.00 uur: Expositie 'De reizende kunstenaar'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42