jouw vacature secretarieel of logistiek direct zichtbaar bij het juiste publiek. nationale vacaturebank MEDIA CULTUUR 33 Op zoek naar een nieuwe medewerker? Plaats jouw vacature binnen 5 minuten. vrijdag 22 maart 2019 getallen veel lager liggen? Leg kinde ren niks op, maar maak ze enthou siast", klinkt het vurig. Koptelefoon Voor honderd verschillende scholen, waarvan een handjevol in Europa, rolde de vleugelvirtuoos zijn Lang Lang-lespakket uit. Het instrument leren bespelen met behulp van elek tronische piano's ('waardoor je met een koptelefoon op kan oefenen') en met aanwijzingen op iPads. ,,Over tien jaar zijn dat hopelijk minstens duizend scholen. Het probleem is niet dat mensen geen interesse heb ben in muziek, ze hebben er gewoon nooit naar geluisterd." Zijn missies kosten hem wel zijn privéleven, inclusief vaste thuisha ven. Lang Lang pendelt heen en weer tussen drie 'vaste' appartementen, in Parijs, New York en Peking. Maar hij is 80 procent van zijn tijd onderweg. ,,Ik ben gelukkig goed in overal even kort slapen", lacht hij. ,,Ik doe het al sinds mijn 18de, ik ben dit gewend." In het geruchtencircuit wordt ge fluisterd dat hij zich onlangs ver loofde met collegapianiste Gina Red- linger, maar de pers wordt met klem gevraagd hier niet over te beginnen. Geniet je wel voldoende van dit le ven dan? Lang Lang met pretogen: „Absoluut! Je moet wel een fantasti sche conditie hebben, altijd alles ge ven en je muziekspel niet verprut sen. Ineens uit het niets: ,,Jij komt uit Holland toch? In november mag ik weer spe len in het Concertgebouw in Amsterdam." Hij spreekt het keurig op z'n Nederlands uit, inclusief harde g. ,,Het behoort tot de drie beste concertzalen ter we reld. En ik geniet altijd van wande lingetjes langs de grachten in Am sterdam. Wat is het mooi daar! En jullie hebben met Ajax, Real Madrid verslagen. DSt is pas knap!" nu tijdelijk 2e plaatsing gratis! 'Luisteren naar klassiek is gezond. Echt!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33