©088-7070600 31 In België wordt in stilte gewerkt aan uitkomsten grootschalige fraudezaak OP GEHEEL VERNIEUWD SCHIP! 1 Unieke paascruise Mini riviercruise West-Nederland Fraude. Corruptie. Witwassing. Matchfixing. Malafide spelersma kelaars die de Belgische markt in handen hebben. Topscheidsrech- ters die betaald werden voor beslis singen. Ja, het Belgisch federaal par ket had zo zijn argumenten om hal verwege oktober het startsein te ge ven voor 'Operatie Propere Han den', te beginnen met een in de voetbalwereld ongekende reeks aanhoudingen, huiszoekingen en invallen. Zaakwaarnemers Mogi Bayat en Dejan Veljkovic werden als de grote spinnen in het web gezien, die in bijna alle verdenkingen in meer of mindere mate betrokken waren. Maar vergis je niet, zowel Bayat als Veljkovic zijn allang vrij en alweer gesignaleerd op de tribunes van bij voorbeeld Anderlecht en Club Brugge. Bayat is via-via alweer be trokken bij transfers en Veljkovic, ach, dat ze af en toe 'maffia, maffia' naar hem roepen in het Constant Vanden Stockstadion zal hem worst wezen. Aanhouding Maar juist die Veljkovic is voor het parket van gigantische waarde ge bleken. Een maand na zijn aanhou ding sloot hij een deal in ruil voor forse strafvermindering als spijtop tant. In België wordt in alle stilte aan de concrete uitkomsten van 'Ope ratie Propere Handen' gewerkt. Mét uren aan getuigenissen van de be langrijkste spil in het verhaal: Veljkovic. De grote vraag is wie hij meesleurt in zijn val, maar vrijwel zeker is dat er koppen gaan rollen. Het onderzoek neemt tijd in be slag, maar langzaamaan komen de eerste losse flodders naar buiten. Zo werd eind februari plotseling Peter Maes, oud-trainer van Racing Genk en Lokeren, opnieuw van zijn bed gelicht. Een ingewijde stelt dat Maes onder meer plastic zakken met zwart geld van Veljkovic kreeg bij Lokeren. ,,De advocaat van Veljkovic bedreigt nu clubs", legt commentator Peter Vandenbempt van Sporza uit. ,,Als wordt bewezen dat je als club je handtekening on der constructies hebt gezet, wordt je proflicentie geweigerd. Maar dat kan pas als alle mogelijke beroeps procedures behandeld zijn. Dat kan zomaar zeven, acht, tien jaar duren. Het enige wat snel concreet kan worden, is matchfixing." Telefoontaps En dat is precies waar voetbalbond KBVB, in afwachting van het on derzoek van het federaal parket, mee bezig is. Cruciaal is dat de KBVB inzage heeft gekregen in 35 documenten van het parket met voornamelijk telefoontaps. Gesteund door een berg potenti eel bewijs wil de onderzoekscom missie van de Belgische bond snel uitsluitsel geven over matchfixing in het seizoen 2017-2018. Het duel KV Mechelen - Waasland-Beveren staat daarbij centraal, dat omge kocht zou zijn onder grote invloed van Veljkovic met als (overigens mislukt) doel om Mechelen niet te laten degraderen uit de eerste klasse. Het liefst vóór 15 juni wil de KBVB een knoop doorhakken, voordat de competities ingedeeld worden. 30 juni geldt als deadline. OPEN DAGEN MS ALLEGRO! Kom het vernieuwde schip bekijken 5 april in Lelystad 6 april in Haarlem 7 april in Rotterdam Bekijk de website voor meer info 9-daagse riviercruise Per 3*+ MS Allegro Vertrek aankomst: Rotterdam Cruise o.b.v. Volpension Entertainment Stip-begeleiding aan boord O.a. Dordrecht Kinderdijk óf Gorinchem Schoonhoven Vertrek 29 juni 2 juli Per 3*+ MS Allegro Vier Koningsdag in Hoorn! Cruise o.b.v. Volpension Entertainment Stip-begeleiding aan boord O.a. Lemmer, Enkhuizen Haarlem Alléén vertrek 20 april! vrijdag 22 maart 2019 Het is wachten op slachtoffers Vijf maanden geleden werd het Belgische voetbal opgeschrikt door een fraudezaak die zijn weerga niet kende. Sindsdien werd het nagenoeg stil. Hoe staat 'Operatie Propere Handen' ervoor? Tim Reedijk Rotterdam Peter Maes, oud-trainer van Racing Genk en Loke ren, werd on langs opnieuw van zijn bed gelicht. Hij is verdachte in de fraudezaak in het Belgi sche voetbal. FOTO BELGA Voordelige riviercruises! stipreizen.nl/crrpab Geen res. kosten 4- of 5-daagse riviercruise zie stipreizen.nl/crrotb stipreizen.nl/crrotb Gegarandeerd vertrekt Vo(Lj ov^S ook op Q Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van 2,50 reserveringskosten 35,- per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stjpreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. 2 verschillende vaarroutes)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31