Belse trut Vrouw bevalt van baby vlak voor agenten de deur willen inbeuken Rillandse boer gaat vrijuit Zeeuws-Vlaamse Ride zet rem op aantal deelnemers 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN Column Stomme Belse trut! Op de pot, de broek op de enkels, zit ik mijn mobieltje uit te kafferen. Al lang neem ik me voor Siri - de handige spraakgestuurde digitale assistent van mijn tele foon - te gebruiken, want in theo rie lijkt het me handig. Vanachter het stuur simpelweg 'hee Siri!' zeggen en Siri vraagt me wat ik wil. Een nummer bellen, een par keerplaats zoeken zonder mijn ogen van het verkeer te hoeven ha len. met charmante tongval, is dwarser dan zelfs ik leuk vind. Mij hoort ze niet, Omroep Zeelands Elsa van Hermon des te beter. Wanneer de Hoekse radiopresentatrice de luis teraars vraagt wie het woord pu- peschof nog gebruikt ontwaakt Siri. Voor Elsa gaat ze meteen op zoek naar een pupeschof op mijn route. jaartje en politieke partijen die praten in teksten als 'wij hebben met onze knuisten dit land opge bouwd', kijken in mijn richting alsof ik bij de club hoor. lading van ouwelijke sukkeligheid. Zou ik als achtendertigjarige ska- tend op mijn gezicht gaan, zouden mensen lachen. 'Laat gemaakt gis teren zeker?' Als ik nu onderuit ga, is het ineens iets van een ouwe zot. Iets te lang modderen met de afstandsbediening, een pinpasje verkeerd om in het gleufje steken wordt ineens sneu. Het is als porno kijken met een leesbril. branden. De teloorgang van zijn ooit onverwoestbare, monumen tale vader. Nu is het nog een blik en een zucht. Straks is het 'Jezus pap! geef hier, ik doe het wel!' DE STELLING Vandaag: Forum verdient een plaats in GS Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters BEEL& MICHAEL JACKSON AANGEPAST BIJ MAt>AME TUSSAÜtïS Weg uit kliniek om hond te verzorgen Zeeuws succes vakwedstrijden Clinge Jongen bekeurd om gevaarlijk rijgedrag 'Vorige week kregen wij een bij zondere melding tijdens de nood- hulpdienst', schrijven de agenten op Facebook. 'De meldkamer stuurde ons naar een woning in Vlissingen om de deur te openen voor een verloskundige, die samen met een ambulance onderweg was voor een bevalling. Omdat de be valling sneller dan verwacht op gang kwam en de bewoonster al leen thuis was, werden wij met spoed meegestuurd om de deur te forceren. Omdat wij in de buurt re den, waren wij zeer snel op het adres. Ook een andere eenheid reed met ons mee om te helpen. Net op het moment dat wij de deur in wil den bonken deed de moeder open met haar net geboren baby'tje. Ge lukkig kwam hierna al snel de ver loskundige en het ambulanceper soneel die de zorg van ons overna men. De ambulance kon al snel weer verder omdat het gelukkig al lemaal goed was.' Vanwege de bijzondere melding zijn de agenten vandaag nog eens langsgegaan met een cadeautje voor moeder en kind, dat luistert naar de naam Jaévanny. 'We kregen te ho ren dat alles goed gaat met de moe der en het baby'tje, we hebben er een echt hulpagentje bij!', aldus de dienders op Facebook. Die dag hield Van I. een vreugde vuur op het bedrijventerrein aan de Westhofweg in Rilland. Hiervoor was geen vergunning afgegeven. Toen de agenten en de brandweer ter plaatse waren, zagen zij dat er afval werd verbrand. Met een verreiker, een grote hef truck, gooide Van I. plastic, pallets en autobanden op het vuur. De man en enkele omstanders reageer den meteen heftig op de hulpverle ners. Van I. zou toen met zijn ver- reiker zijn ingereden op enkele brandweermannen. De officier eiste een jaar gevange nisstraf. De rechtbank acht echter het bewijs voor de poging tot mis handeling onvoldoende en spreekt Van I. vrij. Zo is er geen technisch onderzoek verricht en lopen de ver klaringen van de verschillende par tijen te veel uiteen. jong om sneu te lijken. Vandaar dat ik me op de wc verschans om Siri opnieuw aan mijn stem te la ten wennen. 'Hee Siri!... hee Siri!' Heel zachtjes, anders hoort mijn zoon het. Het is als porno kijken met een leesbril I De Delta Ride for the Roses die za terdag 15 juni wordt verreden van uit Terneuzen, heeft een grens ge steld aan het aantal deelne mers. In overleg met de politie, de brand weer en het Rode Kruis is dat aantal vastgesteld op drieduizend. ,,De start vormt geen probleem", laat Frits Bakker van de organisatie weten, „maar de finish wel De Terneuzense Markt is te klein voor meer dan driedui zend deelnemers. Of de politie zou veel meer mensen moeten inzet ten. Dat is niet haalbaar." De kans dat het aantal van drie duizend fietsers wordt gehaald, is volgens Bakker groot. ,,We zitten al op zo'n 1500 inschrijvingen, dat zijn er zeker 500 meer dan vorig jaar rond deze tijd." Omdat de lande lijke Ride for the Roses 2019 in september vanuit Goes vertrekt, wordt dit jaar geen Delta Ride vanuit Goes verreden in het zelfde weekend als de Zeeuws- Vlaamse Ride. Bakker ziet dat te rug in de inschrij vingen. „Er komen meer mensen van de overkant." De Zeeuws-Vlaamse Delta Ride zat al in de lift. De eerste in 2017 trok 2300 deelnemers en de tweede vorig jaar 2600. vrijdag 22 maart 2019 Echter mijn Siri, een Vlaamse Dit jaar word ik 49, nog een Kleine foutjes krijgen ineens een Ik voel de blik van mijn zoon Reageer op pzc.nl Gisteren: Forum voor De mocratie is een verrijking voor Zeeland 2563 reacties MIDDELBURG De 25-jarige Goesenaar B. D zal de voorwaarde lijke straf van zes maan den die hem vorig jaar werd opgelegd, alsnog moeten uitzitten. Dat vindt althans het Open baar Ministerie(OM). Een van de voorwaarden voor die straf was dat D. zich moest laten opnemen in een verslavingskliniek. D. kwam echter niet terug na een verlof en is ner gens te bereiken. Vol gens zijn raadsman ver koos D. de verzorging van zijn hond boven de voor waarden. D. werd veroor deeld voor dealen en wa penbezit tot 22 maanden waarvan zes voorwaarde lijk. Uitspraak 4 april. AMSTERDAM Team Zeeland Sharks, het provincieteam van Zeeland bestaande uit 27 vmbo-leerlingen, heeft gisteren de eerste plek behaald tijdens de lande lijke finale van de vmbo- teamvakwedstrijden van Skills Talents in Amster dam. De deelnemers vor men een provincieteam en werken in teams van drie, waarbij samenwer king een belangrijk ele ment is. De volgende Zeeuwse vmbo-scholen namen deel: CSW Toorop, Calvijn College, Lodewijk College en Centrum voor Top Tech niek. Ook diverse Zeeuwse vakteams ont vingen een prijs. De politie heeft gister ochtend een 17-jarige jongen uit Clinge be keurd omdat hij gevaar lijk rijgedrag vertoonde op een opgevoerde bromfiets. De jongen trok de aandacht op de Gravenstraat in zijn woonplaats. Hij reed harder dan 80 kilometer per uur en haalde bin nen de bebouwde kom van Hulst een auto over de doorgetrokken streep in. Het lukte de agenten om de jongen in de Zoutestraat in Hulst aan te houden. De brom fiets bleek harder te kunnen rijden dan 100 kilometer per uur. Een vrouw in barensnood heeft Vlissingse agenten vorige week versteld doen staan. Net op het moment dat zij de deur wilden inbeuken, deed de kersverse moeder zelf open met de net ge boren baby in haar armen. Luc Oggel Vlissingen De 61-jarige boer H. van I. uit Ril land is gisteren vrijgesproken door de rechtbank in Middelburg voor poging tot zware mishan deling van twee brandweerman nen. De eis van de officier van justitie was twaalf maanden ge vangenisstraf. De man uit Ril land werd ervan verdacht op 1 april 2018 te zijn ingereden op de hulpverleners. Doris Giele Middelburg Het klopt niet. Ik voel me veel te VAN t>E REST ZIJN ZE NÜ THIERRY BADE>ET AAN HET MAKEN. ALLEEN NOS EEN WASSEN NEUS. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2