28 4 miljoen voor race in Zandvoort WIELRENNEN MILAAN - SAN REMO Komt John Degenkolb (30) ooit terug op zijn niveau uit gloriejaar 2015, toen hij in Nederlandse dienst Milaan-San Remo en Parijs-Roubaix won? De Duitser geeft zelf antwoord. „Ik ben weer bijna exceptioneel goed.'' Chinees paar pakt titel bij WK kunstrijden Sanches niet gelukkig bij Bayern München Rentree Icardi bij Inter Milan Bergkamp naar Almere Fans ManUtd blijven weg UITSLAGEN Na winst in Milaan-San Remo en Parijs- Roubaix in 2015 gold hij als de beste klassie- kerrenner van het moment. Een jaar later verscheen hij in beide wedstrijden niet aan de start, nadat hij met vijf ploeggenoten was aangereden door een auto op een trainings kamp in Spanje. Een onvoorstelbare crash met, wonderbaarlijk, geen doden. Degen- kolb brak een arm en had verwondingen aan benen, handen en gezicht. Zijn linker wijsvinger was losgekomen van zijn hand. Dat hij moest vrezen voor zijn carrière is een understatement. ,,Dit is alles wat ik kan. Verder buigen lukt niet'', zegt de inmiddels 30-jarige Duitser, terwijl hij met de bovenkant van zijn wijs vinger een kleine hoek maakt. Het is ruim drie jaar na het ongeluk. ,,Wat kunnen dok toren toch veel. Want mijn vinger lag er let terlijk af. Ze moesten 'm weer aan mijn hand zetten. Daardoor is de bloedtoevoer ook niet meer zo goed. Bij lage temperatu ren wordt deze vinger al koud, ver voordat de andere vingers dat zijn. Maar aan veel dingen in het leven raak je gewend. Was het met mijn rechterwijsvinger gebeurd, dan was het erger geweest. Bijvoorbeeld om te werken als een politieman.'' Degenkolb refereert aan zijn werk als agent in Duitsland, voordat hij wielerprof werd. ,,Om een pistool af te vuren, heb ik mijn rechterwijsvinger nodig. Momenteel werk ik niet meer als agent, maar ik mag te rugkeren na mijn carrière. Het korps is blij dat mijn naam nog steeds bij hen op de lijst staat.'' Het ongeluk in januari 2016 waarbij een bejaarde Engelse vrouw op de verkeerde weghelft terechtkwam en de zes wielren ners van - toen nog - Giant-Alpecin ramde, tart elke verbeelding. Maar Degenkolb praat er zonder moeite over. Geen trauma, geen nachtmerrie. ,,Ik heb wel met mensen ge sproken, mental coaches bijvoorbeeld. Maar cruciaal is de tijd geweest. Pas na twee jaar was ik er klaar voor om me op de toekomst te focussen.'' ,,Het is in het algemeen een probleem van onze sport. Veel renners, ook ik, willen zo snel mogelijk terugkomen. En dat is niet al tijd de beste manier om een stabiele condi tie op te bouwen. Ik had een meer relaxte aanpak moeten kiezen. Misschien de Tour niet moeten rijden dat jaar. Maar achteraf is makkelijk praten. ,,Ik had veel langer nodig dan een halfjaar om alleen maar te begrijpen wat daar was gebeurd. De winter voor vorig seizoen was heel belangrijk. Ik verloor een van mijn be ste vrienden. Daardoor zag ik hoe belangrijk het is gezond te zijn. Hoe snel een leven voorbij kan zijn of kan veranderen. Daar voor ging het bij mij altijd over 'schema's volgen', 'in vorm zijn', 'goed zijn in die wed strijd en daarna naar die wedstrijd'. Zelfs als Zelfs als ik een grote wedstrijd won, en dat waren er best wat, nam ik dat aan als vanzelf sprekend vrijdag 22 maart 2019 GO FORMULE1 De gemeente Zandvoort is be reid over de periode 2019 2022 maximaal 4 miljoen euro te investeren in de terugkeer van de Formule 1 naar de bad plaats. De gemeente zegt mee te willen werken aan een 'opti male bereikbaarheid' van het evenement en daarbij samen met partners te willen werken aan een structurele oplossing. Ook wil het zogenoemde 'side-events' rond het evene ment mede bekostigen. Wet houder Ellen Verheij: ,,Wij zijn graag bereid te investeren in een terugkeer van de Formule 1 op het mooiste circuit van Nederland. Ook zijn we trots op ons circuit en willen daar graag wat voor doen." De bij drage wordt gehaald uit een verhoging van de toeristenbe lasting met 50 cent per over nachting. Volgens de ge meente is die de laatste jaren niet verhoogd. De rest komt uit de forensenbelasting en er komt een miljoen uit de strate gische investeringsagenda. SCHAATSEN Sui Wenjing en Han Cong heb ben in het Japanse Saitama de wereldtitel bij het kunstrij den veroverd. Het Chinese paar, winnaar van zilver op de Winterspelen, maakte in de Super Arena het verschil met een indrukwekkende vrije kür. De zege was verrassend, om dat het seizoen voor de twee vooral in het teken stond van blessures. ,,Het is moeilijk ge weest", zei Wenjing nader hand. ,,We hebben veel proble men gehad." VOETBAL Renato Sanches is niet geluk kig bij Bayern München. Dat liet de international van Portu gal, die in 2016 Europees kam pioen werd met zijn land, we ten in een interview met het Duitse vakblad Kicker. ,,Ik werk hard, maar mag niet spe len. Dat is bijzonder vervelend. Ik moet er daarom maar eens heel goed over nadenken wat ik het beste kan doen. Mis schien moet ik naar een an dere club", aldus het 21-jarige talent. VOETBAL Mauro Icardi (26) heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld van Internazionale. De Argentijnse spits speelde vanwege een conflict al ruim een maand geen wedstrijd meer. Icardi trainde voor het laatst mee op 13 februari. Vol gens het Italiaanse persbureau Ansa heeft Icardi alles uitgesproken met de clubleiding. VOETBAL Dennis Bergkamp is weer actief in de voetballerij. Hij is aan de slag ge gaan bij eerstedivi- sieclub Almere City FC. Hij gaat de veldtrainingen van Jong Almere City FC verzorgen. VOETBAL Veel gehandicapte supporters van Manchester Uni ted slaan noodge dwongen de thuis wedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League over. De invalide fans zitten onder de fans van de tegenstander en in het duel tegen PSG werden ze bijna geraakt door rondvlie gende voorwer pen. Hockey Chan gzho u. Pro League, vrouwen: China - Acgentinië 0-1. Stand: 1. Argentinië 7-16, 2. Australië 8-14, 3. Nederland 5-12,4. Nieuw-Zeeland 8-12,5. België 3-6,6. Duitsland 4-5,7. (China 6-4, 8. Groot-Brit- tannië 3-2, 9. VS 4-1. Nummers 1-4 naar finaletoernooi. Kunstrijden Saitama. WK. Mannen, korte kür: 1. Chen (VS) 107,40, 2. Brown (VS) 96,81, 3. Hanyu (Jap) 94,87. Vrouwen, korte kür: 1. Zagi- tova (Rus) 82,08, 2. Sakamoto (Jap) 76,86, 3. Toersinbajeva (Kaz) 75,96; 40. Van Tiel (Ned) 41,85. Paarrijden: 1. Sui/Han (Chn) 234,84, 2. Tarasova/Morozov (Rus) 228,47, 3. Zabijako/Enbert (Rus) 217,98. Tennis Indian Wells. 1ste ronde. Mannen: Haase (Ned) - Lacko (Slw) 6-2 6-4, Ivasjka (WRu) - Fabbiano (Ita) 6-4 1-6 6-3, Ramos (Spa) - Copil (Roe) 6-4 6-2, Sonego (Ita) - Klizan (Slw) 6-4 6-3. Dubbel: Koolhof/Tsitsipas (Gri) - Katsjanov/Medvedev (Rus) 6-1 6-4. Vrouwen: Wickmayer (Bel) - Vickery (VS) 3-6 6-3 6-1, Riske (VS) - Kanepi (Est) 6-2 6-2. 'Wat wij hadden, voelde echt als familie' Wielrennen is een metafoor voor het le ven, zo wordt weleens gezegd. Omdat vreugde en verdriet elkaar zo bruusk afwis selen. Omdat tegenslag gemeengoed is in het peloton, waar ook elke dag de cham pagne wordt ontkurkt. En succes en pijn zijn in weinig carrières zo samengebald en uitvergroot als in die van John Degenkolb. Daan Hakkenberg Ik las in een interview dat je onderschat hebt hoe zwaar het was om terug te komen. Ook bijvoorbeeld om de lol in het fietsen terug te vinden. - John Degenkolb (30) M Alina Zagitova. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28