elftal helemaal als gegoten naar eenvoudige avond in EK-kwalif icatiewedstrijd tegen Wit-Rusland: 4-0 W 27 HfUs acht wedstrijden omvat. ,,De eerste wedstrijd is de belangrijkste'', be nadrukte Koeman vooraf nog. ,,Als je niet wint, maak je het jezelf met een onnodig moeilijk.'' Maar Oranje kreeg precies de kickstart waar het vooraf op hoopte. Al na 50 seconden rolde de bal het doel al in, tergend langzaam via de binnenkant van de paal, prachtig afgemaakt door Memphis. Met spe ciale dank aan de Wit-Russische verdediger Igor Shitov, die de bal zomaar in de voeten speelde van de Nederlander. Juist tegen een stugge ploeg als die van Wit-Rusland kon Oranje wel zo'n meevaller gebruiken - en na 21 minuten was het al 2-0, deze keer na een feilloos uitgespeelde aanval. Georginio Wijnaldum opende op rechts naar Denzel Dumfries, die snel en hard voor zette op Memphis. De spits speelde de bal met gevoel door, fijnbe snaard achter het standbeen langs, precies op maat op de doorgelopen Wijnaldum: 2-0. De Kuip juichte uitbundig mee, de wave golfde vrolijk over de tri bunes, ten teken dat dit Oranje de finitief in de armen is gesloten door »Oranje kreeg precies de kickstart waar het tegen Wit- Rusland op hoopte het publiek. Het spel werd onder tussen wat minder opwindend, maar tot grote problemen kwam het Nederlands elftal niet of nau welijks. Memphis maakte na 55 mi nuten 3-0 uit een penalty, en rustig kon Oranje zich voorbereiden op de kraker tegen Duitsland van ko mende zondag in Amsterdam. Dat viel nog enigszins tegen, aangezien invaller Kenny Tete moest al na een minuut met een hamstringblessure het veld af, waardoor N ederland ge dwongen werd de wedstrijd met tien man uit te spelen. Het weerhield Van Dijk er niet van om ook de 4-0 binnen te kop pen, opnieuw op aangeven van Memphis. De eerste stap richting het EK is gezet. Stand kant, op rechtsback Denzel Dum fries die al was opgestoomd. Dumfries probeerde niet om eerst de back uit te spelen en de achter lijn te halen, maar gaf meteen voor op spits Memphis. En die vond met een hakje weer Wijnal- dum, die al gretig was opgedoken in zijn rug. Het was een school voorbeeld van snelheid, variatie en zorgen voor de juiste bezetting voor de goal. de Jong. Ook in zijn eerste inter land met een prijskaartje van 75 miljoen euro om zijn nek. Functioneel het spel versnellen is zijn taak in Oranje. En dat deed hij. Soms ook met buitenkantje voet. 4 Was er nog een detail dat opviel? Het wisselbeleid. In deze eerste kwalificatie interland bleek daaruit meteen de concurrentiestrijd bij Oranje. Koeman liet drie spelers invallen die ook net zo goed kunnen star ten in zijn basisploeg. Davy Pröp- per is de directe concurrent van Marten de Roon op het midden veld. Quincy Promes kwam erin voor Ryan Babel. En Kenny Tete verving Denzel Dumfries. Dat Tete meteen alweer geblesseerd uitviel was de enige tegenvaller van de avond. Tete is puur verde digend wat sterker dan Dumfries en had komende zondag tegen Duitsland wellicht op Leroy Sané kunnen staan. Nu gaat door die optie een kruis. ANALYSE vrijdag 22 maart 2019 GO La I GROEP C I Gisteren Nederland - Wit-Rusland 4-0 Noord-Ierland - Estland 2-0 Zondag 20.45 uur Nederland - Duitsland 20.45 uur Noord-Ierland - Wit-Rusland gespeeld w g 1 Nederland 1 1 0 v pt 0 3 (v-t) (4-0) 2 Noord-Ierland 1 1 0 0 3 (2-0) 3 Duitsland 0 0 0 0 0 (0-0) 4 Estland 1 0 0 1 0 (0-2) 5 Wit-Rusland 1 0 0 1 0 (0-4) Nederland - Wit-Rusland Scheidsrechter: Massa (Ita) Toeschouwers: 38.604 1Depay 1-0 21. Wijnaldum 2-0 55. Depay (str.) 3-0 85. Van Dijk 4-0 Opstellingen Cillessen Harbunow Dumfries Sjitov 68. Tete Martynovitsj De Ligt Sivakov Van Dijk Poljakov Blind Kovalev De Roon 79. Savitski 46. Pröpper Majewski Wijnaldum Putsila F. De Jong Dragun Bergwijn Stasevitsj Depay Signevitsj Babel 62. Saroka 59. Promes 3 Hoe deed Frenkie de Jong het onder het ver grootglas van FC Barce lona? Helemaal zichzelf, Frenkie Frenkie de Jong: het spel versnellen is zijn taak in Oran je. En dat deed hij. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27