De jas van favoriet zit Nederlands oefenp°t Aanvaller schiet Oranje al in de eerste minuut 1 J 26 Voortvarend begon het Nederlands elftal aan zijn EK-kwalificatiereeks, bij vlagen swingend tegen het stugge Wit- Rusland. Wederom was Memphis Depay de grote man bij Oranje. Kort Van der Poel weer op fiets Mathieu van der Poel (24, foto) is gisteren weer op de fiets gestapt voor een verkenning van het parcours van de Ronde van Vlaan deren. De Nederlandse renner van Coren- don-Circus kwam woensdag in Nokere Koerse zwaar ten val. De schade viel mee. „Voorlopig ziet het er allemaal goed uit", zei hij. Van der Poel wil de komende weken on der meer Gent-Wevelgem en de Ronde van Vlaanderen rijden. Sané inzetbaar tegen Oranje Leroy Sané heeft na de zware charge op zijn enkel in het oefenduel met Servië (1-1) de Duitse fans gerustgesteld. ,,Maak je geen zorgen, het gaat goed met mij", liet de 23-ja- rige vleugelspits van Manchester City op Twitter weten. Daarmee geeft de internatio nal aan dat in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oranje gewoon van de partij is. Ronaldo is erbij tegen Ajax Cristiano Ronaldo (34, foto) kan op 10 april in Amsterdam gewoon met Juventus mee doen tegen Ajax in de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League. De disciplinaire commissie van de UEFA heeft hem geen schorsing opgelegd voor het ma ken van obscene gebaren in het gewonnen duel met Atlético Madrid (3-0). De Portu gese stervoetballer moet wel een boete van 20.000 euro betalen. Volgens de UEFA heeft Ronaldo zich 'ongepast' gedragen. Flitsen Quote van de dag Ik speel liever op een lager niveau, dan op deze manier verder te gaan April Miljoen Alleen al de bravoure van Memphis Depay, nota bene een voetballer die zich bij zijn club Olympique Lyon weleens lekkerder heeft gevoeld. De energie waarmee hij speelt, de speelsheid, het spelplezier, de voortdurende beweging. Het zegt alles over de staat van het nieuwe Oranje, dat gisteravond moeiteloos won van Wit-Rusland: 4-0. Memphis was wederom de man van de avond, met twee goals en twee assists, maar bovenal was hij de blikvanger van een collectief dat tot de verbeelding spreekt. Je hoefde de afgelopen dagen al leen maar even op de officiële wed strijdposter van de KNVB te kijken om te zien hoe het Nederlands elf tal is gegroeid in dik een jaar tijd. Bij zijn aanstelling stond Ronald Koe man nog prominent op het affiche, eenzaam: meer blikvangers waren er welbeschouwd niet. Inmiddels prijken Depay en Ge- orginio Wijnaldum naast de stoere captain Virgil van Dijk. Schuin daarachter: Frenkie de Jong en Mat- thijs de Ligt. Vijf roergangers van een nieuwe generatie internatio nals the children of the revolution, een kleurrijke afspiegeling van het mo derne Nederland. Maar toch, nieuw optimisme of niet, voor het eerst sinds de aanstel ling van bondscoach Koeman be gon Oranje donderdag als topfavo riet aan een interland. Na de succes volle wederopbouw in 2018 ging het nu écht beginnen. 'Één team, één doel' stond er dan ook op een enorm spandoek dat van de tribu nes rolde. Goede start Eindelijk weer het EK halen na twee gemiste eindtoernooien: het is het heilige doel van dit Neder lands elftal. Een goede start was daarbij domweg cruciaal, juist in een kwalificatiereeks die slechts r »De energie waarmee Memphis speelt, zeg alles over het nieuwe Oranje gisteravond in de Kuip dé hamvraag. En de spelers lieten meteen zien dat ze klaar zijn om in 2019 anders te worden bekeken. De vroege 1-0 was natuurlijk prettig, maar als je dieper keek zat het 'm in zoveel meer. Ronald Koeman heeft een reeks spelprin- cipes opgesteld voor Oranje, zeg maar een set aan vaste afspraken die hij altijd terug wil zien, onge acht de tegenstander of de stand in de wedstrijd. En in de eerste negentig minuten van het nieu we interlandjaar kwam het gehele arsenaal al voorbij. Oranje pro beerde niet alleen maar korte passjes te geven, maar soms ging er ook een bal in één keer van de voet van De Ligt of Van Dijk ach ter de Wit-Russische laatste lijn. Je zag vroege voorzetten van de backs. Middenvelders die opdo ken voor de goal. En werden er ballen verloren? Dan zette ieder een meteen druk vooruit. 2 Welke goal was de mooi ste? Veel mensen zullen gaan voor de 1-0 van Mem phis. Maar de 2-0 van Georginio Wijnaldum, die beeldde qua teamspel nog beter uit waar Oranje voor wil staan. Wijnal- dum kreeg eerst zelf in de as van het veld de bal. Hij keek. Keek nog eens. En opende toen meteen over veertig meter naar de zij- vrijdag 22 maart 2019 GO WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL Het wereldkampioenschap voetbal van 2030 wordt gehouden in Zuid-Amerika. Dat is de overtuiging van Alejandro Dominguez, de voorzitter van de overkoepelende federa tie CONMEBOL. Trainer Igor Tudor keert terug naar Udi- nese. De Kroaat volgt Davide Nicola op. Vorig jaar was Tudor al actief geweest bij Udinese, waar de Nederlanders Bram Nuy- tinck, Marvin Zegelaar en Hidde ter Avest spelen. - Olivier Giroud over zijn reserverol bij Chelsea. Hij aast op een vertrek 2-1 NAC Breda heeft het eer ste duel zonder trainer Mitchell van der Gaag gewonnen. De hekkensluiter van de eredivi sie versloeg in een oefenduel Royal Antwerp in België met 2-0. Giovanni Korte en Ro bert Mühren scoorden. 7 De Keniaanse atleet Marius Kipserem (foto) staat op 7 april weer aan de start van de mara thon van Rot terdam. De 30- jarige Kipse- rem zegevierde er drie jaar ge leden. 427 De directie van Roland Garros heeft het prij zengeld ver hoogd. Bij de komende editie bedraagt het prijzengeld voor de tennis sers in totaal 42,7 miljoen euro. YOKOHAMA TYRti O a 0) Op rozen na snelle flits van Memphis Sjoerd Mossou Rotterdam - Memphis Depay zet Oranje op rozen: de aanvaller scoort al in de eerste minuut de 1-0 tegen Wit-Rusland. foto pim ras Het Nederlands elftal moet zich in 2019 plaatsen voor het EK. Oranje-kenner Maarten Wijffels legt de ploeg bij elke interland langs de meetlat. Vier vragen en antwoorden over de wed strijd Nederland - Wit-Rusland. Maarten Wijffels De Kuip IDe jas van favoriet, past-ie Oranje of nog niet? Dat was

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26