Politie stopt gijzeling dankzij alerte Rami II OPEN HUIS RECREEREN IN STIJL, Ze leken voorgoed verdwenen, maar zie daar: Sjors en Sjimmie, de wat opstandige stripjongens, zijn na twintig jaar terug. Vandaag verschijnen er twee nieuwe afleveringen. DIRECT AAN DE OOSTERSCHELDE (ZEELAND) 14 23-24-30-31 MAART Mooi aangelegd park met volgroeide beplanting en een waterrijk karakter Aantrekkelijke recreatiewoningen in diverse typen, gelijkvloers en op royale kavels eigen grond Schitterende ligging aan de Oosterschelde, centraal in Zeeland en dichtbij Goes En óf tekenaar Robert van der Kroft (66) en scenarist Jan van Die (63) de strip hebben gemist. De felle discus sies over de verhaallijnen. Het ge- beuk tegen de deadlines. En de hoofdpersonages natuurlijk. Sjors met zijn blonde pony en witte jack, Sjimmie met bruine kuif en spijker broek. Van Die: ,,Wij waren zelf ook een beetje Sjors en Sjimmie, hè. Bru tale jongens, maar wel met het hart op de goede plaats.'' Ook gemist, natuurlijk: het contact tussen hen drieën. Want zoals elke verslinder van Sjors en Sjimmie weet: er zat een derde brein achter de strips die tussen 1975 en 1999 in onder meer tijdschrift Eppo verschenen. Tekenaar en scenarist Wilbert Plijnaar, inmid dels een eerbiedwaardige 65 jaar oud en sinds 1995 succesvol in Holly wood. Van Die: ,,Hij is in de Ver enigde Staten inmiddels met pensi oen, maar wilde meteen weer mee doen.'' Het bedenken van de twee nieuwe verhalen - in kwartaalblad Stripglossy - kostte geen enkele moeite. Van Die: „Inhoudelijk was het natuurlijk niet lastig, want Sjors en Sjimmie zijn tijdloos. We hoefden alleen wat actuele onderwerpen en perso nages toe te voegen.'' Van der Kroft: „Praktisch was het zelfs makkelijker. Vroeger moesten we faxen naar Wilbert in de VS stu ren. Nu werken we samen in het zelfde document.'' Waarom nieuwe afleveringen dan maar liefst twee decennia op zich lie ten wachten? Niks interessants, vol gens Van Die, 'gewoon een ordinaire centenkwestie'. Uitgever Sanoma heeft de rechten en wilde lang niet hetzelfde als zij. Van Die: ,,Toen het blad Sjors en Sjimmie in 1999 werd op geheven, hoopten wij dat de strip in een van de andere Sanomabladen te recht zou komen. Margriet, Panorama, het maakte ons niet uit.'' Van der Kroft: ,,Dat gebeurde niet. Andere initiatieven, zoals een verzamelal- bum voor een supermarkt, gingen ook niet door. Helaas.'' Vervreemd Er speelde nog iets anders. Van Die: ,,We raakten eind jaren 80 een beetje vervreemd van ons eigen werk. We moesten zo veel Sjors en Sjimmie's ma ken dat het meer en meer 'studio werk' werd: een groot deel van de strips werd uitbesteed aan collega's in Spanje. En die collega's in Spanje, eh, tja.Van der Kroft: ,,Er zat één goede bij, hoor. Die was tot een rede lijke Sjimmie in staat.'' Ze hopen dat deze afleveringen een nieuwe episode inluiden. Van der Kroft: ,,We hebben dit keer wel toe stemming van Sanoma gekregen, dus misschien kunnen we eindelijk de patstelling doorbreken.'' Van der Krofts handen jeuken om weer ver halen van vier pagina's te schetsen en Ik verheug me op een Sjimmie die op een opgevoerd scootertje door de stad raast De 47-jarige Ousseynou Sy (van oorsprong Senegalees, maar sinds 2004 Italiaans staatsburger) kaapte woensdagmorgen een bus met daarin 51 kinderen en drie volwas sen. Als het nieuws naar buiten komt, heeft de politie al succesvol inge grepen. Veertig minuten zitten de kinderen en hun begeleiders in doodsangst, als de chauffeur de bus opeens langs de weg zet en roept 'dat niemand levend de bus uit zal komen'. De begeleiders geeft hij opdracht alle kinderen vast te bin den. Onder zijn stoel trekt hij een jerrycan tevoorschijn die hij leeg- gooit in het gangpad. Hij is be wapend. De begeleiders beseffen dat ze geen andere keuze hebben dan de leerlingen vast te binden, maar be sluiten alleen de voorste rijen echt vast te maken. De achterste rijen laten ze stiekem losser. Sy roept door de bus dat dit zijn manier is om de vele migranten die sterven op de Middellandse Zee te wreken. Iedereen moet zijn tele foon inleveren. Op de achterste rij houdt Rami stiekem zijn mobieltje in zijn zak. Terwijl de bus rijdt, wrikt Rami zich los om bij zijn telefoon te ko men. Rami doet alsof hij in het Ara bisch bidt, maar in werkelijkheid belt hij zijn vader om hem te vertel len wat er gebeurt en waar de bus zich bevindt. Tien minuten later snijdt een politiewagen de bus af. Sy weigert zich over te ge ven, blijft gas geven en ramt de politieauto. Iets verderop komt de bus ein delijk tot stilstand. De chauffeur zwaait met een aansteker. Het gegil in de bus is oorverdovend. Aan de achter kant slaan agenten de ramen in om de kinderen te bevrijden. Aan de voorkant proberen ze Sy te over meesteren. Op het laatste moment steekt die de bus in brand. De veer tien kinderen die nog vastzitten worden bevrijd. VAN 11.00-16.00 UUR Oosterschelde L^S^WATER RESORT vrijdag 22 maart 2019 Water Resort Oosterschelde Ruisweg 1214424 MN Wemeldinge Tel. 0031 653 402 705 www.waterresortoosterschelde.nl RUST, RUIMTE EN PRIVACY, ZEER GESCHIKT VOOR 50+ jimmie onveranderd rebels Eefje Oomen -Robert van der Kroft, tekenaar Rotterdam De Italiaanse minister Salvini wil de chauffeur die een bus met kinderen gijzelde en in brand stak zijn Italiaanse paspoort af nemen. De 13-jarige Rami She- hata die alarm sloeg, krijgt juist zo snel mogelijk een paspoort. Eveline Rethmeier Rome De bus waaruit de kinderen werden gered. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 14