PrimQ VGTQ B0EK NU JE VAKANTIE NAAR SPANJE of Portugal NIEUWS 13 Al bijna 30 jaar uw reisspecialist! acties.primaverareizen.nl oF bel 010-2452555 De formulering die justitie giste ren naar buiten bracht is geen ver rassing. Of Tanis het allemaal met voorbedachten rade deed of in de tram ineens de kolder in zijn kop kreeg, wordt uiteraard nog onder zocht. ,,De vraag is of Tanis heeft gehandeld vanuit 'enkel een terro ristisch motief, of dat zijn hande len voortkwam vanuit persoon lijke problematiek in combinatie met een geradicaliseerd gedachte goed'', aldus het Openbaar Minis terie. Het briefje in de auto en het feit dat er geen relatie lijkt te zijn tus sen hem en de slachtoffers, doen justitie sterk vermoeden dat hij toesloeg vanuit terroristisch mo tief. Bij dat laatste is het voor jus titie van belang zo snel mogelijk te weten of de 37-jarige Tanis een lo ner is die het terroristisch motief gebruikt om zomaar mensen neer te schieten, of dat hij toch werd aangestuurd of sterk gemotiveerd is door een of andere organisatie. Justitie ziet geen relatie tussen Gökmen Tanis en de slachtoffers De afgelopen dagen werden drie andere personen aangehouden. Twee daarvan zijn alweer vrij en een derde persoon zit nog vast. Wat zijn rol zou zijn, is onduide lijk, maar wel duidelijk is dat Tanis de schietpartij alleen uitvoerde. Bij het tramdrama maandagmorgen op het 24 Oktoberplein in Utrecht vielen drie doden en vijf gewon den. Het Nederlands Instituut voor Forensische Psychiatrie en Psy chologie (NIFP) krijgt volgens het Openbaar Ministerie de opdracht om onderzoek te verrichten naar de persoonlijkheid van de ver dachte. Dat zou ook al vóór de aan slag in Utrecht gebeuren, omdat er zorgen waren over zijn psychische gesteldheid. Gökmen Tanis zat tot voor kort vast vanwege een ver krachtingszaak uit 2017. Hij werd op 1 maart voorlopig vrijgelaten onder voorwaarde dat hij zou mee werken aan een dubbel persoon lijkheidsonderzoek van het NIFP. Gökmen Tanis is begin deze maand nog veroordeeld tot een celstrafvan vier maanden voor een inbraak op 13 september 2018. En een dag eerder, op 4 maart, werd hij veroordeeld tot een celstraf van twee weken in verband met een winkeldiefstal. Omdat in beide ge vallen nog hoger beroep mogelijk was, zat Tanis nog niet achter de tralies. Willem-Alexander Gisteren brachten koning Willem- Alexander en koningin Maxima een bezoek aan Utrecht. In het po litiebureau aan de Marco Pololaan spraken ze met hulpverleners. Op de agenda van de koning stond al voor de schietpartij een bezoek aan de Domstad gepland. Dat ging om het bijwonen van de lancering van een nieuw energie- en mobiliteits systeem. Dat bezoek ging gisteren alsnog door. Lppartementen Atlantico Appartementen Turcongel Hotel Kaktus Albir Hotel Voramar vrijdag 22 maart 2019 GO Gökmen Tanis verdacht van moord met terroristisch motief Gökmen Tanis wordt verdacht van meervoudige moord of doodslag, poging daartoe en bedreiging. Vooralsnog gaat justitie uit van een terroristisch motief. Victor Schildkamp Utrecht Gökmen Tanis schoot in een tram drie mensen dood. o.b.v. 2 personen* Portugal Algarve MonteCordo Vr. 19-04-19 8 dagen 2-kamer appartement zeezicht, logies Schitterende ligging aan strand en boulevard Nabij het levendige centrum van Monte Cordo Portugal Algarve Altura Ma. 06-05-19 en Vr. 10-05-19 8 dagen 2-kamer appartement type A, logies In het gezellige dorpje Altura Dichtbij strand en centrum Zonnige balkons op het zuidwesten Spanje Costa Blanca Albir Diverse data in april 8 dagen 2-persoonskamer, logies ontbijt Nabij het strand en centrum Live muziek en shows '2 zwembaden «B |SSl o.b.v. 2 personen* Spanje Costa Blanca Benidorm Diverse data in mei 8 dagen 2-persoonskamer algemeen, logies ontbijt Zeer centrale ligging in het levendige oude centrum Vlakbij het mooie zandstrand Ideaal hotel voor elke leeftijd X W tiJBi o.b.v. 2 personen* ♦Exclusief reserveringskosten en calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13