Lonen stijgen bijna niet 10 NIEUWS Inkomen maar beetje hoger dan in2007 CBR vergeet geslaagden Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratiej^e^btrfefcomt 088-0885 886 Dat de economie nu bloeit, heeft dus geen positieve impact op de lonen. Dat het gemiddelde inko men van de werkende Nederlan der zo constant blijft, noemt on derzoeker Peter Hein van Mulligen van het Centraal Bureau voor de Statistiek 'heel opvallend'. ,,Als de economie met 3 procent groeit en het zo goed gaat met de arbeids markt, dan verwacht je daar iets van terug te zien in het gemid delde inkomen. Maar dat is niet het geval. Blijkbaar is het geld er gens anders gebleven, bij de over heid en bedrijven.'' Verrast De uitkomst van het onderzoek heeft het CBS verrast. ,,Hoe dat kan, daar heb ik eigenlijk ook geen verklaring voor.'' In het gemiddelde inkomen van werkenden in Nederlands zit nau welijks beweging, blijkt uit onder zoek van het CBS over de periode tussen 2007 en 2017. Het inkomen van werknemers steeg nog het meest, van gemiddeld 34.100 euro in 2007 naar 35.200 euro in 2017. Bij zzp'ers was het verschil miniem: zij gingen van 27.500 euro naar 28.000 euro gemiddeld. Zmp'ers (zelfstandigen met personeel) ver dienen gemiddeld nog steeds het meest, maar zien het inkomen juist iets terugvallen. Verdienden zij in 2007 gemiddeld nog 50.100 euro per jaar, in 2017 was dat ge daald naar 48.600 euro. Voor dit onderzoek is gekeken naar de gemiddelde lonen van alle werkende Nederlanders. Dat is iets anders dan de koopkracht, bena drukt Van Mulligen. ,,Je vergelijkt het inkomen van iemand van bij- voorbeeld 30 jaar nu met dat van iemand die in 2007 30 jaar was. Als je kijkt naar de mensen zelf - ie mand die in 2007 30 was en nu 40 - dan zal bijna iedereen erop voor uit zijn gegaan in loon. Werken den krijgen meer ervaring en meestal een promotie als gevolg.'' Inkomensdip Gedurende de crisis hadden zzp'ers de grootste inkomensdip. Van Mulligen: ,,Dat is ook logisch. Bij zzp'ers hangt het inkomen sa men met hoeveel opdrachten er binnenkomen. In de crisis is dat minder. Maar een werknemer in loondienst hoeft niets van een cri sis te merken. Zolang hij die baan houdt, blijft het salaris hetzelfde.'' Het aantal stakingen neemt van wege de stagnerende salarissen toe: het gaat beter met de econo mie, maar daar zien veel werkne mers weinig van terug op hun loonstrook. Maurice Limmen, tot december vorig jaar voorzitter van vakbond CNV, zei eerder tegen deze krant: ,,Het geld klotst tegen de plinten en het gaat met corpo rate Nederland beter dan ooit. De winsten zijn torenhoog, maar die gaan nu naar aandeelhouders en investeerders. Het wordt hoog tijd dat hardwerkend Nederland daar ook eindelijk van profiteert.'' Het Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen (CBR) is be gin dit jaar wekenlang vergeten mensen te laten weten dat ze hun rijbewijs konden ophalen. Het CBR kampt al langer met problemen zoals slechte be reikbaarheid en grote vertra gingen. Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastruc tuur en Waterstaat) schrijft aan de Tweede Kamer dat het gaat om ongeveer 20 procent van de klanten geen 'besluitbrief' heeft ontvangen. De brieven zijn 'abusievelijk niet verzon- den'. Het gaat om de periode 24 januari tot en met 14 maart. In middels zijn alle automobilis ten alsnog op de hoogte ge bracht. Het CBR heeft de mi nister beloofd de controle te verbeteren. Het CBR staat in verband met de problemen on der aangescherpt toezicht van het ministerie. Zo zijn de door looptijden van een medische beoordeling te lang. Het gevolg daarvan is dat veel gezond heidsverklaringen te laat ko men, waardoor 75-plussers tij delijk hun rijbewijs kwijtraken. Nederlanders vast om coke Kamprails geen evenwichtsbalk ROTTENBURG School weert joggingbroek Kras.nl/52969 Kras.nl/39472 Kras.nl/37736 Kras.nl/31918 Autovakantie Tot rust komen op Vlieland Busreis Ahrdal&de Moezel Zeecruise Westelijke Middellandse Zee Zonvakantie Cuba Groepsrondreis The Western Highlights 'A Inclusief entrees nationale parken Ook mogelijk i.c.m. New York Klantbeoordeling 8,5 vrijdag 22 maart 2019 GO Het gemiddelde inkomen van Nederlandse werkenden stijgt nauwelijks, constateert het CBS. Het inkomen is nu maar iets hoger dan voor de crisis in 2007. Priscilla van Agteren Den Haag Het inkomen van werknemers steeg van gemiddeld 34.100 euro in 2007 naar 35.200 euro in 2017. Zzp'ers gingen van 27.500 euro naar 28.000 euro. RIJSWIJK POLITIEACTIE Voor de smokkel van bijna 3300 kilo co caïne, straatwaarde 80 miloen euro, heeft de politie een 74-jarige Nederlan der en zijn twee zoons van 51 en 44 jaar opgepakt. De aanhoudingen waren de afgelopen weken in Spanje en Duits land, tijdens een ge coördineerde inter nationale politieac tie. De drie verdach ten zitten in een Ne derlandse cel. AUSCHWITZ Voormalig concen tratiekamp Ausch witz in Polen vraagt bezoekers niet meer op de rails te balan ceren voor een leuke foto. Via die rails kwamen een miljoen joden het kamp in. Een middelbare school in het Duitse Rottenburg heeft nieuwe kledingvoor schriften opgesteld, waarin staat dat kin deren in jogging broek de school niet meer in mogen. ,,Die trainingsbroeken dragen de leerlingen maar in hun eigen tijd'', vindt de direc tie. Volgens de school hebben de meeste ouders posi tief gereageerd op de maatregel. Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief servicebijdrage (cruise), reserveringskosten en Calamiteitenfonds W.- -ar Modern verblijf direct aan het strand 1 dagdeel entree tot de wellness Klantbeoordeling 8,9 Genieten van wijnstadjes en natuur Wijnproeverij, Keulen en Cochem Klantbeoordeling 8,3 O.a. Sicilië, Barcelona en Napels Incl. KLM-vlucht, transfers en fooien Keuze uit 2 verschillende routes! All Inclusive Pal aan het witte zandstrand Zeer ruim opgezet resort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10