II INTRO EVENT NEWV*j ;%j n West-Zeeuws-Vlaanderen heeft er een krant bij Cappendijk Toyota 7 VEKEERSCONTROLE SLUISKIL Wie dinsdagavond in de omgeving van Sluiskil reed, liep de kans een escorte te krijgen van een motoragent. De politie hield met Vlaamse collega's en de douane een grote verkeerscontrole en ging met een stofkam door de auto's. Mij maakt het niet uit wat ik pak. Grote auto's, kleine auto's. Het zegt niet alles CDA Hulst eist uitleg over geopark donderdag 21 maart 2019 De actie is met name ge richt op drugsdelicten en ondermijnende acti viteiten. ,,Met ondermij nend bedoelen we zaken waar de boven- en onderwereld vermen gen'', legt hoofdagent René den Hollander uit. ,,Denk bijvoorbeeld aan witwas praktijken. We hebben de laatste tijd signalen uit de omgeving ont vangen over toegenomen drugs criminaliteit. Afgelopen weekend nog een drugslab in aanbouw bij Philippine." Ford Mustang De Ford Mustang is een opval lende verschijning op het terrein aan de Leidinglaan in Sluiskil. Een mysterieus knopje in de auto trekt de aandacht. De eigenaresse weet ook niet waar het knopje voor dient. ,,Geen idee, ik heb hem uit de VS laten komen. Misschien de mistlampen of zo.'' Met een man of zes wordt de Mustang zorgvuldig uitge kamd. Wat los kan, gaat los. Lamp jes schijnen door het interieur, hoofden duiken diep onder het dashboard. De eigenaresse ziet het allemaal aan. ,,Tja, als je in zo'n auto rijdt, dan weet je dat je aangehouden wordt. Hiervoor reed ik een Toyota Ce- lica; hetzelfde verhaal, toen werd ik ook steeds aangehouden.'' Het duurt lang. De vrouw wil weer naar huis. Morgen weer een werkdag. Na een half uur grondig door vlooien blijkt alles in orde. Met een diepe brultoon verlaat de Amerikaanse wagen weer het ter rein. Herman Visser is een van de motoragenten die in de omgeving van Sluiskil auto's uitkiest en be geleidt naar de Leidinglaan. Visser is niet uit op dure, snelle of juist oude, wrakkige auto's. ,,Het is echt een doorsnee mix. Mij maakt het niet uit wat ik pak. Grote auto's, kleine auto's. Het zegt niet alles.'' 'Je weet het nooit' ,,De grootste sieradensmokkelaar reed in een Peugeot 206. Echte cri minelen willen juist niet opvallen. Voor hetzelfde geld rijden ze in een oude Saab rond, het zegt niks. Pas nog, een man, zo oud als de weg naar Rome. Die had dus wel mooi een schuld van twee ton bij de belasting staan. Je weet het nooit." De kleinste aanwijzingen kun nen waardevol zijn voor de politie. ,,Wanneer de buurman ineens een huurauto gebruikt in plaats van zijn eigen auto'', geeft hoofdagent Den Hollander als voorbeeld. ,,We zien dat het drugscircuit vaak huurauto's gebruikt. Dat soort tips zoeken we. Daar kijken we hier ook naar. We vragen men sen dit soort zaken door te geven via meldmisdaadanoniem.nl of door te bellen naar 0900-8844. HULST Waarom is de gemeen teraad van Hulst niet ingelicht over de mogelijke vorming van het Geopark Schelde Delta? Dat wil het CDA graag horen van burgemeester Jan-Frans Mulder. De provincies Zeeland, Noord-Brabant en Oost-Vlaan- deren willen werelderfgoedor ganisatie Unesco een bidbook aanbieden, om de Scheldedelta te markeren als Geopark Schelde Delta. De provincies zien dat keurmerk als de 'Michelinster van de natuurgebieden'. In 2022 zou de status van geopark een feit kunnen zijn. Indien alles doorgaat, maakt Hulst automatisch onderdeel uit van het park. OOSTBURG De gemeente Sluis heeft er een krant bij. Acht West-Zeeuws-Vlaamse kinderen maakten de Cultuur krant van 8, die wordt verspreid in de regio. De eerste editie van de krant is ook meteen de laatste: de kinderen maakten hun krant tijdens een naschools project. Dat viel onder het cultuur menu voor basisscholen, van Cultuureducatie Zeeuws- Vlaanderen. De kleine journa listen kwamen samen in de bi bliotheek van Oostburg en be zochten andere projecten van Cultuureducatie Zeeuws- Vlaanderen, waar leeftijdsge nootjes aan meededen. Ze schreven daar reportages en in terviews met de docenten over. Zo gingen ze op bezoek bij een masterclass van dj Vindictiv. Ook werd burgemeester Marga Vermue geïnterviewd. Van het resultaat zijn dui zend exemplaren gedrukt. De krant ligt in de bibliotheken van Oostburg en Breskens. Ook komt er een stapeltje kranten in het Klanten Contact Cen trum van de gemeente Sluis te liggen. Wie een exemplaar wil ontvangen, kan ook mailen naar info@cezvl.nl. 'Echte criminelen willen niet opvallen' Guido van der Heijden Sluiskil De politie hield dinsdagavond een grote verkeerscontrole in samenwerking met Vlaamse collega's en de douane. foto boaz timmermans -Herman Visser, motoragent ZATERDAG 23 MAART 11.00-16.00 UUR ONTDEK 'M ALS EERSTE! TOYOTA ALUJAY5 A BETTER U/AY ~~ÏELD U&£IELAAN OPTOYOTA-TERNEUZEI^N De nieuwe Corolla gaat verder dan u ooit heeft durven dromen. Dat laten wij u graag ontdekken tijdens ons exclusieve Intro Event op zaterdag 23 maart van 11.00 -16.00 uur. Dan onthullen wij niet één, niet twee, maar drie nieuwe uitvoeringen van 's werelds meest verkochte auto: een sportieve Hatchback, veelzijdige Touring Sports en elegante Sedan. Meld u snel aan op toyota-temeuzen.nl. *PTijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden. Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 58,0115-617751 toyota-terneuzen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62