'Vet dat je zo veel met je stem kunt doen' A Bevelandse aanpak arbeidsmigranten f; Goese Verzetsheldenbuurt krijgt ook koopwoningen 7 RAPPER ANISHA Anisha Fabri (16) uit Kloetinge timmert aan de weg als rapper. Ze heeft een contract bij het platenlabel Deposic en brengt volgende week onder de naam AnishaGF een nieuw nummer uit. 'Speelterrein Scherpenisse moet groter' Cloud pakken, shine hebben, trending zijn. Het komt allemaal in sneltreinvaart voorbij in een gesprek met Anisha. Het is de wereld van Insta- gram en YouTube. Ze werd erin ontdekt door het jonge platenlabel Deposic, dat huist in Almere en haar voor twee jaar contracteerde. Is school op vrijdag uit? Hup de trein in, naar de studio. Haar eerste clip, 77 Barz werd duizenden keren bekeken en leverde veel positieve reacties op. Volgende week brengt ze als AnishaGF - opgebouwd uit voornaam, tweede naam Ger- maine en achternaam Fabri - een nieuw nummer uit. Baantje ,,Ik heb best veel meegemaakt en sta sterk in mijn schoenen", ver telt de Scalda-scholiere aan de keukentafel in Kloetinge op een vrije dag. ,,Als ik echt iets wil en ik krijg er waardering voor, kan ik ergens voor gaan." En dat betekent vaak dat ze het hele weekend in Almere zit. Tot 's avonds laat. ,,Ik heb geen tijd voor een baantje in de supermarkt", zegt ze lachend. „Muziek is mijn ding. Ik wil din- SCHERPENISSE Het speelter rein aan de Beatrixlaan in Scher- penisse is zo populair dat het groter moet worden. Daarom richten een aantal moeders een speeltuinvereniging op in de kern. De gemeente juicht dat toe en wil eraan bij dragen, zegt wet houder Jan Harmsen. ,,Leuk dat een brede samenstelling vanuit het dorp bezig is er iets leukers van te maken." Het gemeentebe stuur doet een greep van maxi maal 17.600 euro uit het potje van het Stimuleringsfonds Sa menleving. De vereniging krijgt dat niet zomaar; ze moet een concrete begroting maken voor de inrichting van de speeltuin. gen uitbrengen, kijken wat dat doet." Anisha begon pas een jaar gele den met rappen. Om zich heen zag ze die trend opduiken. 'Dat kan ik ook', dacht ze. ,,Ik schreef een tekst, nam het op op mijn slaapka mer en plaatste het op Instagram. Dat leverde veel reacties op." De- posic nodigde haar uit voor een studiosessie om haar talent live te horen. De platenmaatschappij contracteerde haar voor twee jaar. Anisha: ,,En als het beide partijen bevalt, kan dat verlengd worden." Ter inspiratie luistert de Kloe- Als ik echt iets wil en ik krijg er waardering voor, kan ik ergens voor gaan tingse veel naar de Amerikaanse rapper Meek Mill. Rap lééft, zegt ze. ,,Ik vind het vet dat je zo veel met je stem kunt doen. Dat je op een beat een liedje maakt waar mensen naar luisteren en waar ze echt iets uit kunnen halen. Mijn moeder hamert er wel op dat ik mijn school moet afmaken. Dat is ook belangrijk. Op rap kun je niet bouwen, tenzij je echt groot wordt. Ik heb wel een contract, maar dat zegt niet per se iets. Je moet het alsnog zelf doen." Volgers Trots is ze op de ontwikkeling die ze doormaakt en dat ze aan popu lariteit wint. Zo krijgt ze wel eens berichtjes dat haar teksten mensen inspireren of dat ze een idool is, vertelt ze. ,,Een jaar geleden had ik De vijf Bevelandse gemeenten trekken samen op als het gaat om de huisvesting van arbeidsmigran ten. Samen met een adviesbureau onderzoeken ze de komende maan den welke behoefte er is voor de na bije en de verre toekomst. Daarbij wordt niet alleen gekeken naar het aantal plaatsen dat nodig is voor het huisvesten van arbeidsmigranten, maar ook naar de kwaliteit van de huisvesting. De gemeenten verwachten dat het aantal arbeidsmigranten de ko mende jaren nog toeneemt, onder meer vanwege de economische rond de 300 volgers op Instagram. Nu zijn dat er 6200. Ik doe ook vaak mee aan challenges." Challenges? ,,Een producer zet een beat online. Vervolgens kan iedereen erop rap pen. De winnaar kan dan onder zijn label een liedje uitbrengen. Ik doe daar niet aan mee om te win nen, maar zodat ik daar gepost word. Dat is namelijk een account met veel bereik. Ik kreeg dan ook meer dan vijfhonderd reacties op mijn inzending. Dat is gaaf. Het zou ook stom zijn als je een liedje maakt en er is niemand die het checkt. Waarvoor doe je het dan?'' groei. Gebrek aan huisvestingsmo gelijkheden of kwalitatief slechte woningen zouden een negatief ef fect kunnen hebben op het werven van de werknemers uit het buiten land. Om dat te voorkomen slaan Goes, Reimerswaal, Kapelle, Bor- sele en Noord-Beveland de handen nu ineen. Enquête Bedrijven waar veel arbeidsmigran ten werken, worden betrokken bij het onderzoek. Zij kunnen binnen kort een enquête invullen. Ook de detacheringsbedrijven die betrok ken zijn bij het plaatsen van de werknemers mogen hun zegje doen. GOES Voor de 138 huurhuizen die worden gesloopt in de Ver- zetsheldenbuurt in Goes-Oost, worden 126 woningen terugge- bouwd. Veertien van die hui zen zijn bedoeld voor de ver koop. De woningen die worden gesloopt staan in de P.C. Quantstraat, Marijkestraat, Ja cob Klaaijsenstraat en de J.D. van Mellestraat. Het gaat om de delen van deze straten die lig gen tussen de 's-Heer Elsdorp- weg en de Kamperfoeliestraat. De woningen voldoen volgens corporatie RWS niet meer aan de eisen van deze tijd. Het eenzijdige stratenpatroon met nauwelijks groen wordt vervangen door een afwisse lende bebouwing met hofjes. De veertien koopwoningen lig gen straks parallel aan de Kam perfoeliestraat. In de rest van het wijkje komen 59 levens loopwoningen, 21 middelgrote eengezinswoningen en 32 kleine eengezinswoningen. De eengezinswoningen krijgen platte daken. De levensloopwo ningen hebben straks twee bouwlagen, waarvan de boven ste in een kap zit. Het is de bedoeling dat de eer ste huizen volgend jaar tegen de vlakte gaan. donderdag 21 maart 2019 Anisha Fabri: „Muziek is mijn ding. Ik wil dingen uitbrengen, kijken wat dat doet.'' foto marcelle davidse Michiel Bouwman Kloetinge - Anisha Fabri Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60