LSD twijfelt over tweede weg transferium 7 MUZIEKLES TROMPETTIST TERUG OP OUDE SCOOL donderdag 21 maart 2019 Hij staat op podia in bekende musicals. Leert anderen muziek maken én ervan te houden. Maar nooit vergeet trompettist Pascal van de Velde waar het allemaal begon. Met zijn oude cluppie Crescendo gaat hij terug naar zijn oude school. Als klein mannetje rende Pascal van de Velde (34) uit Rotterdam tussen de middag als een speer naar huis. Kon-ie mooi een uurtje op zijn keyboard spelen. 's Och tends vóór school was het de beurt aan zijn trompet. Inmiddels staat Van de Velde met dat instrument op prachtige podia. En gisteren voor de klas van zijn oude basis school De Klimop in Dreischor. ,,Ik wil de kansen die ik heb gehad graag aan anderen doorgeven." Hij trompettert een paar keer per week de sterren van de hemel. Recent nog bij de musical Was Ge tekend Annie M.G. Schmidt en nu bij Evita. Bij een eerdere editie van die musical had hij zijn eerste baantje. Het gemak waarmee Van de Velde de 200 pagina's bladmuziek van Evita nu afwerkt, is groot vergele ken met toen. ,,Toch blijft het echt werk. Voorstellingen van tweeën half uur voor een zaal met tegen de 2000 mensen." Op welke podia hij ook staat en van welke trompetgrootheden hij ook les heeft gehad, Van de Velde vergat dat kleine jochie uit Drei schor nooit. Toen muziekvereni ging Crescendo, zijn oude cluppie, hem vroeg mee te werken aan het project 'Muzikaal Je Verhaal!', was het een dikke ja. ,,Ik wil het ver haal vertellen over de kans die ik Ik wil de kansen die ik heb gehad graag aan anderen doorgeven kreeg om muziek te maken en hoe ik daar altijd in gesteund ben door de muziekvereniging en mijn ou ders. Ik wil die kans doorgeven op mijn oude basisschool. Kinderen de kans geven het podium op te gaan. Ook mensen van Crescendo zelf. Zij soleren in muziekstukken die horen bij mijn verhaal.'' Op zaterdag 30 (19.00 uur) en zondag 31 maart (14.15 uur) galmt Muzikaal je Verhaal! door de Adri- aanskerk in Dreischor. De 30ste vertellen leerlingen van de Klimop met CresKids en CresBeat verha len in muziek. Zondag volgt het verhaal van Van de Velde in een muzikale matinee. Met natuurlijk een nummer uit Evita. En Fer nando van Abba. ,,Een solo die ik altijd prachtig vond, maar vroeger nog niet kon spelen. Later werd het me nooit meer gevraagd." Op school helpen Van de Velde en dirigent Cathy Kotoun van Crescendo in een serie workshops leerlingen een verhaal in muziek om te zetten. Hinnikend paard Een paar tonen uit de melodica en trompet, wat geritsel uit schudei tjes en geroffel op de trom, en het lijkt of een kat zojuist een parkiet ten huwelijk heeft gevraagd. Of dat een taartstelend paard - aan fantasie geen gebrek - driftig hin nikend binnenstormt. Tot hilari teit van de kinderen, die de mu- ziekinstrumenten fantastisch vin den. Wie weet ontdekken een paar van die kinderen dat ze ook bij de muziek willen, hoopt de trompet tist en muziekdocent. ,,De blaasmuziek, die hele cul tuur, is een groot goed. Dat heb ben we in Nederland prima voor elkaar. Het niveau in het beroeps circuit is torenhoog. De blazers van het Concertgebouworkest be gonnen allemaal in een fanfare, harmonie of brassband. Misschien wordt de samenstelling van orkes ten anders. Maar de behoefte om samen muziek te maken, blijft." Lievense steekt de hand in eigen boezem; hij erkent dat de beoogde extra ontsluiting via de Stoofweg een uitvloeisel is van het verkeers circulatieplan voor Renesse, dat de raad onlangs heeft vastgesteld. ,,Ik heb me dat toen onvoldoende gerea liseerd." Het doel is het autoverkeer zoveel mogelijk weg te houden uit het dorpscentrum. Maar het tegen deel zou in de huidige opzet wel eens de praktijk kunnen worden, vreest de LSD-fractievoorzitter bij nadere bestudering van het bestem mingsplan. ,,Al het verkeer van en naar de vakantieparken neemt straks natuurlijk de kortste weg en slaat af via de Maurits- en Emma- weg; dwars door een woonwijk dus! Dat willen we toch zeker niet stimu leren?" Lievense is gaan twijfelen na ge sprekken met de exploitanten van pension Grol aan de Stoofweg. Die zijn uit het oogpunt van toenemend verkeerslawaai tegen de aanleg van een tweede ontsluitingsweg vlak langs hun etablissement. Hij is er van overtuigd dat hij niet de enige is die onvoldoende stilstond bij het mogelijk neveneffect van het voor liggende plan. Hij roept alle belang- Ik heb me dat toen onvoldoende gerealiseerd hebbenden op daar nog eens goed naar te kijken en met reacties te ko men. ,,Als je van de Helleweg, Korte Moermondsweg en Laone eenrich tingsverkeer maakt, heb je die tweede ontsluiting helemaal niet nodig", aldus Lievense. Wethouder Jacqueline van Burg (ruimtelijke ordening, LSD) is aller minst overtuigd van de verrassend gewijzigde visie van haar partijge noot. ,,Aan deze tweede ontsluiting ligt een uitvoerig verkeerscirculatie plan ten grondslag. Allerlei moge lijke opties en gevolgen zijn uitge breid onderzocht. Dat hebben we als gemeente niet alleen gedaan'', bena drukt de wethouder het brede draagvlak voor deze optie. ,,We heb ben ook goed geluisterd naar de wensen en meningen van de dorps raad en ondernemers van Renesse." De optie via de Helleweg die Lie- vense voorstelt, gaat volgens de wet houder niet werken. ,,Dat betekent dat al het verkeer van en naar het transferium weer over de Roelands- weg moet en dat de verkeersdruk daar verder zal toenemen. En het zit daar met de campings in die hoek al zo vol. We hebben ook goed geluisterd naar de dorpsraad en ondernemers Ons doel met die tweede ontslui ting is juist dat we het verkeer langs die kant zoveel mogelijk afvangen en het niet midden in het dorp te recht komt. Want wat doe je zelf als je ergens niet bekend bent? Je rijdt op die kerktoren af." SD 'De blaasmuziek is een groot goed' Esme Soesman Dreischor -Pascal van de Velde, trompettist De aanleg van een tweede ont- sluitingsweg voor het transfe rium in Renesse is overbodig en in zijn huidige uitvoering ook nog eens onverstandig. Dat con cludeert coalitieleider Robbert Lievense (LSD) uit het ontwerp- bestemmingsplan dat is voorge legd aan de gemeenteraad. Marcel Modde Renesse - Robbert Lievense, fractievoorziter LSD - Jacqueline van Burg, wethouder Pascal van de Velde is even terug in zijn oude school op Dreischor. Rechtsachter dirigent Cathy Kotoun van Crescendo. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58