Horrorfilm 'Us' laat de kijker niet los Een must voor de fans van de Italiaanse cinema Mannen met een missie 7 Door braaf mijn huiswerk te doen, kon ik veel dingen in het juiste perspectief mijn eentje. Dat trek ik niet. Ik vind dergelijke films doodeng." Nuttig waren de vertoningen ze ker. „In Us zitten zo veel verwijzin gen naar andere films. Door braaf mijn huiswerk te doen, kon ik veel dingen in het juiste perspectief zien." In Us speelt Nyong'o de moeder van een zwart modelgezin dat tijdens een vakantie geconfronteerd wordt met dubbelgangers, zeer geweldda dige zombieachtige figuren die hen willen uitroeien. De actrice speelt ook het gewelddadige evenbeeld van de moeder. Voorkeur „Us is een film die net als Get Out tot nadenken stemt. Een van de onder liggende betekenissen is dat wij zelf onze ergste vijanden zijn. Dat thema is in deze film tot in het extreme ge trokken. En het gaat natuurlijk over onze samenleving waar de ver- jfc- houdingen door de Masseu se v, verschillen totaal niet kloppen." Nyong'o heeft J| geen voorkeur J k voor de beide |h personages die t zij speelt. „In technisch I 0Pzieht zijn PSr --ja het heel ver- hf schillende 1^^. vertolkingen. '.v Zeker wat mijn fw' stem betreft. tfr-\ Voor de rol van de j - zombieachtige moeder had ik een stemcoach nodig om het forceren van mijn stembanden te voorkomen. Ook moest ik op een andere manier bewegen. Toen Jordan haar met een kakkerlak vergeleek had ik door hoe ik moest spelen." Rest de vraag waar Nyong'o in het echte leven bang voor is. Het ant woord is verrassend: „Ik schrik elke keer als ik vlinders zie. De meeste mensen vinden ze wonderschoon, maar als je ze van nabij goed bekijkt zijn ze angstaanjagend. Ik ga dus al tijd op de loop als ik ze zie." Het doodsbange modelgezin, foto universal pictures Lazzaro Felice Triple Frontier Van regisseur J.C. Chandor (Mar gin Call, A Most Violent Year) kan de kijker verhalen verwachten over mannen die tot het uiterste gaan om te overleven. De Netflix- film Triple Frontier, die nu online is te zien, is hiervan de tegenpool. Deze keer gaat het om vijf voor malige leden van een Special Force-eenheid die zijn afgedankt en een marginaal bestaan leiden. Zo is de door Ben Affleck ge speelde Tom een weinig succes- donderdag 21 maart 2019 GO HORROR Regie: Jordan Peele. Hoofdrollen: Lupito Ny ong'o, Winston Duke, Eli sabeth Moss en Evan Alex. gezin op een vakantie adres. Het meisje uit de eerste scènes is inmiddels een getrouwde vrouw met twee kinderen. De magni fieke Lupito Nyong'o (be kend uit de Oscarwinnaar 12 years a slave) speelt deze vrouw die haar trau matische ervaring nooit helemaal heeft verwerkt. Dat blijkt zeker als op een avond een verwilderde kopie van haar complete gezin op de stoep staat, met zeer gewelddadige be doelingen. ,,Zij zijn wij'', stelt de zoon des huizes al snel verbijsterd vast. De confrontatie levert een reeks bloedstollende scè nes op, die zelden in re cente horrorfilms te zien zijn geweest. Gelukkig zit er ook verlichting in Us. Vooral de vader van het gezin is daar met zijn droge opmerkingen verant woordelijk voor. Net als met Get Out noodt Us tot napraten en het in terpreteren van de inhoud. Het is een film die niet snel loslaat en steeds beter wordt bij nader inzien. - Ab Zagt 'Find yourself, staat er boven de ingang van de kermisattractie, een spook huis, waar een jong zwart meisje per ongeluk in ver zeild raakt. De tekst is voor meerdere uitleg vatbaar, maar voor het kind, gehuld in een shirt met de afbeel ding van Michael Jackson, zal het leven nooit meer hetzelfde zijn. Zo begint regisseur Jordan Peele zijn tweede speel film. Na het onverwachte succes van Get Out is ook Us een thriller met een dui delijke maatschappelijke ondertoon. Us is een hor rorverhaal met diepgang. Over de onderliggende be doelingen van Peele kun nen de kijkers nog lang discussiëren. Peele zadelt zijn publiek op met veel vragen en raadsels in een pakkend verhaal, dat deze keer draait om een zwart Oscarwinnares Lupita Nyong'o (12 Years a Slave). FOTO AP DRAMA Regie: Alice Rohrwacher. Hoofdrol: Adriano Tardiolo. Tabaksplukker Lazzaro is een dag dromer. Maar vooral een goed mens die in zijn kleine platte landsgemeenschap in de jaren 80 in Italië geen vlieg kwaad doet, maar soms wel het mikpunt van spot is. In haar idylle Lazzaro Felice stelt regisseur Alice Rohrwa- cher een wereld vol uitbuiting voor, maar haar film wordt op geen enkel moment echt bitter. Dat komt vooral door hoofdper soon Lazzaro met zijn onschuldige blik op het leven. Zijn uiteinde lijke lot lijkt op een bijbelse para bel. De film van Rohrwacher is een must voor liefhebbers van de Italiaanse cinema. Bijna achteloos verwijst zij in diverse scènes naar imposante voorgangers als De Sica en Pasolini, meesters van het Itali aanse neorealisme. Het geeft deze geluksimpuls een extra lading, maar ook zonder deze filmcitaten is Lazzaro Felice een aanrader voor wie trek heeft in een positieve kijkervaring. - A.Z. Adriano Tardiolo als tabaks plukker Lazzaro foto cinemien ACTIEFILM Regie: J.C. Chandor. Hoofdrollen: Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam en Pedro Pascal. volle makelaar die moeite heeft om zijn gezin te onderhouden. Geen wonder dat hij en zijn kornuiten vallen voor de verlei ding om een enorme slag te slaan. Het beroven van een drugsbaron lijkt de vriendenclub een goed plan om hun leven te verbeteren. Dat zij eigenlijk aan een zelf moordmissie beginnen, proberen, zij te negeren. Triple Frontier bulkt van de schietpartijen maar gaat vooral om de banden tussen het vijftal, die onder druk komen te staan. Diepgravend is het allemaal niet, maar Chandor heeft toch nog een verrassende ontknoping in petto die veel goed maakt. - A.Z.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51