tf) David en Goliath in zaken 6 Oscarwinnares Lupita Nyong'o is geen liefhebber van griezelfilms, maar toen regisseur Jordan Peele haar vroeg om de dubbele hoofdrol te spelen in Us, ging zij meteen overstag. Top 5 in de bioscoop Nu in de bios High Life The Front Runner On the Basis of Sex FILMNIEUWS 'Maurice' opnieuw in bioscoop Cast 'Dune' is nu bijna compleet Ab Zagt Weinig actrices is het gegeven om met hun eerste filmrol meteen een Oscar te win nen. Lupita Ny ong'o (36) maakte deze bliksemstart met haar intense vertolking als de sla vin Patsey in de bekroonde film 12 Years A Slave (2013). Sindsdien is de dochter van een Keniaanse minister te zien in kassuccessen als Black Panther (2018) en enkele Star Wars-films (2015-2019). Het succes met alle bijkomende ver plichtingen eist wel een tol. ,,Ik moet soms echt tot rust komen'', zegt Lupita in New York. ,,Ik mediteer veel. Vorig jaar heb ik mezelf een verjaardagcadeau gegeven door tien dagen lang in een meditatiecentrum te gaan zitten waar je niet mocht praten. Dat was heel lou terend voor mij.'' Publiciteitsrace Wat waren de eerste woorden die zij uitsprak toen de sessies voorbij waren? Na enig nadenken: „Vermoedelijk 'No, thanks', omdat iemand mij iets aan bood waar ik geen behoefte aan had.'' Inmiddels zit de actrice weer in een volgende publiciteitsrace. Haar dubbele hoofdrol in de gelaagde horrorfilm Us heeft tot gevolg dat haar agenda weer helemaal is dichtgeslibd met inter viewverplichtingen. ,,Ik doe het graag, want deze film is heel bijzonder voor mij.'' Dat heeft alles te maken met de regisseur Jordan Peele, van huis uit ko miek, die een paar jaar geleden een ver pletterende indruk maakte met de hor rorthriller Get Out (2017) waarin ra cisme het belangrijkste thema was. ,,Ik heb die film toen vijf keer in een maand gezien. Nooit alleen, maar altijd met anderen. Ik heb zelfs vrijwel de complete cast van Black Panther meege sleept naar de bioscoop. Na afloop heb ben we urenlang geboomd over de di verse betekenissen van het verhaal.'' Verrassing De wens om ooit met Peele samen te werken stond hoog op het lijstje van Nyong'o. Ze hoefde niet lang te wach ten. Voor zijn volgende film Us werd zij door hem benaderd. ,,Hij had een enorme verrassing in petto. Hij bood mij niet een, maar twee hoofdrollen aan! Maar hij liet mij wel weten dat het weer een zeer griezelige film zou wor den.'' Ter voorbereiding kreeg de actrice ook nog huiswerk mee. Zij moest tien horrorklassiekers bekijken, variërend van The Shining tot Let The Right One In. ,,Ik heb dat keurig gedaan, maar niet in The Hummingbird Project Twee flitshandelaren zeggen hun baan vaarwel om hun eigen miljoe- nendroom waar te maken: een kaars recht lopende glasvezelkabel neer leggen tussen Kansas en New Jersey, waardoor handelaren die dit netwerk gebruiken, een voorsprong hebben. Deze kabel transporteert financiële data een milliseconde sneller dan de concurrentie. Hun ex-bazin (Salma Hayek), ook tuk op extra geld in het laatje, pro beert hen voor te zijn met een nog snellere oplossing. Even lijkt dit ei gentijdse drama op een klassiek, ka pitalistisch American dream-verhaal, waarbij de underdog door hard te werken slaagt, en rijk en gelukkig wordt. Gelukkig is er iets meer aan de hand. De maakbaarheid van het be staan blijkt niet zo eenvoudig als lo gistieke nachtmerries overwinnen, de concurrentie op afstand houden en investeerders vinden. Toch zijn het vooral hoofdrolspelers Jesse Ei senberg en een bijna onherkenbare Alexander Skarsgard die erin slagen dit aanvankelijk zakelijk aandoende David-en-Goliathverhaal emotioneel gewicht mee te geven. donderdag 21 maart 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Captain Marvel €118.000 2 (-) What Men Want €65.000 3 (3) Green Book €48.000 4 (5) The Mule €30.000 5 (4) Verliefd op Cuba €25.000 SCIENCE FICTION De Franse regisseur Claire Denis maakte een ongebruikelijke science fictionfilm die zich voornamelijk af speelt in een ruimteschip dat als ge vangenis dienstdoet. Bij de behande ling die de gevangenen daar moeten ondergaan zitten seksuele experi menten. DRAMA Hugh Jackman speelt de Democrati sche senator Gary Hart, die een vrij wel zekere kandidaat was voor het Witte Huis, totdat een krant zich met zijn privéleven ging bemoeien. De film van regisseur Jason Reitman gaat vooral over de relatie tussen pers en politiek. DRAMA In deze film wordt de opkomst van de Amerikaanse opperrechter Ruth Bader Ginsburg geschetst. Star Wars- actrice Felicity Jones speelt haar in haar jonge jaren als zij zich in de door mannen beheerste juridische wereld staande moet zien te houden. Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week. DRAMA Twee jaar na de restauratie van Howards End brengt Eye op nieuw een klas sieker van re gisseur James Ivory in de bios coop. De geres taureerde versie van Maurice (1987), over een verboden he renliefde in 1914, is vanaf 21 maart te zien. Hugh Grant en James Wilby spelen de hoofdrollen. SF Met het aan trekken van Josh Brolin (foto, No Coun try for Old Men en Avengers: In finity War) is de cast voor de sciencefiction film Dune bijna compleet. De verfilming van het boek van Frank Herbert krijgt een top- bezetting. De opnamen begin nen over enkele maanden. Dune is in 1984 ook al eens verfilmd. E GO Ik vind griezelfilms doodeng DRAMA Regie: Kim Nguyen. Hoofdrollen: Jesse Eisenberg, Alexander Skarsgard - Maricke Nieuwdorp Alexander Skarsgard in Hummingbird Project. FOTO INDEPENDENT FILM The

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50