'Ik hou van improviseren 44 5 Wild Romance in 't Beest Vroeger zag God alles, nu Google en Facebook Smartelijk gezang donderdag 21 maart 2019 Greg Shapiro The Sleeping Beauty is gebaseerd. Het verhaal gaat dus over een prinses, in dit geval Aurora. Tijdens het doop feest loopt het al mis, met de komst van de slechte fee die boos is omdat zij niet is uitgenodigd. De fee spreekt een vloek uit over de kleine prinses. Aurora zal op haar zestiende verjaar dag haar vinger prikken aan een spoel en sterven. Een goede fee weet de vloek te verzachten: de prinses zal niet sterven, maar in een slaap van honderd jaar belanden. En dan moet er, zoals alom bekend, nog een prins aan te pas komen om haar met een kus uit die lange slaap te laten ontwa ken. Het is een klassiek verhaal over liefde en onschuld, mysterie en ma gie. De oorspronkelijke choreografie van dit ballet is van Marius Petipa. Choreograaf Anatoly Emelianov en tevens eerste solist in de voorstelling heeft er in de versie van het Russische balletgezelschap een eigen sierlijke bewerking van gemaakt. De danseressen van Balletschool Middelburg worden zaterdag drie uur voorafgaand aan het begin van de voorstelling in de schouwburg ver wacht. Elodie van Heek: ,,Ik maak me een beetje zorgen of het allemaal lukt binnen drie uur: eerst kostuums pas sen en daarna repeteren op het po dium. Maar we gaan er volledig voor.'' ,,'Wat is je golfhandicap?' vroeg laatst iemand in de zaal. 'Mental' antwoordde ik", vertelt Shapiro la chend. ,,Ik hou van improviseren. Als iemand iets roept en ik kan er een grappig antwoord op geven, is het win-win. Hoe gekkere vragen ik krijg, hoe beter." De Amerikaans-Nederlandse ac teur en komiek, bekend van onder andere Boom Chicago, BNR Nieuws radio en Comedy Central, lijkt naar eigen zeggen helemaal niet op pre sident Donald Trump. ,,Ik heb een lang hoofd en mijn handen zijn best groot. Maar ik boots zijn stem en lichaamstaal na. Ik probeer een soort 'Trump trans lator' te zijn." En dat werkt. Shapiro werd be roemd toen hij in 2017 als Trump optrad in de Netherlands Second vi deo van Arjen Lubach. Het filmpje ging viraal en kreeg wereldwijd meer dan vijftig miljoen views. Shapiros nieuwe theatervoorstel ling lijkt net zo succesvol te zijn. ,,Ik sta er eerlijk gezegd versteld van dat Nederlanders zó bezig zijn met de Amerikaanse politiek. Meer dan met de De Provinciale Staten verkiezingen lijkt het wel", zegt de komiek met een knipoog. Zenuwachtig Ondanks zijn succes is Shapiro al tijd nog een beetje zenuwachtig voor een voorstelling. ,,Ik gaf ooit een liveshow in een Boeing 747. Een businessclassactie geregeld door KLM, in ruil kreeg ik een gra tis ticket naar Chicago. De piloot vroeg me voor de deuren dichtgin gen of ik zenuwachtig was. Ik vroeg: 'Bent u niet zenuwachtig?' Hij zei toen: 'Altijd een beetje, maar dat is goed.' En zo is het: po sitieve zenuwen heb je nodig." Rock Toneel Klassiek Ik probeer een soort 'Trump translator' te zijn GO Scene uit The Sleeping Beauty door The Royal Moscow Ballet. The Sleeping Beauty, The Royal Moscow Ballet met leerlingen van Balletschool Middelburg, zaterdag, Stadsschouwburg Middelburg, aan vang 20.00 uur. Leerlin gen van Ballet school Middel burg repe teren voor hun aan deel in The Sleeping Beauty. FOTO BALLETSCHOOL MIDDELBURG Komiek Greg Shapiro (51), be roemd om zijn Trump-imitaties, staat woensdag met zijn show The Madness of King Donald in het Scheldetheater in Terneuzen. Dé kans om brandende vragen te stellen aan 'The Original Fake Trump'. Gertie De Boey Greg Shapiro, The Madness of King Donald, woensdag Schelde- theater Terneuzen, aanvang 20.00 uur. Greg Shapiro is vooral bekend om zijn imitaties van president Trump. foto adrie mouthaan Een avond met ico nen uit de Neder landse rockmuziek. De begeleidings band van Herman Brood is 'on tour'. In het kielzog van Brood groeide de leden van Wild Ro mance vanaf de jaren zeventig uit tot rocksterren. Nog steeds trekt de band uitverkochte zalen. Wild Romance ga randeert een dam pende rockshow, zeker dankzij de aanwezigheid van twee van de meest succesvolle rockgi- taristen: Dany Lade- macher en David Hollestelle. De band Charades verzorgt het voor programma. Zaterdag, 't Beest Goes, 21.00 uur De Verleiders (met Ge orge van Houts, Tom de Ket en Victor Löw als vaste acteurskern) heb ben al vijf maatschappij kritische voorstellingen gemaakt. Onder andere over vastgoedfraude, de bankenwereld en over schijndemocratie. Num mer zes heet #nikstever- bergen en gaat over onze privacy. Van AH-bonus- kaart tot fakenews. Onder het motto 'Vroeger zag God alles, nu Google en Facebook' worden de gevaren van datamining aangekaart: De Big Bro thers van de 21e eeuw weten alles van ons. En wij weten niets van hen! Onze vrijheid en creativi teit liggen te grabbel. Dit is uiterst pakkend en hoogst noodzakelijk acti vistisch theater. Dinsdag, Stadsschouw burg Middelburg, 20.00 uur Voor een ander ge luid in de passietijd zorgt de Christelijke Oratorium Vereniging (COV) Goes. Geen Passionen, maar de Litaniae de venerabili altaris Sacramento van Mozart, een smeekbede rijk aan stijlen en met mooie aria's en virtuoze zangpartijen. Joseph Haydn schreef zijn Stabat Mater negen jaar eerder, het werk toont het smartelijke beeld van Maria onder het kruis. De werken worden uit gevoerd door koor, vier solisten, conti- nuo-orgel en het Hol land Symfonieorkest. Zaterdag, Geertse- kerk Kloetinge, 20.00 uur Greg Shapiro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49