Wachten op II De oudste van drie voetballende broers Negen clubs in twaalf jaar ZEELAND 13 VOETBAL VERRASSENDE AANWINST HVV'24 Gianni Kimvwidi is neergestreken bij HVV'24 in Hulst. Lang zal de 28-jarige voetballer, die al vele jaren als prof leeft, daar waarschijnlijk niet blijven. Hij hoopt dat hij weer kan uitvliegen. donderdag 21 maart 2019 GIANNI KIMVWIDI Van 71.400 volgers op Instagram naar het spelen voor pakweg 150 toeschouwers; niets is onmogelijk in het leven van Gianni Kimvwidi. Een leven dat in 1990 begon in de hoofdstad van Congo, Kinshasa, en halverwege de jaren negentig werd voortgezet in Kloosterzande. Het voetbal bracht hem nadien in nóg zes andere landen, maar voor lopig is Kimvwidi even thuis. De aanvaller maakt het seizoen af bij zondag-derdeklasser HVV'24. De reden dat hij even terug is in Nederland, thuis bij zijn ouders in Sint Jansteen, heeft te maken met het aanvragen van een Nederlands paspoort. ,,Die procedure loopt nu anderhalfjaar", zo zegt Kimvwidi. ,,Ik moest tussendoor steeds te rugvliegen naar Nederland. Ge lukkig kost een vlucht van Brussel naar Athene maar 30 euro." Juist, Athene dus, want in Grie kenland voetbalde hij voor Achaiki Patra. Niet een club dat op het hoogste niveau speelt, want dat was bij Kimvwidi nimmer het ge val. „Meestal voetbalde ik bij teams op het tweede niveau of net daaronder. Toch heb ik mij altijd profvoetballer gevoetbald, want vaak waren de trainingen over dag." Kimvwidi geeft een inkijkje in zijn inkomen. ,,Bij Achaiki Patra verdiende ik tussen de 1500 en 2000 euro per maand. Allemaal leuk, maar daar was het niet het Griekenland dat ik had verwacht." Zijn voorlopig laatste avontuur eindigde in januari in een decep tie. En dat terwijl de weg ernaar toe de afgelopen jaren juist vaak zo mooi was. Als jeugdspeler kwam Kimvwidi terecht bij KSK Beve ren. Hij reikte er nooit tot het eer ste en trok naar het Bredase Baro nie. ,,Daar kwam na een wedstrijd een man naar me toe. Het bleek Mario Reig Leffler te zijn, een Na een slechte wedstrijd deactiveerde ik m'n account soms Duitser die veel werkzaam was geweest in Spanje. Bijvoorbeeld twee perio des als scout bij FC Bar celona." Reig bracht Kimvwidi begin 2012 naar Union Meppen, op zo'n twintig mi nuten rijden van Emmen. „Ik ver diende niet veel, maar woonde op kosten van de club een halfjaar in een hotel. Nadien vertrok ik dank zij Mario naar Puer tollano." Naar het midden van Spanje dus. Tegenstanders waren clubs als Getafe 2 en Villareal 2. „Ik speelde er voor 800 euro in de maand en we kregen er een driekamerappar tement. Kosten had ik bijna niet, zoals dat bij ieder buitenlands avontuur is gegaan. Ik kon altijd wel eten in het restaurant van een sponsor." nardo van Feyenoord en Ajax. Ik had hem leren kennen tijdens mijn stage bij Eindhoven en daardoor kon ik vaak met hem meerijden." Al na enkele maanden vertrok hij bij UNA, nadat hij in de bekerwedstrijd tegen Heracles Almelo niet van de bank was gekomen. De volgende bestemming van Kimvwidi werd Cy prus. Bij Omon.Ara- dippou voelde hij zich van begin af aan thuis. Het con tract (tussen de 1500 en 2000 euro) was goed en hij kon be langrijk zijn voor het team. „Ik had daar moeten ver lengen, maar maakte dus de fout om naar Grieken land te gaan." En dus maakt hij het seizoen nu af bij HW'24, waar hij sinds twee weken meetraint en zondag zijn debuut maakte. Dat viel nog niet mee. „Som mige spelers met wie ik dit weekend speelde, had ik nog nooit op het trainingsveld gezien. En ik mis nog wat wedstrijdritme." Nu speelt hij zijn wed strijden dus voor een hand jevol toeschouwers, waar hij op de sociale kanalen door ruim 70.000 mensen wordt gevolgd. „Dat komt vooral door mijn periode in Cyprus, waar mijn wedstrijden vaak werden uitgezonden. Na een slechte wedstrijd deacti veerde ik m'n account soms. Dan werd het per soonlijk, racistisch. Dat is eigenlijk het enige wat ik momenteel niet echt mis. Of het aantal/oHo- wers nog gaat stijgen? Wie weet. Hopelijk zit er nog een nieuw avontuur in." YouTube Vanaf 2014 ging het avontuur ver der in Malta, waar hij uitkwam voor Naxxar Lions FC. „Ik ging er meer verdienen (1500 euro), maar had het er na ruim een jaar wel ge zien. Alex Stok, de zaakwaarnemer van mijn jongste broertje, bracht mij in contact met FC Eindhoven." De testwedstrijden in 2016 - hier van zijn nog beelden te zien op YouTube - leverden geen contract op. Harm van Veldhoven, destijds de technisch manager, beval hem bij het nabijgelegen UNA aan. „De tweede divisie dat leek mij wel wat. Ik kreeg maar 400 euro, maar ook een appartementje. Eigenlijk zat ik vaker bij mijn vriendin in Rotterdam, en in die stad woonde ook Leonardo. Ja, dé Leo- GO Gianni Kimvwidi is met zijn bijna 29 jaar de oudste van drie voetballende broers. In Spanje speelde hij samen met broertje Jordy, die zaterdag 24 jaar wordt. Die speelde bij JVOZ, waarna hij vertrok naar de jeugdoplei ding van Willem II. Nadien kwam hij ook uit voor het Zweed se Ljungby en het Tsjechische FK Varnsdorf. Zijn voor lopig laatste voetbal stappen zetten hij bij het Bulgaarse PFK Ludogorets. ,,Jordy is goed be vriend met Virgil Misidjan, met wie hij in de jeugd van Wil lem II speelde", ver telt Gianni over zijn broertje. „Jordy was zó vaak in Bulgarije, dat Virgil vroeg of hij niet mee kon trainen met de B-ploeg. He laas is dat op niets uitgelopen. Momen teel voetbalt hij niet meer, maar hij wil de draad misschien weer op gaan pak ken." Jordy woont in Rot terdam samen met de jongste Kimvwidi, de zeventienjarige Prinsley. Die laatste, die onder andere ook drie seizoenen voor Club Brugge speelde, scoorde af gelopen zaterdag nog de enige treffer voor Sparta Rotter dam JO19tegen PSV (1-1). ,,Hij is goed aan het opkomen en zit dicht tegen Jong Sparta aan. Er zou inte resse van buiten landse clubs zijn. Wat ik hem zou advi seren? Om in ieder geval niet naar de zon te gaan, haha. Het klimaat had in vloed op mijn spor tieve prestaties. Het avontuur vond ik op den duur belangrij ker." een nieuw avontuur 2007: KSK Beveren (Bel) 2011: VV Baronie (Ned) 2012: Union Meppen (Dui) 2012: CD Puertollano (Spa) 2014: Naxxar Lions FC (Mal) 2016: VV UNA (Ned) 2017: Omon.Aradippou (Cyp) 2018: Achaiki Patra (Gri) 2019: HVV'24 (Ned) Juriën Dam Sint Jansteen - Gianni Kimvwidi Gianni Kimvwidi voet balde al in zeven ver schillende landen. FOTO BOAZ TIMMERMANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41