Boere baalt stevig van breuk en operatie Einde seizoen onfortuinlijke Wuyts O O) CD O 12 ZEELAND Klaas van Hecke ook naar Kloetinge Zweedse renners in Ronde van Bruinisse Lijstduwer CDA kent weinig geluk donderdag 21 maart 2019 Na vier seizoenen neemt Klaas van Hecke (20) afscheid van voetbalvereniging Goes. De ver dediger stapt over naar buurman Kloetinge. „Doordat ik nu minder speel, voelt het niet goed om bij te tekenen", legt de rechtsback uit. ,,Ik zoek een nieuwe uitdaging." Van Hecke was een vaste waarde in het sei zoen dat Goes promoveerde van de eerste klasse naar de hoofdklasse. Ook vorig jaar, toen het elftal promoveerde naar de derde di visie en de districtsbeker won, was de Arne- muidenaar steevast basisspeler. Dit seizoen verloor hij zijn plek, vanwege een langdurige knieblessure. Sinds een paar weken is hij weer fit, maar momenteel kiest trainer Rogier Veenstra voor Jelle Klap als rechtsback en voor Jop Dekker als linksback. Voor Kloetinge is Van Hecke al de vijfde aan winst. De Ronde van Bruinisse, een KNW-koers, heeft zaterdag een internationaal deelnemers veld. Voor de wedstrijd in het Schouwse dorp hebben zich onder anderen zes Zweden en meerdere Belgen ingeschreven. Het startschot van de ronde valt om 15.00 uur. Daarna rijden de circa honderd eliterenners en beloften vijftig rondes door Bruinisse. On der hen is Michiel Jumelet uit het dorp zelf. Net als in de afgelopen jaren wordt er vooraf gaand aan de wielerkoers hardgelopen. Atle ten die de halve marathon lopen, starten om 12.00 uur. De deelnemers aan de wedstrijden over 5 en 10 kilometer vertrekken om 13.00 uur. Op de dag van de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten smakte wielrenner Brian van Goethem, lijstduwer bij het CDA, tegen het asfalt tijdens Nokere Koerse. Daardoor kon de inwoner van Philippine geen rol meer van be tekenis spelen in de finale van de Belgische koers. Hij werd 97ste op 3.27 minuten van winnaar Cees Bol. Nokere Koerse werd constant geteisterd door valpartijen. Het voornaamste slachtoffer was Mathieu van der Poel, die als veldrijder in fe bruari nog de Hulster Vestingcross won. Driebanden HVV'24 laatste tijd ging het lekker, ik was dit seizoen ook redelijk blessurevrij. Ik wil kampioen worden met FC Twente en hoop dit seizoen nog mi nuten te kunnen maken.'' De operatie is noodzakelijk, heeft de uit Terneuzen afkomstige spits na onderzoek te horen gekregen. Boere: ,,Ik kon mijn kaken niet op elkaar krijgen. Het betekent dat mijn kaak nu een beetje scheef staat. Als ik me niet laat opereren, groeit alles waarschijnlijk weer scheef aan.'' Zonder een operatie zou hij dit seizoen niet meer kunnen voetbal len. ,,Maar met zo'n plaatje kan ik waarschijnlijk weer redelijk snel op het veld staan en in ieder geval mijn conditie op peil houden. Deze week heb ik wel wat gefietst en wat krachttraining kunnen doen. An dere oefeningen, dat ging echt niet. Want dan span je steeds de spieren in je kaken aan. Het is echt verve lend, maar ik hoop dit seizoen nog wel een aandeel te kunnen heb ben.'' Met de pijn valt het wel mee, maar door de brace die zijn rechterknie moet beschermen is bewegen of be lasten amper mogelijk. Zo nu en dan verplaatst Wuyts zich een stukje met behulp van zijn krukken, maar voorlopig is het vooral been om hoog en rusten. Wat er zaterdag na amper vijf mi nuten precies gebeurde, is voor de speler van de eersteklasser nog steeds niet helemaal duidelijk. ,,Ik wilde de bal passen, maar werd van uit het middenveld ondersteboven gelopen. Ik kreeg geen trap, want je ziet geen nopafdruk." Heel even probeerde hij het nog, maar al snel werd duidelijk dat het toch wel ern stig was. ,,Ik kon niks op dat been, had veel pijn en trok wit weg. Toen wist ik wel dat het niet goed was." In de kleedkamer werd er begon nen met koelen, voordat het zieken huis bezocht werd om foto's te laten maken. Daar bleek dat er sprake was van een breuk in het gewricht aan de buitenkant van zijn rechterknie. Als het vocht morgen voldoende is weggetrokken, gaat de verdediger meteen in het ziekenhuis van Goes onder het mes. ,,Ze gaan het losse stukje 'omhoog kloppen' en plaat sen dan een plaatje om de boel weer aan elkaar te laten groeien op de juiste plek." Geen wedstrijd gemist Het traject na de operatie is nog niet helemaal duidelijk, maar Wuyts zelf gaat uit van een herstelperiode van drie tot vier maanden. Het seizoen is dus voorbij, een klap die de nuch tere inwoner van Krabbendijke wel even moest verwerken. ,,Ik speel al tijd alles. Vorig jaar heb ik ook geen wedstrijd gemist. En dan gebeurt dit." De blessure komt op een extra vervelend moment, nu zijn ploeg volop meedoet voor promotie naar de hoofdklasse. ,,Ik heb veel bericht jes en kaartjes gehad. Hopelijk slui ten we het seizoen goed af" Behalve van zijn ploeggenoten kreeg Wuyts ook een telefoontje van de tegen stander die betrokken was bij de on gelukkige botsing. ,,Hij veront schuldigde zich en voelde zich er niet prettig bij. Dat vond ik wel net jes." Dit seizoen is voorbij, maar de blessure heeft verder geen invloed op zijn toekomst bij Kloetinge. ,,Ik heb een goed gesprek gehad met de club en had al gezegd dat als er niks zou veranderen, ik volgend jaar ge woon weer van de partij zou zijn. Het is nu herstellen, rust pakken en zorgen dat ik er volgend seizoen weer sta." Hij liep de breuk op bij een corner voor zijn ploeg. In het strafschopge bied van FC Volendam was de spits één van de afleiders, waardoor ploeggenoten in een betere positie konden komen. ,,Ik moest een block zetten, liep een stukje mee met mijn directe tegenstander en rechts van me ging Jari Oosterwijk de n- maar moest er Tom Boere. daarna echt af.'' FC Twente won uiteindelijk over tuigend, met 5-0. De koploper in de Keuken Kampioen Divisie heeft nu, met nog negen duels te spelen, elf punten voorsprong op Sparta en twaalf op Go Ahead Eagles. De ploeg van de Zeeuwen Istvan Bakx en Julius Bliek is zondag de tegen stander, in Deventer. ,,Ik baal echt dat ik die wedstrijd mis, net als die tegen onder meer FC Den Bosch'', aldus Boere, die dertien goals en vijf assists achter zijn naam heeft. ,,De VOETBAL WIELRENNEN/ATLETIEK WIELRENNEN 4-4 Bij het streek- duel in de vierde divisie driebanden, waarbij de tweede plaats op het spel stond, kwamen Jacobs Man nenmode en Reseda uit op 4-4. Carlo van Dam was bij de bezoekers de grote man met een 5-20- overwinning op Rob Jacobs. Hij deed dat in slechts 22 beurten (0.909 gemiddeld). Daarmee bleef hij zelfs de kop man van de thuisploeg Piet Kock (0.714) ruimschoots voor. 2 Zondag-derde klasser HVV'24 heeft vast twee spelers voor volgend sei zoen aange trokken. De voetballers Tim de Feijter (al eerder actief in Hulst) en Ibra him Eryürük komen over van FC Axel. Sinan Coban heeft al aangegeven te blijven. Joshua Geertsen ver trekt juist bij HVV'24. Hij gaat naar YB Beveren. Kloetinge kan in de slotfase van de competitie en de districtsbe ker geen beroep meer doen op Tom Wuyts. De 24-jarige verde diger liep zaterdag tegen Die Haghe een breuk op in zijn knie. Morgen gaat hij onder het mes. Daniël Wissel Krabbendijke Om de pijn te onderdrukken slikt Tom Boere vier keer per dag paracetamol, plus een dosering Ibuprofen. De spits van FC Twente liep vrijdagavond in het thuisduel met FC Volendam een breuk in zijn kaak op en moet voorlopig vanaf de zijlijn toekij ken. Morgen wacht hem ook nog een operatie, waarbij een plaatje in zijn kaak zal worden ge plaatst. ,,Anders groeit alles waarschijnlijk weer scheef aan'', zegt Boere. Barry van der Hooft Enschede Tom Wuyts: herstellen en rust pakken. foto marcelle davidse a Klaas van Hecke. foto johan van der heijden Brian van Goethem. foto belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40