Dit jaar weer wijkfeest voor Middelburg-Zuid 2I3WJ3Q3 Stichting: 'Maak Vlissingse binnenstad aantrekkelijker' 7 Hospice is jarig en trakteert op een gratis film donderdag 21 maart 2019 EDELWEIS LAATSTE BEZOEK WASSERIJ De herinneringen aan de tijd dat ze met zijn allen werkten bij Wasserij Edelweis in Vlissingen komen vanzelf. Addie (78), Nel (77) en Jan van der Linden (68) zitten nog steeds vol verhalen. Emile Calon Vlissingen Zo herinneren ze nog goed dat bij de watersnood ramp van '53 alle gewas sen kleding door het fa miliebedrijf dreef. ,,Maar dat was toen niet de eerste zorg", zegt Nel tegen wethouder J ohn de J onge als ze samen in het voormalige kan toor annex woonhuis van Edel weis staan aan de Paul Kruger- straat. Haar zus vertelt over de giganti sche investering van één miljoen gulden die haar familie ooit deed om een complete wasstraat te in stalleren. Maar ook hoe zij soms zelf de vuile was ophaalden bij be drijven en instellingen als het zie kenhuis en de kazerne. ,,En hoe vies die was soms was." Bijvoor beeld kleding en lakens uit het ziekenhuis. ,,Daar moest dan chloor bij." Wethouder John de Jonge weet op zijn beurt dat een buurman van de wasserij ooit bij de gemeente aanklopte, omdat zijn koeien last hadden van het water dat de was serij loosde in de sloot achter het bedrijf. Addie en Nel maken een grap over de schort van een zuster van het ziekenhuis. Die moest echt tiptop in orde zijn, anders zwaaide er wat. Ook herinneren ze zich dat in de hoogtijdagen tientallen mensen werkten bij Edelweis - vernoemd naar de witte alpen- bloem - en dat het bedrijf ruim Addie, Nel en Jan van der Linden (vlnr) kijken nog één keer rond in het gebouw van de voormalige Wasserij Edelweis. foto lex de meester 40.000 kilo vuile was per week verwerkte. De twee zussen en hun broer bezochten gisteren voor het laatst het pand waar ze ooit woonden en werkten. De oude bedrijfsgebou wen gingen al in 2007 tegen de vlakte. Nu staat er nog even het ge bouw dat lange tijd kantoor annex woning was. Over zo'n twee we ken wordt het gesloopt, zodat eind 2020 fietsers en voetgangers daar kunnen doorsteken naar het Scheldekwartier. Projectleider Hans van Houdt vertelt hoe de gemeente oorspron- Op het Scheldekwartier gaat dit jaar heel veel veranderen -Hans van Houdt, projectleider kelijk dacht dat sloop niet nodig was, omdat naast het gebouw al een doorgang is. Bij nader inzien vonden ze die te smal; ook het pand zelf moet eraan geloven. ,,Zodat we straks een ruime entree hebben naar het Scheldekwartier." De laatste tijd woonde een anti kraakster in het pand. Zij is nu weg en het is in opdracht van de gemeente al flink gestript. Binnen een week, aldus Van Houdt, gaat de stroom eraf. Daarna komen de slopers. Hij wijst vanuit een kamer op de eerste verdieping naar het Scheldeterrein. ,,Daar gaat dit jaar heel veel veranderen." Achter de voormalige wasserij verrijzen dit jaar vele tientallen woningen voor projectontwikkelaars en woning bouwvereniging L'Escaut. De wethouder luistert met be langstelling naar de verhalen van de zussen en de broer. Ook laat hij op zijn gsm foto's van de voorma lige wasserij zien. Gevelsteen Elke foto maakt weer herinnerin gen wakker bij de familieleden. Hij belooft dat de gevelsteen terug naar de familie zal gaan. Jan legde deze als driejarige bij de nieuw bouw. Zijn naam prijkt er nog steeds op en hij hoopt dat de steen over een tijdje bij hem thuis in Middelburg staat. VLISSINGEN Het hospice van WVO Zorg bestaat tien jaar. Dat wordt gemarkeerd met een film vertoning, maandag 15 april en donderdag 18 april, in het Vlis- sings Film Theater van woon zorgcentrum Scheldehof, aan de Peperdijk. The Way gaat over een man die naar Frankrijk reist om de stoffelijke resten van zijn zoon op te halen. Die stierf bij een storm in de Pyreneeën, ter wijl hij de Camino de Santiago de Compostela liep. De vader be sluit de pelgrimstocht ook te maken. Ma. is de film om 19.15 uur, do. om 14.15 uur. Toegang gratis na aanmelding via e mail 10jaarhospice@wvozorg.nl. VLISSINGEN De Vlissingse binnenstad moet vaker brui sen, vinden ondernemers, bin nenstadsbewoners en het ge meentebestuur. Wethouder Sem Stroosnijder en bestuurs leden van de stichting 'Vlis- singen, binnenstad aan zee' ondertekenden gisteren een samenwerkingsovereenkomst om die doelstelling handen en voeten te geven. De stichting sproot voort uit een brainstorm-bijeenkomst in het Arsenaaltheater eind vo rig jaar. Veel ondernemers ble ken bereid de koppen bij el kaar te steken om Vlissingen aantrekkelijker te maken voor (koop)toeristen. Het bureau Janse Janse van Scarlett Kwekkeboom en Sabrina de Koster wist neuzen in dezelfde richting te laten wijzen. Bei den helpen de stichting met het aanjagen en uitwerken van plannen en ideeën. De gemeente Vlissingen heeft geen actieve rol in de stichting, maar verstrekt wel een start subsidie van 30.000 euro. De helft van dat bedrag is later be schikbaar als bijdrage voor concrete acties om de aantrek kelijkheid van de binnenstad te vergroten. MIDDELBURG De doorstart van het multiculturele wijkfeest in Middelburg-Zuid krijgt dit jaar een vervolg. Op zaterdag 29 juni vindt de tweede editie plaats van De Smaeck van Middelburg-Zuid. Dit festival in en bij wijkcentrum Het Palet is het vervolg op het ter ziele gegane festival Southpark. Dat was op zijn beurt weer ontstaan uit een multicultureel wijkfeest in Zuid. En dus is De Smaeck van Middelburg-Zuid eigenlijk een te rugkeer naar de basis: ontmoeting van wijkbewoners van verschil lende culturele achtergronden. ,,Het is de bedoeling dat alle ver enigingen die nu al activiteiten aanbieden in Het Palet zich die dag laten zien. Verder willen we een open podium bieden aan talenten uit de wijk en zorgen voor kinder activiteiten en spelletjes die wijk bewoners samen kunnen doen", zegt Anneke Hartman. Leuke ideeën Zij woont in de wijk en is actief be trokken bij activiteiten in de buurt. Hartman is mede-organisator van het wijkfeest; zij doet dat samen met Carla van de Gruiter van Op- tisport, dat wijkcentrum Het Palet beheert. Hartman roept iedereen met leuke ideeën voor het wijkfeest op die in te sturen naar e-mailadres zuid.act.centrum@gmail.com. WA 'Bij de ziekenhuiswas moest chloor'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35