korting tot 300?' 4 FILM OP ÉÉN NA DUURSTE NEDERLANDSE OORLOGSFILM SPEELT OP WALCHEREN/ Komend najaar beginnen de opnamen voor de publieksfilm De Slag om de Schelde. Het wordt één van de grootste Nederlandse oorlogsfilms ooit. Met spektakel en drama beleven we het eind van de oorlog op Walcheren. donderdag 21 maart 2019 Bridge too far, precies zo. Aan die films merk je dat het werkt. Een re cente film als Dunkirk is met een budget van 100 miljoen euro nog een maatje groter. Ik zie in die film de soldaat en de willekeur: ze staan op het strand, de één krijgt een bom op zijn hoofd, de ander niet. Er zit weinig plot in de film, maar wel veel beleving, je krijgt mee wat het is om soldaat te zijn." De Levita (1959) richtte in 2001 NL Film op. Zijn naam is verbonden aan vele series en films. Hits als Baantjer, Penoza, De Zaak Menten, In Therapie, Spangas. Op filmgebied waren de boekverfilmingen Tonio en Knielen op een Bed Violen publiekstrekkers en prijzenpakkers. Zijn Bankier van het Verzet won vorig jaar tijdens het Nederlands Filmfestival vijf Gouden Kalveren, waar onder die voor 'beste film' en de 'publieksprijs'. In Jan van Damme Vlissingen Een icoon, zegt Alain de Le vita. Groots en meesle pend. Denk aan Saving Pri vate Ryan. Denk aan A Bridge Too Far. Films die zich in je hoofd vastzetten, met hel den, met verliezers, met winnaars. Zo kijken we straks mogelijk ook naar De Slag om de Schelde: met een budget van 14 miljoen euro de op één na duurste oorlogsfilm die in Neder land is gemaakt. Najaar 2020, dan is de film de afsluiting van de herden king van 75 jaar bevrijding. De Slag om de Schelde - in het Engels The For gotten Battle - zal de wanden van bioscoopzalen in binnen- en buiten land doen trillen. Het begin ligt bij het vfonds, het Nationaal Fonds voor Vrede, Vrijheid en Veteranenzorg. Herinneren, her denken, gedenken van slachtoffers en het vieren van de vrijheid, daar staat het fonds voor. Maar hoe, vroe gen de vfondsers zich af, bereik je een jonge generatie van wie in het beste geval de grootouders de bezet ting en de bevrijding hebben meege maakt? Het antwoord lag voor de hand. Een film. Nee, geen documen taire, daarvan zijn er al talloze voor handen. Een oorlogsfilm voor een groot publiek moest het worden. Met actie, drama, spektakel, liefde, wan hoop, verlies, overwinning - kortom: alles wat een oorlogsfilm tot een echte oorlogsfilm maakt. En die een jongere generatie - net zo goed overi gens als een oudere - jaren bij zal blijven. Beleving In 2018 werd producer Alain de Le vita door het vfonds benaderd. Of hij brood zag in zo'n film. Hij zegt: ,,Als je een belangrijke gebeurtenis levend wil houden en als je daarbij ook een jonger publiek wil bereiken, dan is er geen betere manier dan met een grote film. Soldaat van Oranje, daarin zitten scènes die je nooit vergeet. A Deze film gaat over jonge mensen die keuzes moeten maken. Wat zou jij doen? -Paula van der Oest, regisseur Schilderij van de slag om de Sloedam in 1944, gemaakt door Jacques Jean-Charles Bertrand Forbes, luitenant van Le Régiment de Maisonneuve, Canadian Infantry Corps. 91 groepsreizen al vanaf C.QQ P Veel meer groepsreizen? Ca naar nrv.nl/groepsreizen neemt je mee De Slag om de Schelde gaat ons raken FOTO BEVRIJDINGSMUSEUM ZEELAND Het Echte Bali West-Amerika Compleet Groepsreis 15 dagen, al vanaf Groepsreis 21 dagen, al vanaf Alles wat 'godeneiland' Bali zo bijzonder maakt Van duizelingwekkende wereldsteden tot zit in deze reis, inclusief heerlijke stranddagen nationale parken, zo mooi is Amerika Israël Jordanië mmmm* Authentiek Vietnam incl.Sapa Groepsreis 15 dagen, al vanaf Groepsreis 21 dagen, al vanaf Ervaar de heilige stad Jeruzalem, de roze stad Van het paradijselijke Sapa tot Halong Bay, Petra, de Wadi Rum woestijn en de Rode zee maak kennis met het 'echte' Vietnam Prijs incl. korting. Excl. reserve ringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voorde voorwaarden op NRV.nl. Onze wereldwijde groepsreizen zijn populair. Boeiende reisroutes, inspirerende ontmoetingen, prima hotels, Nederlandssprekende reisleiding, gegarandeerd vertrek en altijd een scherpe prijs. Vertrekken t/m maart 2020. Ook in de schoolvakanties. Kleurrijk Cuba Hoogtepunten van Peru Groepsreis 16 dagen, al vanaf Groepsreis 18 dagen, al vanaf Beleef prachtige oude steden, kleurrijke Koloniale steden, de Andes, het Titicaca-meer oldtimers, witte stranden en swingende muziek en ultiem hoogtepunt Machu Picchu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32