Film over Slag om de Schelde de Jong Intra vakanties MEDIA CULTUUR 25 "3 Toen ik het programma bedacht, misten we alleen nog een presentator. Doe ik dan zelf wel, dacht ik S *r In de panelshow strijden twee teams (van twee) tegen elkaar: Raoul Heertje en Lieven Scheira zijn de aanvoerders. ,,Raoul is iemand die al tijd wel stellig is in zijn mening en bizarre theorieën heeft. Lieven is een superleuke gast, een theatermaker én natuurkundige. De keywords zijn nieuwsgierigheid en verwondering. Er ontstaan goede discussies. Als kij ker wil je toch weten hoe alles zit.'' Eric van Sauers deed al van alles in zijn le ven: hij acteerde in se ries en films, had zijn eigen shows, maar pre senteren in een tv-stu dio was er nog niet bij. ,,Nu alleen nog een bal letvoorstelling en dan heb ik alles in de show business wel gehad, haha'', lacht Van Sauers die het presenteren on derschatte. ,,Toen ik het programma had be dacht, misten we eigen lijk alleen nog een pre sentator. Dat doe ik dan zelf wel even, dacht ik. Nou dat heb ik gewe ten. Een chaos was het, die eerste af levering. Je moet van alles tegelijk doen. Het lezen van de autocue. Fei tjes die je uit je hoofd moet leren, want ze moeten wel kloppen. De kaartjes waarvan ik moest voorlezen, was ik kwijt. En Raoul Heertje me maar uitlachen. De presentatoren in Nederland kunnen gerust zijn, ik vorm geen enkele bedreiging." Concessies Jazeker, het maken van televisie be valt hem wel, al worstelt hij wel met de strakke formats. ,,Ik voel me wel rijk dat ik zoveel dingen mag doen, maar de televisiewereld is wel een to taal andere dan het theater. Daar ben ik de solist, heb ik de artistieke vrij heid en hoef ik geen concessies te doen. Bij televisie alleen maar. Inge wikkeld, hoor. Komen ze met kij kersprofielen, wegzapmomenten, grafieken, statistieken. Ik wil ge woon een programma maken en bij tv moet je je heel erg aanpas sen. Leuk, maar dat hoef ik niet mijn hele leven doen. Dan word ik knettergek", aldus Van Sauers die in het najaar weer Dit was het nieuws gaat doen en nog twijfelt over een nieuw theaterprogramma. ,,Niet om hoogdravend te doen, maar ik ga niet zomaar het theater in. Ik wil echt iets te vertellen hebben.'' Het wordt de eerste Nederlandse speelfilm voor Van Heijningen, die vooral internationale bekendheid verwierf als regisseur van commerci als. De Nederlander maakte acht jaar geleden in Hollywood wel een pre- quel op horrorklassieker The Thing. De Slag om de Schelde moet volgens producent Alain de Levita, die het project heeft ontwikkeld met acteur Mark van Eeuwen, 'een van de duur ste Nederlandse films ooit' worden. Het scenario is geschreven door Paula van der Oest, bekend van onder meer Tonio en Lucia de B. De film volgt drie jongeren tijdens de Slag om de Schelde, die in oktober en novem ber 1944 plaatsvond. De stad Ant werpen was bevrijd, maar het gebied van de Scheldemonding nog niet. In de bloedige strijd kruisen de wegen van een Nederlandse jongen die voor de Duitsers vecht, een Engelse gli- derpiloot en een Zeeuws verzets- meisje elkaar. Xenofobie De film moet in 2020 in première gaan, als Nederland 75 jaar bevrijding viert. ,,We willen een film maken die de verhalen van de Tweede Wereld oorlog doorvertelt aan een nieuwe generatie jongeren'', legt producent De Levita uit. ,,Het was een tijd waarin ieder mens per ongeluk een verkeerde keuze kon maken met grote gevolgen. Dat geldt in deze tijd van populisme en xenofobie nog net zozeer als driekwart eeuw geleden.'' Fascinerend Ierland 8-daagse fly-drive Ontdek Ierland 9-daagse fly-drive Wild Atlantic Way 11-daagse fly-drive Connemara and the Burren 8-daagse vlieg-busrondreis 40 Shades of Green 9-daagse vlieg-busrondreis All of Ireland 13-daagse vlieg-busrondreis donderdag 21 maart 2019 GO Archiefbeeld van de Slag bij de Schelde. foto bevrijdingsmuseum zeeland Regisseur Matthijs van Heijningen jr. gaat dit najaar de grote nieuwe Nederlandse oorlogsfilm De Slag om de Schelde draaien. De casting van de internationale productie is in volle gang. Verre reizen reiscode: feie8b11 vanaf €612' reiscode: feie8a21 vanaf €701* reiscode: evie4121 vanaf €799* reiscode: evie4081 vanaf €939* reiscode: evie4101 vanaf 1.325* reiscode: feie8a31 vanaf €809' Bus reizen Auto reizen Steden www.dejongintra.nl/ierland raivan reizen Bej 0180457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom excl. 19,50 reserveringskosten, 2,50 Calamiteitenfonds en eventuele vluchttoeslagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25