23 Van der Poel komt na zware crash in Nokere Koerse goed weg .F Met zijn val in Nokere Koerse leek de eerste voorjaarswedstrijd van Mathieu van der Poel (24) uit te lopen op een drama. Wonder boven wonder stapt hij vandaag weer op de fiets. Mathieu van der Poel heeft net een appel gegeten en zet het klokhuis op de keukentafel. Hij steekt zijn arm in de lucht als teken dat 'alles okee' is, al heeft hij geen zin om te praten. Hij zag net op zijn telefoon de val terug en weet dat hij goed is weggekomen. Hij loopt nog moei lijk, maar het belangrijkste: na on derzoek in het ziekenhuis van Ou denaarde mocht hij direct naar huis. Geen breuken, luidt de con clusie na zijn keiharde valpartij op een paar honderd meter van de streep in de Belgische Nokere Koerse. Vanuit het ziekenhuis is Van der Poel direct doorgereden naar het vakantiehuis in Zottegem, waar hij deze week met zijn Corren- don-ploeg voor de Vlaamse wed strijden is neergestreken. Vanuit hier zal hij vandaag het parkoers van de Ronde van Vlaanderen ver kennen. Op de fiets. Het klinkt on werkelijk, aangezien zijn voorjaar bijna voorbij leek nadat hij in de ambulance uit Nokere werd afge voerd. Hier in Zottegem, waar even na zeven uur zijn opgeluchte ploeg maten één voor één binnendrup pelen, eindigt de krankzinnige wielerdag van Van der Poel. Die is acht uur eerder begonnen op de Markt in Deinze, bij de start van de eerste Vlaamse voorjaarswed strijd voor de Nederlandse kampi oen. Wie 's ochtends bij de team bus naar binnengluurt, ziet hem door het gangpad stuiteren. ,,Het is niet heel moeilijk om me hiervoor op te laden. Ik heb er wel zin in'', zegt hij zodra hij naar bui ten is gekomen om naar het start podium te gaan. Van der Poel leeft voor het fietsen van wedstrijden. Ploegleider Michel Cornelisse ge niet van het enthousiasme van zijn kopman. ,,Het is alsof je een jonge hond loslaat." Op zijn beurt geniet Van der Poel er weer van dat het publiek rijendik bij de bus staat. ,,Dat ze veel van je verwachten is een goed teken'', zegt hij. Want hoewel zijn klassieke voorjaar nog moet begin nen, is Van der Poel huizenhoog m favoriet bij de Vlaamse wedstrijd. Hij kan niet bevroeden dat hij 's avonds het gesprek van de dag zal zijn, ook al heeft hij niet gewon nen. Overschaduwd Want ook de winst van de één jaar jongere Nederlander Cees Bol van de Sunweb-ploeg wordt overscha duwd door de crash van Van der Poel. Die komt op 400 meter voor de streep ten val, bij het begin van de kasseienbeklimming van de Nokereberg. Sunweb-renner Max Walscheid laat zich na het aan- Zelfs als je mijn eigen zoon was, zie ik geen reden om foto's te maken. Het is goed trekken van de sprint uitzakken door het peloton, waarna links en rechts renners tegen de vlakte gaan. Een renner van CCC rijdt vol op Van der Poel in. Die ligt ker mend van de pijn op de kasseien; al zijn ploeggenoten blijven wach ten. Even verderop ligt ook een an dere Nederlander, Floris Gerts. Die is er nog slechter aan toe. Hij bloedt hevig en krijgt een brace rond zijn nek. Zijn verwondingen in het gezicht worden in het zie kenhuis gehecht, waar blijkt dat hij zijn nek heeft gekneusd. Van der Poel wordt onder een deken met een brancard in een ambulance gelegd en naar Ouden aarden gereden. Wie Van der Poel afgevoerd ziet worden, weet dat de kans groot is dat zijn voorjaar hier in Nokere kapot is gevallen. Op weg naar het ziekenhuis ziet Tho mas Sneyers, de persman van de ploeg, dat Van der Poel steeds meer bij zinnen komt. Hij doet zijn handschoentjes zelf uit. Christoph Roodhooft, coach en sportief directeur van de Corren- don-ploeg, ziet Van der Poel pas in het ziekenhuis. ,,Het eerste wat hij zei was: het gaat wel. Ook de arts zei: 'Zelfs als je mijn eigen zoon was, zie ik geen reden om foto's te maken. Het is goed.''' Een onge kende opluchting, Roodhooft had geen beter nieuws kunnen krij gen. ,,Amai, ik dacht dat het voor bij was.'' Van der Poel stapt vandaag dus weer op, om de Ronde van Vlaan deren te verkennen. Roodhooft: ,,We doen een rondje als training en dan beslissen we of hij meegaat. Hij kan natuurlijk altijd nog stop pen.'' PODIUM 195,6 km W in 4.32.37 LÉ Hassan slaat WK cross over Rus niet naar hoofdtoernooi Geen vrij voor Catalonië UITSLAGEN donderdag 21 maart 2019 GO Eerst de val, dan het wonder: alles okee! Daan Hakkenberg Zottegem Mathieu van der Poel (midden) net voordat het misgaat in de kop van het peloton. De Nederlandse kampioen valt, blijft lang liggen, maar breekt op miraculeuze wijze niets. foto belga - Arts Van der Poel op de brancard op weg naar de ambulance. NOKERE KOERSE 1. Cees Bol (Ned/Sun) 2. Pascal Ackermann (Dui/Bor) z.t. 3. Jasper Phlllpsen (Bel/Emi) z.t. 4. Boy van Poppel (Ned/Rmp) z.t. 5. Hugo Hofstetter (Fra/Cof) z.t. 8. Bram Welten (Ned/Ark) z.t. Uitgevallen: Mathieu van der Poel (Ned/Cor). Vrouwen 1. Lorena Wiebes (Ned/PVa, foto) 121,6 km in 3.13.05, 2. Lisa Klein (Dui/Cny), 3. Lotte Kopecky (Bel/Lot), 4. Amy Pieters (Ned/Bls); 8. Marjolein van 't Geloof (Ned/Ale) z.t.. ATLETIEK Atlete Sifan Hassan doet toch niet mee aan de wereldkampioen schappen cross die eind deze maand in het Deense Aarhus worden gehouden. De 26-jarige Nederlandse wil zich concentreren op de halve marathon van Ber lijn van een week later. Daar wil ze het wereldre cord van de Keniaanse Joycilline Jepkosgei (1.04.51) aanvallen. TENNIS Het is Arantxa Rus (foto) in Miami niet gelukt zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi. De nummer 132 van de wereld was in de laatste kwalificatieronde van het Miami Open kans loos tegen de Amerikaanse Jessica Pegula, die 42 plekken hoger staat: 3-6, 0-6. Kiki Bertens heeft in de eerste ronde van het hoofdtoernooi een bye. VOETBAL Drie Spaanse clubs weigeren spelers af te staan voor de wedstrijd van de Catalaanse selectie maandag tegen Venezuela. Rayo Vallecano, Huesca en Valladolid willen dat hun spelers zich tijdens de in terlandperiode volledig op hun werkzaamheden bij hun eigen club concentre ren. De clubs strijden in La Liga tegen degradatie. Badminton Orléans. Vrouwen, 1ste ronde: Mine (Jap/3) - Mahulette (Ned) 21-15 21-6. Schaken Skopje. EK, 3de ronde: L. van Fo- reest (Ned) - Indjic (Ser) 1-0, J. van Foreest (Ned) - Sargsjan (Arm) 0,5-0,5, Antipov (Rus) - Kevlishvili (Ned) 1-0, Gunduz (Tur) - Warmer dam (Ned) 0-1, Ter-Sahakjan (Arm) - Artemijev (Rus) 0,5-0,5, Azarov (WRu) - Grandelius (Zwe) 1-0, Maze (Fra) - Tsjeparinov (Geo) 0-1, Buhmann (Dui) - Rodshtein (Isr) 0,5 0,5, Berkes (Hon) - Lomasov (Rus) 0,5-0,5, Alonso (Spa) - Melkumjan (Arm) 0,5-0,5. Tennis Miami. Mannen, 1ste ronde: Delbo- nis (Arg) - Gojowczyk (Dui) 6-4 6-2, Carballes (Spa) - Kudla (VS) 6-1 6-2. Vrouwen, 1ste ronde: Azarenka (WRu) - Ciboelkova (Slw) 6-2 3-6 6 4, Sakkari (Gri) - Danilovic (Ser) 1-6 6-3 6-4, Sorribes (Spa) - Krunic (Ser) 6-3 4-6 6-0. Kwalificatie, 2de ronde: Pegula (VS/14) - Rus (Ned) 6-3 6-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23