gelukkigst bij Oranje 21 donderdag 21 maart 2019 De jonge spelmaker deed gister middag de laatste persconferentie samen met Koeman. Dat gaat volle dig 'op z'n Frenkies'. Als de jonge Ajacied na het vragenrondje opstaat van zijn stoel, kijkt hij de volle zaal in en zegt: 'Nou, fijne middag nog iedereen'. Waarna hij relaxt naar buiten wandelt. ,,Ik geloof niet dat ik op mijn 21ste al zo verstandig sprak. En zo onbevangen was'', zegt Koeman met een grijns. ,,Je zou willen dat ze allemaal zo waren.'' Maar zo is niet iedereen. En daarin zit 'm toch ook wel het vraagteken voor vanavond. Vier maanden zonder interlands, het blijft altijd ongewis wat daarvan de impact is. Krijg je iedereen meteen weer in hetzelfde ritme? Opportunistisch Oranje, vanavond favoriet, zal zelf het spel moeten maken. In 2018 vie len bijna alle Nederlandse goals uit heel direct spel, met hooguit drie, vier, vijf passes. ,,Als Wit-Rusland het nu helemaal dichtzet, kun je al tijd iets opportunistischer gaan spelen'', zegt De Jong. ,,Al denk ik dat er in het huidige voetbal so wieso nog maar weinig goals vallen na dertig passes.'' Met zijn opstelling zal Koeman niemand verrassen. Een stuk of ne gen posities zijn wel vast komen te staan in zijn eerste jaar. Het draait nog om: wie rechtsback, Denzel Dumfries of Kenny Tete? Wie naast Georginio Wijnaldum en De Jong als derde man op het middenveld: Davy Pröpper of Marten de Roon? In de laatste interlands van novem ber, tegen Frankrijk en Duitsland, startten Dumfries en De Roon. Koeman: ,,De opstelling zal niet veel anders zijn dan toen.'' En dan is er nog één opmerkelijk feit, dat mogelijk nog een rol gaat spelen in de poule. De Wit-Russen zijn eigenlijk al 'klaar' met deze kwalificatie voordat er ook maar een bal is getrapt. Dat zit zo: net als Oranje wonnen zij hun Nations Leaguepoule, goed voor een ticket voor de EK-play-offs. Daarin heeft Wit-Rusland straks een uitste kende kans om het EK te halen, want één play-off gaat tussen de dreumesen van Europa onderling uit de laagste divisie. ,,Toch denk ik niet dat dit van avond al invloed heeft'', zegt Koe- Oranje viert de 1-0 van Georginio Wijnaldum tegen Frankrijk (2-0) in de Nations League. foto bsr agency soccrates man. zo geschikt voor een documentaire. We wilden laten zien waarom Memphis is zoals hij is.'' Ronald Koeman weet dat inmid dels wel zo'n beetje. De bondscoach van Oranje heeft onmiskenbaar een klik met de spits. „Memphis wil al- Ik heb een tijdje droog gestaan, dat klopt. Maar het is niet zo dat ik me dan gelijk zorgen maak tijd belangrijk zijn, goals maken, as sists geven, wedstrijden beslissen'', aldus Koeman. ,,Maar er zijn perio des waarin dat even niet vanzelf gaat. Dan is het belangrijk dat hij blijft doen wat hij altijd deed. Maar voor mij is zijn status absoluut niet veranderd.'' Memphis bloeit op als hij belang rijk is, of belangrijk wordt gemaakt. Koeman geeft hem die verantwoor delijkheid ook nadrukkelijk. Niet door hem tot een leider te benoe men, wel door hem - bij wijze van spreken - meteen prominent op het opstellingspapier te schrijven. De voetballer tracht zijn mindere sportieve periode in Frankrijk vooral van zich af te laten glijden. ,,Ik heb een tijdje droog gestaan, dat klopt. Ik ben de eerste die dan in de spiegel kijkt, maar het is niet zo dat ik me dan gelijk zorgen maak. Ik le ver nog steeds mijn bijdrage aan het team, ben nog steeds de speler die de meeste kansen creëert in Eu ropa.'' Reservebeurt Niettemin zat Memphis zondag op de bank in de thuiswedstrijd tegen Montpellier. Een reservebeurt die een periode afsluit met weinig goals en soms moeizaam spel. ,,Dat frustreert me wel, ja. Maar over de situatie bij mijn club wil ik niet ne gatief zijn. Dat de sfeer er nu anders is dan bij het Nederlands elftal, is duidelijk. Daar moet je eerlijk over zijn.'' GO -Memphis Depay (25) Memphis Depay: ,,Het voelt heel goed bij Oranje." foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21