Memphis Depay is op zijn 20 ORANJE EK-KWALIFICATIE Kort Doping Van Marwijk bondscoach Bert van Marwijk (foto) wordt na dit sei zoen de nieuwe bondscoach van de Ver enigde Arabische Emiraten. De 66-jarige coach heeft gisteren een contract voor vier jaar getekend. Van Marwijk, eerder coach van Saudi-Arabië en Australië, moet de Ver enigde Arabische Emiraten naar het WK van 2022 in Qatar loodsen. De komende maanden blijft Van Marwijk nog actief in zijn rol als adviseur bij PSV. Ajax verliest van Peter Bosz De reservespelers van Ajax hebben gisteren een oefenwedstrijd verloren van Bayer Le- verkusen, de club van trainer Peter Bosz (foto). In Leverkusen werd het 2-1. Ajax-trai- ner Erik ten Hag gunde wegens de absentie van internationals veel jeugdspelers speel tijd. Voor Ajax scoorde Danilo. Karim Bella- rabi gelijk en Paulinho deden dat voor de ploeg van Bosz, oud-trainer van Ajax. Duivels missen ook Lukaku Ook de Belgische international Romelu Lu kaku is niet beschikbaar voor de EK-kwalifi- catiewedstrijd tegen Rusland, vanavond in Brussel. De aanvaller van Manchester Uni ted heeft nog last van een voetblessure. Eer der deze week meldden Mousa Dembélé en Thomas Meunier zich al af. Axel Witsel, Vincent Kompany en Kevin De Bruyne be hoorden door blessures sowieso al niet tot de Belgische selectie. Flitsen Quote van de dag 'Interlands spelen in kleine stadions. Om dichter bij de fans te komen' Voetbal Korte kür De Nations League was een leuk voorspel. De EK-kwalificatie wordt het échte werk. En daarin moet Oranje vanavond beter starten dan bij de laatste twee mislukte toernooicampagnes. „Winnen van Wit-Rusland is het enige dat telt, je hebt maar acht potjes'', beseft Ronald Koeman. Zeist Stel: Oranje begint zijn race naar het Europees kampioenschap in 2020 vanavond met een flater. Is dan meteen alles weg wat er afgelo pen jaar in de Nations League is op gebouwd? Het is een prikkelende vraag aan Ronald Koeman. Hij be- Groep C Nederland Wit-Rusland antwoordt 'm niet, zegt hij. Bewust niet. Want: ,,Ik wil daar niet aan denken. Ik ben alleen bezig met hoe we deze eerste kwalificatiewed strijd gaan winnen.'' Het wordt ook weer eens tijd dat zoiets gebeurt. De laatste twee campagnes op weg naar een groot toernooi begonnen beide met zó'n sof. De 1-1 bij Zweden - Nederland in de WK-kwalificatie in 2016 was qua resultaat niet eens beroerd. Maar toch voelde het slecht, omdat een late winnende kopgoal van Bas Dost om dubieuze redenen werd afgekeurd. Ronduit pijnlijk was de neder laag twee jaar eerder in Praag. 3-2 te gen de Tsjechen, bij de start van de EK-kwalificatie onder Guus Hid- dink. Daryl Janmaat kopte in de slotfase tegen de eigen paal, waarna Tsjechië scoorde. Met Hiddink en Oranje kwam het niet meer goed. Er is volop vertrouwen dat het nu anders gaat. De start is dit keer thuis, tegen de nummer 78 van de wereldranglijst. Het is in de Kuip, waar Oranje een geweldig trackre cord heeft. Er is vastigheid in zowel speelwijze als opstelling. Én er is de ontspannen lach van een speler als Frenkie de Jong. Die voedt het op timisme óók. 'Memphis Depay; ange et demons' heet de film die gisteravond in pre mière ging op de Franse sportzen der RMC Sports. Filmmaker Alis- tair Abouysse reisde half Europa door om mensen uit de omgeving van de voetballer te spreken, onder wie zijn moeder en familie in Moordrecht, in een poging hem te doorgronden. 'De engel en de demonen', dus. Een mooie semi-literaire titel, en om het even naar de realiteit van van daag te vertalen: in Zeist loopt de zer dagen de engelachtige variant van de soms zo ongrijpbare voet baller. ,,Ik was meteen gelukkig toen ik hier maandag aankwam'', zegt Memphis zelf, ontspannen en vro lijk, aan de rand van het trainings veld op het KNVB Sportcentrum. ,,Het voelt hetzelfde als de laatste keer bij Oranje. Heel goed.'' Grijn zend: ,,Je ziet het misschien niet aan mijn gezichtsuitdrukking, maar ik ben altijd blij om hier te zijn.'' Toch is er onmiskenbaar veel ver anderd sinds november, rondom de zo glorieus gewonnen interlands tegen Frankrijk en Duitsland. Alles bij Memphis leek toen te lukken. De aanvaller van Olympique Lyon had een weergaloos gemiddelde als het om doelpunten en assists ging, hoger nog dan Neymar en Kylian Mbappé. ,,Iedere bal was raak'', glimlacht Memphis over die peri ode. Documentaire Precies in die periode werkte Abouysse aan zijn documentaire van ruim een uur, Memphis gold in Frankrijk als een fenomeen. ,,En dat is hij natuurlijk nu nog steeds'', al dus Abouysse. ,,Mensen in Frank rijk vinden hem mysterieus, arro gant ook soms, maar ze kennen hem niet écht. Dat maakte hem ook donderdag 21 maart 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Henk de Jong is de komende drie jaar hoofdtrainer van SC Cambuur. De coach te kende gisteren zijn contract. Hij neemt assis tent Sandor van der Heide mee. De Italiaanse voetbalclub Udinese heeft trainer Davide Nicola al na vier maanden ont slagen. Nicola volgde in november de weg gestuurde Spaanse coach Julio Velazquez op. Bij Udinese spelen de Nederlanders Bram Nuytinck, Marvin Zegelaar en Hidde ter Avest. -Duitse teamchef Oliver Bierhoff 21 Ten minste 21 atleten uit acht landen en vijf sporten wor den verdacht van bloeddo- ping. Zij zou den klant zijn geweest van de Duitse sportarts Mark Schmidt, die de spil is in een Oostenrijks Duits doping- schandaal. Iker Casillas (foto) heeft zijn contract bij FC Porto verlengd. De 37-jarige Spaanse doel man kwam in 2015 over van Real Madrid. Casillas speelde voor zijn land 167 in terlands. Kunstrijdster Kyarha van Tiel eindigde als 40ste en laat ste op de korte kür bij het WK kunstrijden in het Japanse Saitama. De 18-jarige Van Tiel debuteert op een WK. O a 0) Breken met traditie van slechte start Maarten Wijffels Vandaag 20.45 uur NEDERLAND - Wit-Rusland 20.45 uur Noord-Ierland - Estland Zondag 20.45 uur NEDERLAND - Duitsland 20.45 uur Noord-Ierland - Wit-Rusland Vermoedelijke opstellingen Scheidsrechter Davide Massa (Italië) Vanavond Aftrap 20.45 uur NPO 3 Stadion: De Kuip, Rotterdam Zijn rol bij Olympique Lyon is de laatste tijd moeizamer, maar on verminderd rekent bondscoach Ronald Koeman op Memphis Depay (25) bij Oranje. Ongrijp baar op het veld én daarbuiten. Sjoerd Mossou Zeist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20