II II 3 dagen Veluwe EUWS 11 Man zet volle schoolbus in brand May krijgt uitstel, althans, dat is het plan... 79.- Een man heeft in een voorstad van Milaan een schoolbus met 51 kinderen gekaapt en het voertuig in brand gestoken. Hij had benzine in de bus gegooid en riep dat niemand het zou overleven. Justitie kijkt ook naar een terroristisch motief, want de dader riep dat hij het migratiebeleid van de regering verafschuwde. ,,Stop de doden op de Middellandse Zee'', riep hij, doelend op migranten die bij de illegale overtocht naar Piloten Lion Air zochten vlak voor crash nog wanhopig naar een oplossing Leger tegen Gele Hesjes Europa verdrinken. Er brak enorme paniek uit, maar de toegesnelde politie wist de scholieren snel te ontzetten. Slechts tien van hen zijn licht gewond geraakt of door rook onwel geworden. De bus brandde volledig uit. De dader is gearresteerd. Het gaat om een 47-jarige buschauffeur met een criminele geschiedenis die oor spronkelijk uit Senegal komt en sinds 2004 de Italiaanse natio naliteit heeft. EVP schorst partij van Viktor Orban De Europese Volkspartij (EVP) schorst met onmiddel lijke ingang Fidesz, de partij van de Hongaarse premier Viktor OrbSn, onder meer vanwege zijn campagne tegen Commissievoorzitter Juncker. Dat heeft partijvoorzitter Jo seph Daul bekendgemaakt na een stemming (190 tegen 3) in Brussel. Fidesz mag geen EVP- bijeenkomst meer bijwonen en heeft dus ook geen stem recht. Daarnaast mag de partij geen kandidaten voor functies meer voordragen. Meer Britse kindslaven wvrw.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 7ocpg Theresa May krijgt drie maanden uitstel voor de brexit, maar alléén als het Britse parlement komende week akkoord gaat met de deal die eerder is gesloten. Dat zegt Donald Tusk, de president van de Europese Raad. Maar ja, gaat dat lukken? En er zijn meer haken en ogen. De korte mededeling van Tusk ('Nee, geen vragen') kwam aan het einde van een nogal zenuwachtige dag. In de ochtend zat iedereen te wachten op De Brief van May, waarin ze een formeel verzoek zou doen tot uitstel van de brexit. Dat was haar vorige week opgedragen door het Britse Lagerhuis. Die brief zou maandagavond al binnen moeten zijn, maar helaas. ,,Mis- schien komt ze nog'', verzuchtte een hoge Brusselse diplomaat gis terochtend. ,,Misschien komt ze niet. Dus hebben we geen idee wat voor uitstel May wil. Kort, lang, su- perkort, superlang?'' In het Europees parlement is het geduld ook ver te zoeken. In een gesprek met deze krant kon Elmar Brok, prominent lid van Europese Volkspartij (waartoe ook het CDA behoort), zijn wanhoop nauwe lijks meer verbergen. ,,Dit spelletje moet nu echt afgelopen zijn. Ik ga ook niet meer raden naar wat May wil. Dit is een soapopera, en nog een hele slechte ook.'' Postbode Dan, begin van de middag, kwam de postbode toch nog langs. In een vriendelijke brief ('Beste Donald') vraagt May om de brexit niet op 29 maart te laten ingaan, maar uiter lijk drie maanden later, op 30 juni. Ze heeft dan nog de tijd om haar nieuwe plan voor te leggen aan het Britse parlement. Dat had ze deze week al willen doen, maar daar was een stokje voor gestoken door parlementsvoorzitter John Ber- cow. Volgens hem was er niks aan het plan gewijzigd, dus was het onzin om er nog een keer over te stemmen. In haar brief geeft May aan dat ze alsnog met wijzigingen gaat ko men, met name over de Britse in terne markt en de kwestie over wel of geen harde grens tussen Ierland en Noord-Ierland. Ze heeft er ver trouwen in dat het parlement nu wel groen licht zal geven, schrijft ze. De datum van 30 juni is belang rijk, omdat in mei de Europese ver kiezingen zijn. De premier vindt het in 'niemands belang' om ook in Groot-Brittannië de mensen naar de stembus te laten gaan. De brief van May is in Brussel met de nodige scepsis ontvangen, al zal niemand rond de onderhan delingsteams dat hardop zeggen. Dit spelletje moet echt afgelopen zijn. Dit is een soapopera, en nog 'n slechte ook ,,Wij willen namelijk tot het uiter ste gaan om een harde brexit te vermijden'', zegt een hoge diplo maat. Met andere woorden: laten we alsjeblieft niks doen om de ge sprekken te verstoren. Overtuigend De Europese leiders zijn vandaag bijeen op de tweede dag van een top in Brussel. Theresa May komt aan het begin van de middag langs om haar brief toe te lichten. Dat zal ze overtuigend moeten doen, want ondanks de woorden van Tusk is nog niet iedereen over de streep. Zo zal ze bijvoorbeeld de datum van 30 juni moeten toelichten. Die zou zomaar voor juridische verrassingen kunnen zorgen. Een dergelijk uitstel zou bijvoorbeeld gevolgen kunnen hebben voor de benoeming van de voorzitter van de Europese Commissie, de sa menstelling van de Commissie zelf en de benoeming van de voor zitter van de Europese Raad. De verkiezingen zijn op 23 mei, en als de Britten dan nog steeds in de EU zitten, hebben ze ook nog steeds een stem in benoemingsprocedu res. Maar als je er toch uitgaat, is dat niet de bedoeling. Dat moet goed geregeld worden. ,,We moeten niet hebben dat een rechter later zegt dat dit niet correct is verlopen'', al dus de diplomaat. ,,De bestuur baarheid van de Unie mag niet in het geding komen.'' 2 dagen Movie Park Germany incl. overnachting Incl. pannenkoek 3 dgn Belgische kust 3 dan Biesbosch diner igi donderdag 21 maart 2019 SAN DONATO Ingewijden vertellen dat de gezagvoerder nog de handleiding heeft geraadpleegd terwijl de copiloot vloog. PARIJS De Franse regering zet zater dag eenheden van het leger in Parijs in om te voorkomen dat nieuwe protesten van de Gele Hesjes uit de hand lopen door relschoppers en plunderaars. Daarvoor worden de eenheden ingeschakeld die al aanwezig zijn om terreur te voorkomen. BRUSSEL LONDEN Steeds meer kinderen worden als moderne slaaf gebruikt in Groot- Brittannië. Volgens het nationale criminaliteitsbureau groeide het aantal kinderen dat gedwongen werk doet van 676 in 2017 naar 1421 in 2018. De groei is vooral te wijten aan drugsbendes die jeug digen aan het werk zetten. Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserve rings kosten en toeristenbelasting EU-leiders Jean-Claude Juncker (l) en Donald Tusk gisteren op de tweedaagse top. foto reuters Brussel legt bal weer bij Britten Mark van Assen Brussel —Elmar Brok, EVP Art Inn Hotel Dinslaken V 1 overnachting incl. ontbijtbuffet V 2 dagen entree Movie Parktw.v. 6 78,00 p.p. Bezoek het Hollywood van Duitsland^ V Gratis parkeren bij het hotel V Hotel gelegen op ca. 30 min. rijden hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Voor maar: Sfeervol holel tussen de heidevelden, het Veluwemeer en de bossen gelegen. 2 nachten in 3* De Hoeve van Nunspeet (7,8) --> O 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet, gratis wifi parkeren 1 keer pannenkoek naar keuze bij 'De Boskabouter' Incl. binnenzwembad. Aankomsten t/m augustus Fletcher Hotel Waalwijk (7,8) 3* Hotel ibis De Haan (8,0) 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi Incl. toeristenbelasting Loopafstand v/h strand 4* Flet 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi lx diner (hoofdgerecht) lx rondvaart Biesbosch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11