Hoe gaat het 'nieuwe' Oosterland eruitzien? Party Animals, Maan en Funkerman op dancefestival 7 JOS BRAND ZINGENDE GROENTEMAN Hij is marktkoop man en zanger. Volgende maand verlaat Jos Brand (57) zijn kraam voor een groentezaak in Zierikzee. Mondragon in Zierikzee viert feest Voor Pasen wil Jos Brand (57) zijn waren netjes hebben uitge stald in het voormalige Marskramerpand in Zierikzee. De zingende markt koopman opent half april de deu ren. De ondernemer uit Dordrecht betrekt vaker lang leegstaande winkelpanden voor een gunstig huurtarief. Tot eind september verkoopt hij in Zierikzee groente en fruit en woondecoraties. Van oktober tot en met 15 januari wordt de plek een echte kerstwin kel, zoals hij die ook in Dordrecht had. ,,Daarna kijken we verder of ik hier langer wil en kan blijven zitten." Jos Brand is een goedlachse marktkoopman die op zo'n veertig weekmarkten staat. Zijn mede werkers zullen de kramen blijven draaien, maar Brand zelf richt zich nu op de nieuwe zaak in Zierikzee. Carnaval In de avonden en weekenden treedt de ondernemer op als zan ger. Zo'n vijftig a zestig optredens per jaar heeft hij. Op de campings Julianahoeve en Brem in Renesse is hij een graag geziene en ge hoorde gast. ,,Dat zingen is geko men door carnaval, in Breda. In Dordrecht trok ik met vrienden langs verzorgingstehuizen om mensen daar leuke momenten te bezorgen. Een heel sociaal gebeu ren. Ik bleek aardig te kunnen zin- gen en ben meer optredens gaan doen." Brand houdt van jazz en Engelstalige muziek als Michael Bublé of Tom Jones. Zijn publiek wenst vaak Nederlandstalige mu ziek. ,,André Hazes. Lekker met een potje bier meezingen. Dat doe ik ook. Het is een combinatie." De zingende marktkoopman weet dat Zierikzee geen echte groentezaak meer heeft. ,,Die rol hebben de supermarkten overge nomen. Het eetpatroon van men sen is veranderd. Ze willen om half Ik sta open voor mensen. Maak een praatje. Leer ze kennen. En zij mij - Jos Brand zes alle boodschappen binnen heb ben. Er is geen tijd om uitgebreid boodschappen bij specialisten te halen. Daarmee verdwijnt ook de gezelligheid en speciale band tus sen verkopers en klanten." Toneelstukje Een band die Jos Brand wel heeft op de weekmarkten en hopelijk straks ook in zijn nieuwe zaak. ,,Ik sta open voor mensen. Maak een praatje. Leer ze kennen. En zij mij. 'Goh, wat ben je afgevallen', com plimenteren ze mij dan. Mensen kunnen overal iets kopen, maar ik wil dat ze bij mij terugkomen. Ik wil ze vermaken. Dat ze het bij mij leuk vinden. Aardbeien verkopen is eigenlijk ook een toneelstukje. Het doek gaat open en ik doe met een praatje en gebaar mijn kunstje." ,,De akoestiek hier is niet best", zegt Brand, met een schuin oog omhoog kijkend naar het systeem plafond in het Marskramerpand. ,,Maar met goede geluidsappara tuur kom je een heel eind. Als ie mand echt een optreden wil, dan doen we dat." ZIERIKZEE Hotel Mondragon in Zierikzee heeft haar hoogste punt bereikt. Bouwbedrijf Boo- gert hijst zaterdag 23 maart de vlag. Met genodigden wordt in de ochtenduren getoost. 's Middags tussen 13.00 en 16.00 uur is ie dereen die belangstelling heeft welkom. Team Leisure geeft in het naastgelegen pand (Oude Haven 15) informatie over de mogelijkheden een suite aan te kopen. Daarnaast kunnen men sen gratis deelnemen aan een stadsexcursie, ter ere van het 80- jarig bestaan van de Vereniging Stad Lande. Opgeven via: stad- en-lande.nl. SCHARENDIJKE De organi satie van Beachboom beloofde een interessante line-up met de aankondiging dat het dancefeest aan de Brouwers- dam zich dit jaar op drie podia afspeelt. Een paar échte klap pers worden nog even achter gehouden. Maar de voorlopige lijst die nu al bekend is ge maakt, zegt genoeg over de aard van het strandfeest op 3 augustus. Met de Partysquad, Maan, de Party Animals, Dune, Funker- man en Deepend kan het bij voorbaat niet meer stuk. Op het House-podium met beide laatstgenoemde artiesten staan onder meer ook Kim Kaey, Santos Suarez en (van Schouwse bodem) Benjamin Scott. De greep terug naar 'hoe het begon' op de 90's stage is verder niet compleet zonder T Spoon en 2 brothers on the 4th floor. Op de Party Stage gaat het verder ook los met Lindo Duvall en Def Rhymz. Het festival is bij danceliefheb- bers populair om zijn combi natie van vette beats, zon, zee en strand en een unieke sfeer rond een jaarlijks wisselend thema. De line-up staat op beachboom.com. Woningcorporatie Zeeuwland gaat nieuwe woningen bouwen aan de Burgemeester van der Havestraat en Koninginneplein in Oosterland. Ook de algemene ruimtes in appar tementengebouw De Saele worden vernieuwd. Donderdagavond worden in dorpshuis Oosterhof de plannen met tekeningen toegelicht. Er komen 30 nieuwe levensloop- geschikte woningen. De eerste plat tegronden en impressies worden in Oosterhof getoond. Met een klank bordgroep, bestaande uit huurders van desbetreffende woningen die vernieuwd worden en een lid van de dorpsraad, heeft Zeeuwland die ontwerpen uitgewerkt. De algemene ruimtes in apparte mentsgebouw De Saele heeft Zeeuwland ook in samenspraak met bewoners ontworpen. In De Saele pakt de corporatie de alge mene ruimtes aan, zoals de zaal, en tree en gangen. ,,Door deze ver nieuwing zorgen we dat het ge bouw aantrekkelijker wordt en men plezierig kan blijven wonen", aldus Zeeuwland in een persbe richt. De inloopavond begint om 19.00 en duurt tot 20.30 uur. Locatie is: dorpshuis Oosterhof, Sint Joostdijk 27 in Oosterland. woensdag 20 maart 2019 SD 'Ik wil de mensen vermaken' Gerrit van Loon Zierikzee Gerrit van Loon Oosterland Jos Brand: „Aardbeien verkopen is eigenlijk een toneelstukje. Het doek gaat open en ik doe een praatje. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50