%kpn VIND HET ABONNEMENT DAT ECHT Travelmap p.p. en 9 C korting Sony Xperia 10 5 GB 150 min/sms Let op! Geld lenen kost geld 8 BREXIT DE TUSSENSTAND Moet een simpele jongen uit Roermond de Britten nou gaan uitleggen hoe de kwestie rond de Noord-Ierse grens op te lossen is? Blijkbaar wel. Douane-expert Hans Maessen zat al met premier May om tafel. ,,May heeft geen kennis, haar ministers niet, haar adviseurs niet. Heel ernstig.'' Boek nu en ontvang een gratis 9 per boeking excursiereizen rondreizen muziekreizen tuinen reizen wandelvakanties fietsvakanties riviercruises <9 NU MET GRATIS 64 GB Micro SD kaart t.w.v. 50,-* mnd KPN winkel I kpn.com I 0800-0115 3 dagen 4*-Van der Valk hotel bij Den Bosch incl. diner maandag 18 maart 2019 In Nederland kennen we Hans Maessen vooral als de voorzitter van het Republi keins Genootschap. ,,Maar dat heeft niets met de brexit te maken'', zegt Maessen met een afwerend gebaar, terwijl hij in het grand café van theaterhotel de Oranjerie in zijn woonplaats Roermond de laatste hap pen van een stuk Wener kersenvlaai naar binnen werkt. Zo is het maar net. De discussie over de schaduwkanten van onze monarchie wil de 61-jarige Maessen heus elke dag gepassio neerd aanzwengelen, maar de laatste tijd voert voor hem een ander hoofdpijndossier de boventoon. Die bloody brexit. Naast over tuigd republikein is Maessen namelijk ook al vier decennia actief in de 'douanerie', zo als hij dat zelf noemt. De Limburger, die met zijn bedrijf Maco Customs Service ad viezen geeft over douanekwesties met lan den buiten de Europese Unie (EU), werd opgemerkt toen hij voor Britse vakgenoten een presentatie hield over de brexit. Zijn boodschap daar: ,,Er zijn douanetechnieken waarmee je zonder infrastructuur toch een buitengrens kunt organiseren, en dat mag allemaal volgens de huidige wet.'' Dat was natuurlijk spek naar de bek van heren als Jacob Rees-Mogg, David Davis en Owen Paterson, hardline brexiteers in het Britse Lagerhuis. Hun European Research Group (ERG), de groep conservatieve Lager huisleden die rebelleren tegen hun eigen premier Theresa May, wil een échte brexit, met een échte - maar dan weer geen fysieke - grens tussen Noord-Ierland en Ierland. En dus niet de gehate backstop: een noodoplos sing bij die grens, waardoor het Verenigd Koninkrijk misschien wel tot sint-juttemis deel blijft uitmaken van de douane-unie van de Europese Unie. Kort en goed: Maessen werd door Rees- Mogg en consorten gevraagd om hen bij te staan als douane-expert en probeert het evangelie van de harde grens zonder fysieke grensmaatregelen waar hij maar even kan te verkondigen, tot Downing Street 10 aan toe. ,,Klopt. Die mannen zeiden: gaat u eens mee naar mevrouw May om het uit te leggen. We zijn er een klein uurtje geweest, in de bibliotheek van Downing Street 10, aan een ronde tafel. Wij waren met zijn vijven, May had tien mensen bij zich. Minister Liam Fox van Buitenlandse Handel, haar douane-ex pert, en nog wat stagiairs en voorlichters, die zitten dan in de vensterbank. Ik legde uit hoe het mogelijk was, een harde grens zon der fysieke maatregelen op de grens. Op het eind zei May: 'Maar we willen helemaal geen douaneformaliteiten.' Waarop ik haar vertelde dat die er nu eenmaal zouden zijn Boek nu op oad.nl, bel 0547 20 17 53 of ga naar uw reisbureau *kijk op oadn I/Voorwaarden O.v.v. typefouten i 64 GB Micro SD kaart t.w.v. 50,- cadeau bij de Sony Xperia 10 of Xperia 10 Plus Actiegeldigvan25februarien24maart2019. Totale toestel kosten Eenmalige betaling Totaal kredietbed rag Termijnbedrag Duurovereenkomst Vaste debetrentevoet/JKP Van der Valk Hotel Nuland - 's-Hertogenbosch lw V 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V 1 x 2-gangendiner t.w.v. 29,50 p.p. V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Op Zoover beoordeeld met een 8,1! V Tip: een dagje winkelen of fietsen CTaTrT hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 GO De man die de Britten douaneles Chris van Mersbergen Roermond Want u bent bij May op de thee geweest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8