NYNKEDEJONG Staking voor eerder pensioen betekent zware ochtendspits Friesland IJsselmeer Bloemencorso Cruise 088 - 70 70 600 mm 6 NU MET PRIJSGARANTIE! BOEK VOOR 1 APRIL 2019 maandag 18 maart 2019 Column ^0 @Nynke Forenzen kunnen vanochtend hun borst natmaken. Er rijden fors minder bussen en treinen, en ook op de A1 en A28 wordt een horrorspits verwacht. Reden voor de vertraging zijn de landelijke stakingen voor een beter pensioen. Hanneke van Houwelingen Rotterdam Politie, brandweer, ambulance diensten, NS-personeel, bus chauffeurs, schoonmakers, ha venpersoneel en beveiligers op Schiphol; allemaal voeren ze van daag actie om de pensioenleeftijd niet verder te laten stijgen dan 66 jaar Hun acties zullen in heel het land merkbaar zijn. De bonden hebben NS-personeel opgeroe pen om het werk vanaf 06.00 in de ochtend stil te leggen. Hoewel de staking na 66 minuten - gelijk aan de pensioenleeftijd - 'alweer' voorbij is, verwacht de vervoerder dat passagiers daar de rest van de dag last van zullen hebben. Ook hulpverleners doen mor gen een duit in het zakje. Politie, brandweer, ambulance en dou ane rijden 's ochtends in een slak- kengangetje van - jawel - 66 kilo meter per uur over de A28 en Ai. De actiecolonne van twintig voertuigen rijdt zo breed moge lijk op de weg. Wie er achteraan rijdt, zal moeten aansluiten. De stoet vertrekt om 7.00 uur 's och tends vanuit Groningen en ein digt 's middags in Den Haag. Daar worden tienduizend demon stranten op het Malieveld ver wacht. De ANWB voorspelt voor het hele land een 'zware ochtend spits'. De stoet zal minstens een half uur vertraging opleveren. Er rijden ook actiecolonnes vanuit i Vertragingen in openbaar vervoer en op snelwegen Enschede, Maastricht en Breda naar het Malieveld. Rijkswaterstaat noemt de acties 'onwenselijk'. ,,Weggebruikers krijgen het dringende advies de verkeersinformatie goed in de ga ten te houden, zowel vooraf gaande aan als tijdens de reis", al dus Rijkswaterstaat. Ook reizigers op Schiphol moe ten rekening houden met langere wachtrijen en vertraagde vluch ten. Vrijdag opende rechts-extre- mist Brenton Tarrant het vuur in en rond een moskee in Christchurch, Nieuw-Zeeland. Inmiddels zijn er zeker vijftig do den, met nog vele gewonden die in het ziekenhuis behandeld wor den. Jacinda Ardern, de premier van Nieuw-Zeeland, heeft meteen aangekondigd dat ze strengere wa penwetten gaat invoeren. In de kranten kunnen we vandaag al veel le zen over de motieven van de man, die heeft hij immers in een ze ventig pagina's dik ma nifest zelf opgeschre ven. Er verschijnen ana lyses over zijn denk beelden, waar hij die heeft opge daan, de web sites waarop hij in met gelijkge stemden in contact kwam, hoe hij aan zo veel geweren kon komen. En meteen hoorden we ook over de slachtoffers die Tar- rant had gemaakt. De onschuldige mannen en vrouwen die zich vei lig waanden in de moskee. Naeem Rachid, die de schutter nog pro beerde tegen te houden. Sayyad Milne, een jongen van 14 die later voetballer wilde worden. En Syed Areeb Ahmed van 27, die net vanuit Pakistan naar Nieuw-Zeeland was verhuisd voor een baan als accountant. Die lange lijsten met namen van mensen wier levens zijn afge pakt door een racis tische gek. Ze maken me zo verdrietig, maar tege lijkertijd vind ik het troostrijk om over hen te lezen. We moeten hun ver halen vertellen, zodat ze men- sen blijven, en niet alleen slacht offers van deze gruwelijke aanslag. Ze zijn geen nummer, ze zijn per sonen met een verleden, die nog een hele toekomst voor zich zagen. Break Free, de hartverscheurend mooie documentaireserie van BNNVara, draait dit seizoen om een aantal slachtoffers van de ramp met de MH17. Fieke, de zus van slachtoffer Sascha Meijer, zei dat ze aan de documentaire wilde mee doen, omdat haar zus zo veel méér was dan MH17. In de documen taire lieten ze dat prachtig zien. Daarin was ze weer de studente journalistiek die zo graag acteerde en de wereld wilde ontdekken. Daarom moet je de namen van de slachtoffers van Christchurch blijven noemen. Geef ze een ge zicht. Laat zien wie ze waren, wat ze droomden. Voor de schutter betekenden zij niks. Maar voor zo veel mensen betekenden zij alles. We moeten hun verhalen vertellen, zodat ze mensen blijven 7- of 8-daagse riviercruise per 3*+ MS Allegro 7-daagse riviercruise per 3*+ MS Allegro Geen res. kosten 2 bijzondere vaarroutes! O.a. Lemmer, Sneek Leeuwarden Verzorging o.b.v. Volpension Stip-begeleiding aan boord Vertrek 28 april of 27 juli Pracht praal tijdens de Bloemencorso! Unieke cruise o.b.v. volpension O.a. Haarlem, Zaandam Hoorn Stip-begeleiding aan boord Alléén vertrek 11 april! reizen nl Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! zie stipreizen.nl/crrbcb GO Slachtoffers Nederland Crurêe sTioreizen.n deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6