'Afgelasting moeilijkste beslissingen ooit' D'Hont ver voor de rest 17 il ■J—m °ud vossfmeer IHIf De wielrenner uit Colijnsplaat wint de Ronde van Oud-Vossemeer. En dat terwijl zijn voorbereiding niet ideaal is. Het is weinigen gegeven: in je eer ste wegkoers bij de elite als win naar over de streep komen. Tim van Dijke deed het zaterdag in Oud-Vossemeer, een dag na zijn negentiende verjaardag. De cou reur uit Colijnsplaat rekende op de streep af met Arno Kleinjan, de man naar wie hij in de volle finale in z'n eentje toe gereden was. Van een ideale voorbereiding op de opening van het Zeeuwse wie- lerseizoen was geen sprake ge weest. De verjaardag van de twee lingbroers Tim en Mick van Dijke was uitbundig gevierd. ,,Om een uur of één naar bed. Van alles ge geten wat je als coureur eigenlijk moet laten staan." De koers in Oud-Vossemeer kwam moeizaam op gang. De West-Brabantse kanshebbers Koen van de Klundert en Rob van Broekoven schakelden zichzelf al bij het vertrek uit, na een domme val. Enkele ronden later kwam Mike Raven hard met de steentjes in de Dorpsweg in aanraking, na dat hij zijn ketting doormidden had getrapt. De coureur uit Loos- drecht bleef lang op het plaveisel liggen. Zijn helm was kapot en hij had waarschijnlijk een flinke her senschudding. Theo Middelkamp Na een noodzakelijke neutralisatie ontstond al snel een kopgroep van vijftien man, met daarin ook de la tere winnaar. Mountainbiker en veldrijder Van Dijke bevond zich in goed gezelschap, met ploeg- makkers van wielervereniging Theo Middelkamp als Eloy Raas en Rico van Damme aan zijn zijde. Raas schudde als eerste man aan de boom, met sterke coureurs als Jos Koop en Jordi Talen in de buurt. De eerste vlucht kwam op naam van Rico van Damme, met Lie ven An- tho- hergroepering en koos Kleinjan vrijwel meteen het hazenpad, met Eloy Raas die stug verzet bood. In de groep rook Van Dijke zijn kans. „Al had ik in de wedstrijd al wel de nodige energie verspeeld." Nadat de poging van Raas 'iS strandde, reed de alleskun- ner uit Colijnsplaat solo naar de spits in de koers. „Ik had alles al gege- nisse als een metgezel waar je gerust mee op pad kunt. Anthonisse was drie jaar gele den al de sterkste in Oud-Vossemeer en wilde die prestatie graag herhalen. Ook de renner uit Yerseke droeg zijn steentje bij in de ontsnapping. Bart Lemmen uit Utrecht maakte als eerste de oversteek naar het leidende duo. De voor sprong bleek bij het in gaan van de fi nale niet groot genoeg meer, waarbij vooral Arno Klein jan in de ach tervolgende groep flinke beurten voor zijn rekening nam. Vijf ronden voor het einde volgde de Het laatste woord.. f ven om Eloy en Rico naar voren te brengen. Nu was het mijn beurt, dacht ik." Van Dijke toonde ge duld, koos het goede moment en won de sprint van Kleinjan met overmacht. Ste fan Laurijssen (Oud Gastel) was de snel ste in de achtervol gende groep en legde beslag op de derde plaats. Wijnstra Ook de koers bij de amateurs kende een Zeeuwse win naar. Jacob Wijn stra uit Kapelle won in de sprint van zijn mede vluchter Koen Wulter- kens. Bij de junioren reed Hidde van Veenen- daal met een impone rende solo naar de bloe men. Minke Slingerland uit Oosterhout won met overmacht bij de vrouwen. ,,In de tien jaar dat we nu bezig zijn met RES Axel was dit de moeilijkste beslissing die we als bestuur ooit hebben moeten ne men. We keken er met z'n allen zo ontzettend naar uit. Er stond een prachtig deelnemersveld met toppers vanuit de hele we reld klaar. Maar helaas, het mocht niet zo zijn. De weers vooruitzichten waren niet best en die zijn ook uitgekomen. We staan volledig achter de beslis sing, want de veiligheid zou in het gedrang komen als de wed strijd door was gegaan. Niet al leen voor de rijders, maar zeker ook voor het publiek. Denk aan mogelijke verkeersopstoppingen en slik op de weg. Ook de wind was een behoorlijke factor dit weekend. Het was dus alles bij elkaar een logische, maar ont zettend moeilijke beslissing." „Ja, dat kun je wel zeggen. We hebben natuurlijk al heel veel kosten moeten maken. Denk bijvoorbeeld aan kosten voor s het maken van spandoeken, flyers en ander promotiema teriaal. We hadden al voor 200 man catering besteld, dat niet meer afbesteld kon worden. En Er zijn mensen die anderhalve week vakantie hebben genomen om mee te helpen zo is er nog veel meer te noe men. Alles bij elkaar hakt dat er natuurlijk in, maar gelukkig zijn we een gezonde club." ,,Dat is nog even afwachten. We krijgen sowieso een nieuwe da tum voor dit jaar aangeboden vanuit de bond. Vervolgens moeten we even goed gaan kij ken of we hiervan gebruik kun nen maken. We beginnen na tuurlijk al met een flinke finan ciële min, dus het is echt zaak om goed naar de plussen en minnen te kijken. Met de bond hebben we gelukkig een heel goede band. Ze hebben ons ook goed ondersteund de afgelopen tijd en stonden volledig achter onze beslissing. Normaal ge sproken organiseren we de wedstrijd om toerbeurt iedere jaar. Ik durf eigenlijk niet te zeg gen of we de wedstrijd volgend jaar mogen organiseren als het dit jaar niet lukt. Het is allemaal nog even afwachten." ,,Het is absoluut een flinke klap voor veel mensen. Ik vind het vooral ook erg voor onze vele vrijwilligers. Er zijn mensen die anderhalve week vakantie heb ben opgenomen om mee te hel pen met de voorbereidingen. Als de wedstrijd dan vervolgens niet door kan gaan, is dat ontzettend sneu. Los van het financiële plaatje moeten we dan ook met alle bestuursleden en vrijwilli gers bekijken of we op korte ter mijn weer zo veel werk op ons willen en kunnen nemen." SAS VAN GENT Sander d'Hont uit Kuitaart heeft zaterdag de Corn Boys Trimloop op zijn naam ge schreven. Veel concurrentie had hij overigens niet. De animo voor de trimloop in Sas van Gent viel tegen. Het aantal deelnemers bleef met 85 atleten be neden alle peil en dat terwijl er vo rig jaar nog 127 mensen op het eve nement afkwamen. Vermoed werd dat het iets te maken had met con- currentie van de Zwinstedenloop van een dag later. Vooral de lange afstand had er be hoorlijk onder te lijden. Slechts achttien atleten hadden zich daar voor aangemeld. Sander d'Hont uit Kuitaart liep voor de rest uit en rea liseerde op de 15.600 meter een tijd van 57.12 minuten. Dat was twee minuten sneller dan de nummer twee, Chris de Smit uit Hulst. Hij klokte 59.10. maandag 18 maart 2019 VL wielerronde van V.".' Bij de start van de 71ste Ronde van Oud-Vossemeer maken er gelijk al een paar renners een smak. FOTO MARCELLE DAVIDSE Van Dijke loopt bij elites één op één Ben van den Aarssen Oud-Vossemeer A Tim van Dijke sprint naar de winst. FOTO PIX4PR0FS/PETER VAN TRIJEN Al maandenlang stond het weekend van 16 en 17 maart knalrood omcirkeld bij Ad Co- lijn, bestuurslid van RES Axel. Afgelopen weekend zou na melijk de openingswedstrijd van de Dutch Masters of Mo tocross plaatsvinden in Axel. De weergoden beslisten he laas anders, de wedstrijd werd in zijn geheel afgelast. Bas Dingenouts Axel Hoe moeilijk voor jullie was het om deze beslissing te nemen? Dat heeft financieel ook vast gevolgen voor jullie? -Ad Colijn Ad Colijn (midden). foto peter NICOLAI En nu? Komt er nog een nieuwe datum? Zie je het nog wel zitten om de wedstrijd te organiseren na deze teleurstelling?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62