John Karelse wint bij debuut met opstelling van zijn assistent ^jfjj TO II 13 Terneuzense Boys zegeviert in derby die geen winnaar verdiende I - John Karelse John Karelse. foto lex de meester maandag 18 maart 2019 Tweede klasse E De vrije trap voorafgaand aan het doelpunt leidde tot enige discussie. Er leek niets mis met de tackle van Axel-verdediger Angelo Plasschaert op Wouter Duvekot. Daar dacht de Vlissingse scheidsrechter Niels Boel, die overigens goed floot, an ders over ,,Die speler van Axel pakte de speler van Terneuzense Boys bij zijn enkel'', zei hij na afloop over de overtreding. Het bleek achteraf een dure te gentreffer voor de Axelaars, die de situatie niet meer recht konden zetten. In de beginfase had Joris Co- rijn de wedstrijd een andere wen ding kunnen geven. De spits van Axel kreeg de bal op een presen teerblaadje van Urmelon Martis, die Boys-verdediger Sander Over- beeke aftroefde. Maar Corijn schoot de bal voor open doel naast. Die misser paste bij de wedstrijd van Axel, dat voor rust de betere ploeg was, maar niet effectief ge noeg was. ,,We misten de overtui ging en moeten het onszelf verwij ten. We hadden minimaal recht op een punt'', vond trainer Cees Hout epen. Bij de thuisclub heerste de euforie van de zege. Al had Boys trainer Hubert van den Hemel ook kunnen leven met een punt. ,,We speelden voor rust niet goed, Axel was beter'', vond hij. ,,Ze hadden geen uitgespeelde kansen, maar werden geholpen door persoonlijke Philippine kwam na ruim twintig minuten op voorsprong dankzij Roland van de Wege. De aalvlugge buitenspeler verdubbelde na de rust de score, waarna ook Sebas tian de Meijer en Yannick Van- Derde klasse A hijfte de trekker overhaalden. Karelse wilde zijn invloed direct wat nuanceren. ,,Mijn assistent Rob van den Hemel had vorige week al een opstelling gemaakt, maar toen werd het afgelast. Voor deze wedstrijd hebben we gewoon dezelfde elf namen aangehouden.'' Karelse is positief gestemd over het restant van het seizoen. ,,Deze jongens zijn beter dan ze denken. Er zit echt wel beleving in de groep, alleen is het in de tweede periode wat uit elkaar gevallen. We moeten het dus positief aan pakken en dan kan het seizoen nog mooi eindigen.'' Er zit echt beleving in deze groep, alleen is het wat uit elkaar gevallen w Karelse doelt op de hoge klasse ring van Philippine, dat nu slechts op drie punten achterstand staat van de nummers twee Roosendaal en Steenbergen. ,,Tweede worden betekent sowieso een periodetitel en daar gaan we gewoon voor.'' De geboren Wemeldingenaar staat er eventueel voor open om ook volgend seizoen zondagclub te dienen. ,,Het is zeker een optie, maar dat gaan we in de komende maanden bekijken. Ik ga natuur lijk al aan de slag bij een zaterdag hoofdklasser (Achilles Veen) en dat zal de nodige tijd en energie gaan vergen. Daarom blijf ik vol gend seizoen ook niet in dienst bij JVOZ'', aldus Karelse. fouten aan onze kant. Na rust start ten we goed, we kregen meer grip op de wedstrijd. Ik zat eigenlijk op de 2-0 te wachten.'' Niet ideaal De Zeeuws-Vlaamse derby in de tweede klasse E was zeker niet spectaculair. De omstandighen wa ren ook niet ideaal, door de strakke wind die over het veld blies. De kansen waren bovendien schaars. Terneuzense Boys was het gevaar lijkst bij uitvallen en door vrije trappen en hoekschoppen van Van Fraeijenhove. Zo was de sterk spe- lende Overbeeke met een kopbal dichtbij de 2-0. Aan de andere kant werd een in zet van Martis van de doellijn ge haald. De aanvaller, die tegen zijn oude club speelde, zag ook een lob naast gaan. Boys-doelman Sander Pijpelink had nog een prima reflex op een kopbal van Axel-verdediger Serge Rijssegem. In de slotfase plooide Terneuzense Boys terug. ,,Dat was zeker niet de bedoeling'', verzekerde Van den Hemel. Opmerkelijk was de bij de Axel- aanhang niet begrepen wissel van Ivo Verstraeten, die halverwege de tweede helft door trainer Houtepen naar de kant werd gehaald. Ver- straeten, die zich begin dit jaar weer beschikbaar stelde voor het eerste elftal, uitte zijn frustraties bij de re servebank. Niet veel later spoelde hij zijn te leurstelling weg met een biertje. ,,Ik ben tachtig procent betrokken ge- Je verwacht dat er een verdediger uit wordt gehaald, of stonden we 3-0 voor? weest bij de doelpunten. Dat Marco (Plasschaert) invalt, begrijp ik. Maar je verwacht dan dat er een verdedi ger uit wordt gehaald, of stonden we met 3-0 voor?'', klonk het cy nisch. Na Verstraeten verliet met Corijn (spierblessure) nog een aan valler het veld. Houtepen erkende achteraf wat spijt te hebben van de wissel van Verstraeten. ,,Ik snap zijn emotie. Dan moet je ook te leurgesteld zijn.'' Axel moet naar onderen blijven kijken in de tweede klasse E en krijgt zaterdag thuis met hekken sluiter Nieuwdorp een belangrijke wedstrijd. Terneuzense Boys is, mede door het 2-2-gelijkspel van Oostkapelle bij MZC'11, weer een stap dichter bij de titel. ,,Wat vorig jaar tegenzat, zit nu mee. We moe ten absoluut voor het kampioen schap gaan'', stelde Boys-verdedi ger Wouter Faasse nadrukkelijk. Hamelink steelt de punten 1 Terneuzense Boys 0 FC Axel 41. Hamelink 1-0 De derby tussen Terneuzense Boys en FC Axel verdiende za terdag geen winnaar, maar daar had Bart Hamelink maling aan. De middenvelder van Terneu- zense Boys werd matchwinnaar. Hamelink schoot vlak voor rust op fraaie wijze zijn ploeg naar de 1-0-zege, nadat FC Axel-doel man Stijn van Drongelen de bal na een vrije trap van Bart van Fraeijenhove voor zijn rechter voet stompte. Aector Dooms Terneuzen Philippine boekte gisteren bij het debuut van trainer John Ka- relse een belangrijke zege. Tegen Gastel won het met afge tekende cijfers: 4-0. ,,De eerste helft was fifty-fity, al hadden wij ietwat het betere van het spel. Maar na rust waren we echt heer en meester.'' Juriën Dam Oudenbosch J Victoria'03 1 Philippine 23. Van de Wege 0-1 46. Van de Wege 0-2 69. De Meijer 0-3 73. Vanhijfte 0-4 p* W ril** Bart Hamelink schiet de veel besproken 1-0 tegen de touwen. FOTO PETER NICOLAI - Ivo Verstraeten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60