Vlissingen brengt te weinig in kraker Alleen bekerfinale telt nog voor Groene Ster Kloetinge pakt de punten zonder goed te spelen 11 maandag 18 maart 2019 Steve Schalkwijk raakte op aange ven van Tim de Winter de lat. On danks de mogelijkheden had het elftal de hulp van de Brabanders nodig om opnieuw te scoren. Vlak voor rust werkte Kevin van Kem pen een hoekschop van Hiep Nguyen achter zijn eigen doelman. ,,Een gelukkige goal'', bekende De Kroo. ,,Zij hadden op dat moment het betere van het spel.'' Doorgebroken speler Na de pauze breidde Goes de score uit. Nadat Franse in de 65ste mi nuut de paal raakte, verzilverde Mensen zien Mart als een lanterfanter. Dat is niet terecht Schalkwijk de rebound: 3-1. De Kroo maakte tien minuten voor tijd - nadat OJC Rosmalen-speler Sam van Doremalen rood had gekregen vanwege het neerhalen van een doorgebroken speler - de 4-1. Veenstra was blij met het optre den van zijn pupil. „Mensen zien Mart als een lanterfanter. Dat is niet terecht. Ook hij heeft z'n onzeker heden. Hij wordt steeds fitter. Ik hoop dat hij nu doorpakt.'' De Kroo zit op dezelfde lijn als zijn trainer. ,,Ik wil structureel basisspeler wor den en laten zien wat ik in mijn mars heb.'' Hoofdklasser Vlissingen is er zondag niet in geslaagd een andere degradatiekandidaat - RKAVV uit Leidschendam - pijn te doen. Beide ploegen lieten weinig zien en de eindstand was veelzeggend: 0-0. Stefan Maas Vlissingen Na negen minuten kreeg de uit ploeg de eerste kans van de wed strijd. Ex-prof Hamza Boukhari had een puntgave voorzet in huis, maar spits Remco Overdevest ver prutste de mogelijkheid. In de veertiende minuut werd Vlissin- gen voor het eerst gevaarlijk. Josi- mar Pattinama bediende Abdoe Abdenbi, maar hij schoot uit een lastige hoek in het zijnet. In de 20ste minuut kreeg de thuisploeg een domper te verwer ken. Miquel Crucq, die enkele mi nuten daarvoor hard in botsing was gekomen met een speler van RKAVV, moest het veld ruimen. Quincy Gooding nam zijn plek op het middenveld in. Vlissingen begon ongewijzigd en fel aan het tweede bedrijf. De eerste kans kwam echter op naam van RKAVV-speler Hayden Ber gen. Hij schoot via een Zeeuws been voorlangs. In de 52ste mi nuut was Renzo Roemeratoe, die sterk speelde, aan de andere kant dicht bij de openingstreffer, maar i De uitslag van het duel met RKAVV was veelzeggend: het bleef bij 0-0 hij gleed de bal net naast het vij andelijke doel. Het bleef bij 0-0 in Vlissingen. Degradatiekandidaat IFC pakte drie punten, waar Vlissingen en RKAVV dus niet verder kwamen dan een gelijkspel. Vlissingen wacht nog negen finales in de strijd tegen degradatie uit de hoofdklasse. VLISSINGEN Kloetinge schreef zaterdag weer drie punten bij in de strijd om het kampioenschap in de eerste klasse B. Die Haghe werd met 1-0 verslagen. De Meeuwen verloor juist wéér, nu met 2-3 van Honselersdijk, en zakte daardoor naar de laatste plaats. Kloetinge-Die Haghe 1-0: Een strafschop van Remco van Tiggele was genoeg voor de zege voor Kloetinge. Trainer Marcel Lourens (foto) was echter niet helemaal tevreden. ,,Ik ben blij met de punten, maar ik hou ook van mooi voetbal. Er wa ren weinig momenten dat ik echt heb genoten'', zei hij na afloop van het duel. Kloetinge kreeg wel kansen om ook uit open spel te scoren, maar onder anderen Ramon Janson, Guus de Leeuw en Can Özgan hadden het vizier niet op scherp staan. Daardoor bleef het bij 1-0. De Meeuwen-Honselers- dijk 2-3: Op het mo ment dat concurrent RWH Westlandia vermorzelde, ging De Meeuwen onderuit. Daardoor zakte de Zeeuwse ploeg naar de laatste plaats. De bezoekers kwamen vroeg op 0-1, waarna Kevin Janse gelijk maakte. In de tweede helft maakte Robin Dek een nieuwe achterstand ongedaan, maar dat lukte na de 2-3 niet nog eens. Soms hebben ze van die avon den dat alles lukt, dat het balle tje bijna automatisch van voet naar voet gaat. Vrijdagavond, op het moment dat het écht moest, was het precies andersom voor de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen. Concurrent FC Marlène was met 7-2 te sterk en daardoor zijn de play-offs defini tief uit zicht. Barry van der Hooft Heerhugowaard Hoewel de deur van de kleedkamer dicht was, kon iedereen de stem verheffing van Samir Yaqoobi dui delijk horen. De coach was teleur gesteld in zijn spelers en niet eens vanwege het zwakke optreden. Nee, de reactie meteen na het laat- ste fluitsignaal, toen de emoties even hoog opliepen, dat zat hem het meeste dwars. ,,Mijn spelers gingen elkaar ook van alles verwij ten'', zei Yaaqobi. ,,Ik zeg het vaker: je wint samen en je verliest samen.'' Verliezen, dat was lang geleden voor Groene Ster. In 2019 was alleen FC Eindhoven - op 20 april de te genstander in de bekerfinale - te sterk geweest voor de Vlissingers. FC Marlène zat juist in een mindere fase, met vier puntjes uit de laatste zes duels. Er lagen dus kansen voor Groene Ster om het gat naar de vierde plaats te dichten. De ploeg gaf in Heerhugowaard echter niet thuis, opende zwak en slordig en betaalde daar de prijs voor. Halverwege keek het tegen een 5-1-achterstand aan. ,,Dit was een totale off-day, van iedereen'', zei doelman Karim Ben Sellam. ,,En dan blijf ik nog netjes.'' De persoonlijke fouten stapelden zich op, FC Marlène profiteerde gretig. Abdoe Abdenbi: ,,Het was allemaal net niet vanavond.'' Zijn coach baalde van de cruciale fouten die in de openingsfase werden ge maakt. ,,Daarna liepen we achter de feiten aan'', aldus Yaaqobi. ,,Zij gin gen het spel spelen dat wij graag willen spelen.'' Niet in de wedstrijd Toch kwamen de Vlissingers na rust nog terug, via Mourad Azzana- gui (5-2). Daarna kreeg Groene Ster een strafschop. Yaaqobi: ,,Wie hem neemt, moeten de vijf mannen re gelen die op dat moment op het veld staan. Nu gingen een paar jon gens vanaf de bank roepen wat er moest gebeuren. Achraf Laabich zat op de bank en moest 'm dus nemen. Hij zat niet in de wedstrijd, maar ik wilde niet tegen de groep ingaan. Ik heb Achraf later wel verteld dat hij Deze wedstrijden moeten je sterker maken. Met de finale al in het achterhoofd slimmer moet zijn. Dan moet je ook durven zeggen: ik neem hem niet.'' Laabich schoot de bal vol op de paal. Het paste in de avond van de Vlissingers, vond Abdenbi. ,,Als hij binnenkant paal gaat, telt hij wel. Als we die 5-3 maken, gaan we er misschien nog overheen.'' Een fout van Hicham El Kaddouri leidde echter tot de 6-2, waarmee het duel beslist was. De play-offs zijn, met nog drie duels te gaan, uit het zicht. Groene Ster kan zich volledig op de beker finale gaan richten. Yaaqobi hoopt de komende weken op de juiste re actie van zijn spelersgroep. ,,Het succes van Groene Ster heeft niets te maken met kwaliteit, het trainen van looplijnen of wat dan ook'', wist de coach. ,,Het gaat vooral om het bewaken van het proces. Het zijn allemaal individuen, iedereen vindt iets. Wij proberen dat als technische staf in goede banen te leiden. Deze wedstrijden moeten je sterker maken. Met de bekerfinale al in het achterhoofd.'' Mart de Kroo (links) in actie namens Goes tegen OJC Rosmalen. Hij was met twee doelpunten belangrijk voor zijn ploeg. foto marcelle davidse VL lacht weer - Rogier Veenstra - Samir Yaaqobi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58